Aktorzy, piłkarz i transseksualna królowa balu. Najbardziej wpływowi geje i lesbijki

19. lista najbardziej wpływowych gejów i lesbijek została opublikowana w grudniowym numerze magazynu "Out". Z tej okazji przygotowano cztery różne okładkiOut

Wentworth Miller, aktor znany z serialu "Skazany na śmierć", dostał nagrodę za "najważniejszą wiadomość roku". W ten sposób kierowany do środowisk LGBT magazyn "Out" docenił go za to, że w sierpniu ujawnił, iż jest gejem. W kategorii "legenda" wygrał Ian McKellen, znany z "Władcy pierścieni", a nagrodę za całokształt przyznano Edie Windsor, której "love story zmieniło Amerykę". Oto lista "Out 100", najbardziej wpływowych gejów i lesbijek w świecie kultury, polityki, sportu i mody.

"Było wiele oświadczeń o »coming oucie«, ale nie takich, jak elegancki i zaangażowany list Millera do organizatorów festiwalu filmowego w Petersburgu, odrzucający ich zaproszenie" - tak magazyn "Out" wytłumaczył nagrodę w kategorii "najważniejsza wiadomość roku", którą przyznał aktorowi Wentworthowi Millerowi.

Gwiazdor serialu "Skazany na śmierć" w sierpniu ujawnił swoją homoseksualną orientację, gdy odmówił udziału w festiwalu filmowym w Sankt Petersburgu ze względu na dyskryminację gejów i lesbijek w Rosji. "Dziękuję za zaproszenie. Jako osoba, którą bardzo cieszyły wizyty w Rosji i która w pewnym stopniu ma rosyjskie korzenie, z radością bym się zgodził" - napisał do organizatorów imprezy. "Jednak jako gej muszę odmówić" - dodał. I stwierdził, że nie może wziąć udziału w festiwalu w kraju, w którym "ludziom takim jak on odmawia się podstawowych praw do życia i miłości".

Wentworth Miller, znany z serialu "Skazany na śmierć", dostał od "Out" nagrodę w kategorii "najważniejsza wiadomość roku"Fox

To "love story, które zmieniło Amerykę"

41-latek - zdaniem prestiżowego pisma kierowanego do środowisk LGBT - jest jednym z tych, którzy najmocniej zatrzęśli światem gejów, lesbijek, osób biseksualnych oraz transpłciowych w tym roku.

Jednak na szczycie listy "Out 100" znalazł się ktoś inny - Edie Windsor, kobieta, która pomogła obalić przyjętą w 1996 roku amerykańską ustawę Defense of Marriage Act, która definiuje małżeństwo wyłącznie jako związek kobiety i mężczyzny. W rezultacie małżeństwa homoseksualne nie mogły korzystać z różnych przywilejów przysługujących tradycyjnym związkom.

"Out" za "życiowe osiągnięcia" uhonorował Edie Windsor, kobietę, która pomogła obalić amerykańską ustawę Defense of Marriage Act, która definiuje małżeństwo wyłącznie jako związek kobiety i mężczyznyOut

83-letnia Edie Windsor pozwała rząd federalny za wezwanie do zapłaty 360 tys. dolarów podatku spadkowego po śmierci jej żony Thei Spyer, z którą wspólnie przeżyła 50 lat i wzięła ślub w Kanadzie w 2007 roku. Podatek ten nie zostałby nałożony, gdyby Windsor była wdową po mężczyźnie. Uznała to za rażącą dyskryminację i postanowiła walczyć o sprawiedliwość. Ostatecznie wygrała z amerykańskim systemem: w czerwcu Sąd Najwyższy USA orzekł, że ustawa jest niezgodna z konstytucją.

Słuchając wyroku, sędziwa lesbijka płakała z radości. A krótko potem doczekała się filmu dokumentalnego na swój temat - "Edie & Thea: A Very Long Engagement". "Out" uhonorował ją za "życiowe osiągnięcia", podkreślając, że jej historia to "love story, które zmieniło Amerykę".

