Nie żyje Austin Stoker. Aktor znany z "Mody na sukces" zmarł w dniu swoich 92. urodzin

Autor:
wac//az
Źródło:
Deadline, NBC News
Bobby Bank/Getty ImagesAustin Stoker (2019)

Nie żyje Austin Stoker, hollywoodzki aktor, który zdobył uznanie publiczności występami w takich produkcjach, jak "Bitwa o Planetę Małp" i "Atak na posterunek 13" oraz w serialu "Moda na sukces". Miał 92 lata.

Urodził się i wychował na Trynidadzie. Grać zaczął w wieku jedenastu lat. Jako szesnastolatek dołączył do grupy teatralnej The Whitehall Players, a cztery lata później przeniósł się do Nowego Jorku, gdzie dołączył do trupy tanecznej Holder Dance Company. Po odbyciu służby wojskowej spróbował swoich sił na małym ekranie. Jednym z pierwszych seriali, w których wystąpił, był "The Mod Squad" z 1969 roku, następnie zagrał m.in. w "Men at Law" i "Monty Nash".

"Bitwa o Planetę Małp" i inne role

W latach 70. wystąpił w filmach, które zapewniły mu rozpoznawalność: w 1973 roku zagrał w "Bitwie o Planetę Małp", dwa lata później pojawił się na planie "Sheba, Baby", później w "Ataku na posterunek 13". Na początku lat 90. dołączył do obsady serialu "Moda na sukces". Wcielił się w postać Mitchella Owensa. Ostatnim filmem, w którym wystąpił, był "Give Till It Hurts" z 2022 roku.

Informację o śmierci przekazała jego żona, Robin Stoker. "Miłość mojego życia" - napisała we wpisie w mediach społecznościowych. Austin Stoker zmarł z powodu niewydolności nerek w Cedars-Sinai Medical Center w Los Angeles 7 października, w dniu swoich 92. urodzin. Wspomnienie o zmarłym opublikował też aktor i reżyser Bill Duke, który nazwał Stokera "jednym z niedocenionych aktorów Hollywood".

ZOBACZ TEŻ: Angela Lansbury nie żyje. Aktorka miała 96 lat

Autor:wac//az

Źródło: Deadline, NBC News

Źródło zdjęcia głównego: Bobby Bank/Getty Images

Pozostałe wiadomości