Billie Eilish najmłodszą autorką piosenki do bondowskiego filmu. "To szaleństwo"

TVN24 | Kultura i styl

Autor:
tmw/pm
Źródło:
Deadline, tvn24.pl, Reuters, BBC News

18-letnia Billie Eilish nagrała tytułową piosenkę do nowego filmu o Jamesie Bondzie "Nie czas umierać". Ścieżkę muzyczną skomponuje po raz pierwszy Hans Zimmer. 

We wtorek Billie Eilish opublikowała na Instagramie post, w którym zasugerowała, że być może pracuje przy filmie "Nie czas umierać". Nieco później informację potwierdzono na oficjalnym koncie franczyzy bondowskiej na Twitterze. 

"Tytułową piosenkę do 'Nie czas umierać' wykona Billie Eilish. Billie napisała ją wspólnie z bratem Finneasem (O'Connellem - red.) i jest najmłodszą artystką w historii, która napisała i nagrała piosenkę tytułową do Jamesa Bonda" - czytamy w tweecie. 

"To czyste szaleństwo bycie częścią tego na każdy sposób. To ogromny zaszczyt móc napisać główną piosenkę do filmu, który jest częścią legendarnej serii. James Bond jest najfajniejszą franczyzą filmową, jaka kiedykolwiek powstała. Ciągle jestem w szoku" - brzmi komentarz piosenkarki i autorki piosenek, opublikowany przez produkcję "Nie czas umierać".

W ten sposób Eilish dołącza do grona sław muzycznych, które dotychczas śpiewały bondowskie piosenki. Są to: Shirley Bassey, Tom Jones, Nancy Sinatra, Paul McCartney, Duran Duran, Tina Turner czy Adele.

BBC News informuje, że producenci bondowskiej serii Barbara Broccoli i Michael G. WIlson określili piosenkę Eilish jako "niezwykle mocną i poruszającą".

Do ekipy "Nie czas umierać" dołączył także Hans Zimmer. Jeden z najwybitniejszych żyjących kompozytorów muzyki filmowej po raz pierwszy stworzy muzykę do filmu o agencie 007.

Jedno z największych odkryć muzycznych ostatnich lat

18-letnia EIlish zdobyła w zeszłym roku międzynarodową sławę debiutanckim albumem "When We All Fall Asleep, Where Do We Go?", który napisała razem z bratem, aktorem, wokalistą, producentem muzycznym i gitarzystą Finneasem O'Connellem. To z niej pochodzą jej największe hity "Bad Guy" czy "Bury a Friend". Płyta została nominowana do nagród Grammy w kategoriach album roku oraz najlepszy album wokalny pop. "Bad Guy" ma szansę na Grammy w kategoriach: nagranie roku, piosenka roku, najlepsze solowe wykonanie pop, a sama Eilish znalazła się wśród nominowanych w kategorii najlepszy nowy artysta.

Billie EIlish najmłodszą autorką i wykonawczynią bondowskiej piosenki
crommelincklars CC BY Wikipedia

Cierpiąca na syndrom Tourette'a 18-latka zachwyciła publiczność festiwalu Glastonbury. Organizatorzy w ostatniej chwili musieli przenieść jej występ z małego namiotu na drugą co do wielkości scenę.

Przez wielu krytyków muzycznych Eilish uważana jest za jedno z największych odkryć ostatnich lat w muzyce pop.

Źródło: Deadline, tvn24.pl, Reuters, BBC News

tmw/pm