Zwiastun filmu " Edie & Thea: A Very Long Engagement"
Zwiastun filmu " Edie & Thea: A Very Long Engagement"Breaking Glass Pictures

Pierwsza transseksualna królowa balu

Podobną odwagą wykazała się Cassidy Lynn Campbell - pierwsza transpłciowa uczennica w USA, która od zawsze mówiła o tym otwarcie. O 16-latce usłyszał cały świat, gdy we wrześniu w liceum w Kalifornii została koronowana na "homecoming queen", czyli najpopularniejszą w szkole. Tym samym stała się pierwszą transseksualną królową balu.

- Gdy zostałam nominowana, zorientowałam się, że w tym głosowaniu nie chodzi tylko o moją osobę. Ten tytuł jest dla każdego, kto jakoś odstaje - homo czy hetero, białego czy czarnego, pochodzenia azjatyckiego czy meksykańskiego. Dziękuję wszystkim szkolnym kolegom i koleżankom, którzy na mnie głosowali - powiedziała wówczas nastolatka, która urodziła się jako Lance, a od trzech lat żyje jako dziewczyna - Cassidy.

Magazyn nagrodził też pierwszą transseksualną królową balu w USA - Cassidy Lynn Campbell, która urodziła się jako LanceOut

W "setce" magazynu przeważają jednak głównie ludzie rozrywki, sztuki, kultury, mediów, filmu, polityki i sportu. Artystą roku został Lee Daniels, reżyser m.in. filmu "Hej, Skarbie" czy "Pokusy" z Nicole Kidman. A 26 grudnia na polskie ekrany wejdzie jego głośny film "Kamerdyner", oparty na prawdziwej historii czarnoskórego lokaja, który przez trzy dekady służył w Białym Domu kolejnym ośmiu prezydentom.

Wśród docenionych aktorów jest m.in. Victor Garber, znany z serialu "Agentka o stu twarzach"Touchstone Pictures

Daniels już ma plany na kolejny hit - przyznał, że chce zrobić "międzyrasowy romans akcji" z gejowską parą na pierwszym planie.

Jim Parsons, znany z serialu "Teoria wielkiego podrywu" został uhonorowany jako komik roku. "Out" docenił jego artystyczne dokonania, a także "piękną miłość do partnera". - Nigdy nie uważałem mojego związku z Toddem za akt gejowskiego aktywizmu. Raczej prosty akt miłości, porannej kawy, chodzenia do pracy, prania, wyprowadzania psów - zwykłego życia, nudnej miłości - odpowiedział na to Parsons.

Wśród uhonorowanych aktorów jest też Ian McKellen, znany z "Władcy pierścieni", który wygrał w kategorii "legenda". Doceniono także Victora Garbera, znanego z serialu "Agentka o stu twarzach", Cheyenne'a Jacksona ("Brzydula Betty"), czy Guillermo Díaza, który zagrał m.in. w kultowej komedii "Żółtodzioby".

Moda "wychodzi z szafy" najchętniej

Znamienne jest to, że wcześniej lista "Out 100" była przygotowywana przez magazyn bez udziału i wiedzy bohaterów. Od niedawna jej laureaci chętnie uczestniczą w jej powstawaniu i pozują podczas specjalnych sesji zdjęciowych. Kiedyś ukrywali swoją orientację seksualną, teraz bez problemu "wychodzą z szafy". Najchętniej robi to reprezentacja świata mody, gdzie panuje największa otwartość.

Nic dziwnego, że projektanci pokazują swoją twarz bez obawy. W tym roku zrobiła to kolejna grupa: m.in. Thom Browne, Michael Bastian, Donald Oliver - dyrektor artystyczny marki J Brand i Italo Zucchelli - projektant domu mody Calvin Klein.

