Piosenkarka Marilia Mendonca zginęła w katastrofie lotniczej

Autor:
mart//now
Źródło:
BBC

Marilia Mendonca, jedna z najpopularniejszych współczesnych piosenkarek w Brazylii, zginęła w katastrofie lotniczej - podają władze. Miała 26 lat. Była znana jako "Królowa cierpienia" - w swoich piosenkach skupiała się na doświadczeniach kobiet z nieudanymi związkami.

Piosenkarka Marilia Mendonca zginęła w katastrofie lotniczej. Samolot, którym leciała, rozbił się w jednej z wsi w południowo-wschodnim brazylijskim stanie Minas Gerais. Wśród ofiar jest również wuj artystki, jej producent oraz dwóch członków załogi. Rozpoczęto dochodzenie w celu ustalenia przyczyn katastrofy.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

Kim była "Królowa cierpienia"?

Marilia Mendonca, rozpoczęła karierę jeszcze jako nastolatka. Była gwiazdą brazylijskiej muzyki country nazywanej sertanejo, laureatką nagrody Latin Grammy z 2019 roku. Nazywano ją "Królową cierpienia", ponieważ skupiała się w swoich utworach na doświadczeniach kobiet z nieudanymi związkami.

W zeszłym roku, gdy koncerty zostały odwołane z powodu pandemii, Mendonca wystąpiła w serii koncertów online. Jeden z nich ustanowił rekord najchętniej oglądanych transmisji na żywo na świecie z 3,3 miliona widzów na YouTube. W 2020 roku była najczęściej słuchaną artystką w Brazylii na Spotify.

Miała dwuletniego syna.

Leciała na koncert

Mendonca miała wystąpić na koncercie w piątek wieczorem w mieście Caratinga, 12 kilometrów od miejsca katastrofy. Na kilka godzin przed wypadkiem zamieściła w mediach społecznościowych filmik, w którym pokazała, jak przygotowuje się do wejścia na pokład prywatnego samolotu.

Współpracownicy piosenkarki po tym, jak pojawiły się informacje o wypadku samolotu, początkowo poinformowali, że Mendonca przeżyła katastrofę. Telewizje pokazały później rozbity samolot w pobliżu wodospadu na górzystym terenie, a o śmierci artystki poinformowały władze.

Brazylijski piłkarz Neymar napisał na Twitterze: "Nie wierzę, nie zgadzam się". Piosenkarka Anitta, popularna brazylijska gwiazda, skomentowała wiadomość o śmierci artystki: "Nie mogę w to uwierzyć".

Autor:mart//now

Źródło: BBC

Pozostałe wiadomości