Świat mody reprezentuje m.in. znany projektant mody męskiej Thom BrowneThom Browne

Branżę mody reprezentuje również jeden model, który jest... modelką. To Casey Legler. Francuzka znalazła się na liście nie tylko ze względu na swoją seksualność, co złamanie pewnego tabu - bo podpisała kontrakt ze słynną agencją Ford Models, ale nie z działem modelek, tylko... męskich modeli. Dziś jej agent reklamuje ją jako "pierwszą kobietę zarabiającą w świecie mody jako mężczyzna".

36-latka - która ma nie tylko mało kobiece rysy twarzy, ale i bardzo chłopięcą sylwetkę - zapewnia, że "interesuje ją genderowa płynność". - Jako społeczeństwo mamy bardzo konkretne sposoby na identyfikację mężczyzn i kobiet. Myślę, że czasami to są nasze ograniczenia... Matki wmawiają nam, że tylko kobiety mogą nosić obcasy, a przecież wspaniale byłoby, gdybyśmy wszyscy mogli nosić to, co chcemy, bez zastanawiania się nad tym, co to oznacza - mówi.

I zapewnia, że praca w roli męskiego modela to nie tylko dowód jej odwagi: - Przede wszystkim uosabiam w ten sposób pojęcie wolności.

...oraz model, który jest... modelką. To Francuzka Casey Legler, pierwsza kobieta zarabiająca w świecie mody jako mężczyznaFord Models

Lista "Out 100" magazynu "Out": Edie Windsor, kobieta, która pomogła obalić ustawę Defense of Marriage Act - nagroda za całokształt Lee Daniels, reżyser - artysta roku Wentworth Miller, aktor - najważniejsza wiadomość roku Jim Parsons - komik roku Laverne Cox, aktorka - nagroda czytelników Ian McKellen, aktor - legenda Guillermo Díaz - aktor Bret Easton Ellis - pisarz i scenarzysta Jinkx Monsoon - drag queen Thom Browne - projektant mody Kyle Abraham - choreograf i tancerz Cason Crane - podróżnik i alpinista Robbie Rogers - piłkarz David Ebershoff - pisarz Victor Garber - aktor Joe Mantello - reżyser i aktor Nate Silver - statystyk i analityk polityczny House of Ladosha - grupa artystyczna Liz Carmouche - mistrzyni sztuk walki Cassidy Lynn Campbell - transseksualna królowa balu Greg Bourke, David Knapp i Pascal Tessier - skauci Zachary Kerr, Jazz i Calliope Wong - aktywiści na rzecz zmiany płci John Waters - reżyser Brittney Griner - koszykarka Michael Bastian - projektant mody Casey Legler - modelka Donald Oliver - dyrektor artystyczny marki J Brand Jeffrey Schwarz - producent filmowy i reżyser Ryan McGinley - fotograf Robert Verdi - stylista i prezenter telewizyjny Cheyenne Jackson - aktor Chad Griffin - prezes organizacji Human Rights Campaign Italo Zucchelli - projektant marki Calvin Klein Pierre et Gilles - duet fotografów

Autor: am//tka / Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Out

Pozostałe wiadomości

Frekwencja w drugiej turze wyborów samorządowych na godzinę 17 wyniosła 33,17 procent - poinformował szef Państwowej Komisji Wyborczej Sylwester Marciniak.

PKW o frekwencji wyborczej w drugiej turze do godziny 17

PKW o frekwencji wyborczej w drugiej turze do godziny 17

Źródło:
tvn24.pl

Chorwacja mierzy się z katastrofą demograficzną. Liczba zgonów drastycznie przewyższa liczbę urodzeń, a trend zwiastuje jedynie pogorszenie sytuacji - podaje w niedzielę dziennik "Jutarnji list". "Jeżeli w Chorwacji problem ten nadal będzie lekceważony, czekają nas dramatyczne problemy społeczne" - czytamy.

Katastrofa demograficzna w Chorwacji. "Czekają nas dramatyczne problemy społeczne"

Katastrofa demograficzna w Chorwacji. "Czekają nas dramatyczne problemy społeczne"

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Przyjęcie przez Izbę Reprezentantów USA pakietu pomocy dla Ukrainy będzie dla Kremla potężnym sygnałem, że Stany Zjednoczone pozostaną u boku Ukrainy i nie stanie się ona drugim Afganistanem - powiedział w niedzielę prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

Zełenski: będziemy mieli szansę na zwycięstwo

Zełenski: będziemy mieli szansę na zwycięstwo

Źródło:
PAP, Reuters, tvn24.pl

Są duże utrudnienia w kursowaniu pociągów metra linia M2. Według komunikatu problemy techniczne wystąpiły na stacji Księcia Janusza. Zapalił się tam pociąg. Nikomu nic się nie stało.

Pożar w metrze. Zapalił się pociąg, pięć stacji zamkniętych, linia M2 kursuje w pętli

Pożar w metrze. Zapalił się pociąg, pięć stacji zamkniętych, linia M2 kursuje w pętli

Źródło:
tvnwarszawa.pl/Kontakt 24

Nie stać nas na niską frekwencję. Taka lekcja z dzisiejszych wyborów - napisał w mediach społecznościowych premier Donald Tusk.

Premier Donald Tusk o "lekcji z dzisiejszych wyborów"

Premier Donald Tusk o "lekcji z dzisiejszych wyborów"

Źródło:
tvn24.pl

W niedzielę mieszkańcy 748 gmin i miast w Polsce wybiorą wójtów, burmistrzów i prezydentów w drugiej turze wyborów samorządowych. W TVN24 i TVN24 GO będziemy śledzić przebieg głosowania w całej Polsce. O 20.30 rozpocznie się Wieczór Wyborczy, w trakcie którego podamy sondażowe wyniki i pierwsze komentarze.

Druga tura wyborów samorządowych 2024. Oglądaj Wieczór Wyborczy w TVN24 i TVN24 GO

Druga tura wyborów samorządowych 2024. Oglądaj Wieczór Wyborczy w TVN24 i TVN24 GO

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Absencja w pracy związana z epizodami depresyjnymi Polaków kosztowała gospodarkę w 2023 roku 2,8 miliarda złotych - wynika z raportu UCE Research i platformy ePsycholodzy.pl. Zgodnie z tegorocznym badaniem 66,6 procent dorosłych Polaków odczuwa syndromy kojarzone z depresją.

Ta choroba drenuje gospodarkę. Straty sięgają prawie trzech miliardów złotych

Ta choroba drenuje gospodarkę. Straty sięgają prawie trzech miliardów złotych

Źródło:
PAP

Siły rosyjskie mogą nasilić ataki na froncie, wykorzystując czas potrzebny na realizację wsparcia przegłosowanego w sobotę w Izbie Reprezentantów w amerykańskim Kongresie - pisze tamtejszy Instytut Studiów nad Wojną. Tym bardziej, że pakiet wsparcia dla Ukrainy musi zostać jeszcze zaakceptowany przez amerykański Senat i prezydenta USA Joe Bidena. Na wzmożenie ataków Rosjan wskazuje też najnowszy raport sztabu generalnego ukraińskich sił zbrojnych. Podsumowujemy miniony tydzień w Ukrainie.    

Potężna pomoc nadchodzi, Rosjanie nasilają ataki

Potężna pomoc nadchodzi, Rosjanie nasilają ataki

Źródło:
Ukraińska Prawda, NV, TSN, PAP, tvn24.pl

Najstarszy okręt pomocniczy marynarki wojennej Rosji, Kommuna, miał ucierpieć w wyniku ataku, do którego doszło w niedzielę w okupowanym przez siły rosyjskie Sewastopolu na Krymie. Jednostka pochodzi z czasów Imperium Rosyjskiego, została wybudowana ponad sto lat temu, jeszcze za panowania cara Mikołaja II.

Atak w okupowanym Sewastopolu. Ucierpiał najstarszy rosyjski okręt wykonujący zadania bojowe

Atak w okupowanym Sewastopolu. Ucierpiał najstarszy rosyjski okręt wykonujący zadania bojowe

Źródło:
PAP

Na łuku drogi zderzyły się dwa samochody. Kierująca fordem, która jechała z trójką dzieci, zmarła. Nie żyje także jej 11-letnia córka. W sumie w autach podróżowało sześć osób. Do wypadku doszło w niedzielę na drodze wojewódzkiej numer 919 w Bargłówce w powiecie gliwickim. Droga była zablokowana ponad sześć godzin.

Jechała z trójką dzieci. Zginęła razem z 11-letnią córką, która siedziała obok niej

Jechała z trójką dzieci. Zginęła razem z 11-letnią córką, która siedziała obok niej

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl

Mężczyzna, prawdopodobnie niewidomy, spadł z mostu do rzeki w Trzebiatowie (Zachodniopomorskie). W akcji ratunkowej brało udział kilka zastępów straży pożarnej, specjalistyczna grupa ratownictwa wodnego z Koszalina i WOPR. Niedzielne poszukiwania zostały zakończone, nikogo nie znaleziono.

Spadł z mostu do rzeki, prawdopodobnie jest niewidomy. Poszukiwania zakończone

Spadł z mostu do rzeki, prawdopodobnie jest niewidomy. Poszukiwania zakończone

Aktualizacja:
Źródło:
PAP

Do zdarzenia doszło w parku Morskie Oko na Mokotowie. To tam mężczyzna obrażał, a później miał uderzyć w twarz nieznaną mu kobietę. 33-latek został zatrzymany.

Powiedziała, że obcy mężczyzna ją obrażał i uderzył dłonią w twarz

Powiedziała, że obcy mężczyzna ją obrażał i uderzył dłonią w twarz

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Orange Polska kontynuuje wyłączanie starszej technologii 3G w naszym kraju. Proces wkrótce ma objąć kolejne regiony. Operator opublikował harmonogram wyłączeń do końca 2024 roku.

Orange zapowiada kolejne zmiany. Opublikowano mapę

Orange zapowiada kolejne zmiany. Opublikowano mapę

Źródło:
tvn24.pl

Dużo zimniej niż zwykle w kwietniu będzie jeszcze przez kilka dni, jednak chłód nie potrwa wiecznie. Sprawdź długoterminową prognozę pogody na 16 dni, przygotowaną przez prezentera tvnmeteo.pl Tomasza Wasilewskiego.

Pogoda na 16 dni: początek majówki to będzie punkt zwrotny

Pogoda na 16 dni: początek majówki to będzie punkt zwrotny

Źródło:
tvnmeteo.pl

Profesor krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej stworzył aplikację, która ma monitorować bezpieczeństwo turystów w górach i w razie zagrożenia alarmować ratowników. Pozwoli to szybciej wysłać wsparcie i zapobiec potencjalnemu wypadkowi. To pierwsza tego typu aplikacja na świecie.

Stworzył pierwszą na świecie aplikację do monitorowania bezpieczeństwa w górach. "Może być bardzo istotnym wsparciem"

Stworzył pierwszą na świecie aplikację do monitorowania bezpieczeństwa w górach. "Może być bardzo istotnym wsparciem"

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Lodowate powietrze ogarnęło Polskę, a w niektórych regionach kraju nawet sypnęło śniegiem. Z nieprzyjemną stroną kwietnia będziemy mieć do czynienia także w nadchodzącym tygodniu. Sprawdź szczegóły prognozy pogody na 5 dni.

Czekają nas opady - i to obfite. Lepiej nie rozstawać się z parasolem

Czekają nas opady - i to obfite. Lepiej nie rozstawać się z parasolem

Źródło:
tvnmeteo.pl

Chorwacja oczekuje w 2024 roku rekordowego sezonu turystycznego. Jak podał portal Dnevnik, w tym roku 70 firm umożliwia bezpośrednie dotarcie nad Adriatyk z ponad 500 kierunków. W ten sposób nawiązano do zainaugurowanego bezpośredniego połączenia lotniczego na linii Warszawa - Split.

"Ulubiony wakacyjny kierunek Polaków" liczy na rekord. Nowe połączenia

"Ulubiony wakacyjny kierunek Polaków" liczy na rekord. Nowe połączenia

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Donald Trump odwołał wiec wyborczy z powodu nadchodzącej burzy. Kandydat Partii Republikańskiej na prezydenta Stanów Zjednoczonych przekazał zgromadzonym w Karolinie Północnej sympatykom, żeby poszukali schronienia i obiecał wkrótce wrócić "na pole bitwy" .

Pogoda wygrała z Donaldem Trumpem. "Jestem zdruzgotany"

Pogoda wygrała z Donaldem Trumpem. "Jestem zdruzgotany"

Źródło:
PAP

W parku rozrywki Universal Studios Hollywood doszło w sobotę wieczorem do wypadku turystycznego tramwaju. Obrażenia odniosło 15 osób.

Wypadek w parku rozrywki, kilkanaście osób rannych

Wypadek w parku rozrywki, kilkanaście osób rannych

Źródło:
BBC, LA Times

Dzieci wyciągnęły 12-letnią koleżankę z rzeki, ale nie miały siły wnieść jej po stromej skarpie. Stały przy barierce na moście. Zauważył je policjant, który po służbie wracał do domu. Okazało się, że dziewczynka była półprzytomna, przemarznięta i pijana. Trafiła do szpitala.

Pijana 12-latka w hipotermii leżała na brzegu rzeki. Inne dzieci wyciągnęły ją z wody

Pijana 12-latka w hipotermii leżała na brzegu rzeki. Inne dzieci wyciągnęły ją z wody

Źródło:
tvn24.pl

Pomoc przychodzi chyba w ostatnim momencie - powiedziała Agnieszka Pomaska (KO) o przyjętym przez amerykańską Izbę Reprezentantów pakiecie pomocowym dla Ukrainy. Michał Kobosko (Polska 2050) stwierdził, że "gdyby tego pakietu nie było, to nie byłoby ratunku dla Ukrainy i tak to trzeba sobie brutalnie powiedzieć". Prezydencki minister Wojciech Kolarski powiedział, że "to jest dobry dzień dla Polski, dobry dzień dla Ukrainy, dobry dzień dla wolnego świata".

"To jest krytyczny moment, od którego zależą losy Ukrainy, ale także Polski i całej Europy"

"To jest krytyczny moment, od którego zależą losy Ukrainy, ale także Polski i całej Europy"

Źródło:
TVN24
Extra virgin czy ekstrapodróbka? Kolorują, rozcieńczają i zarabiają

Extra virgin czy ekstrapodróbka? Kolorują, rozcieńczają i zarabiają

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Ponad milionowe zasięgi generuje w polskiej sieci przekaz, że od początku lipca nie będzie można w Niemczech w weekendy jeździć samochodami osobowymi. Powodem ma być troska o środowisko. Uspokajamy: nie ma takich planów.

W Niemczech od lipca "całkowity zakaz jazdy w weekendy"? To "nieuzasadnione obawy"

W Niemczech od lipca "całkowity zakaz jazdy w weekendy"? To "nieuzasadnione obawy"

Źródło:
Konkret24

Niestety zdarzają się już takie sytuacje, które nie powinny mieć miejsca - przekazał podczas konferencji prasowej szef PKW Sylwester Marciniak. Mówił o incydentach podczas niedzielnego głosowania. Jedna osoba, zasiadająca w komisji wyborczej w województwie pomorskim, została zatrzymana dziś rano przez policję.

Szef PKW: zdarzają się takie sytuacje, które nie powinny mieć miejsca

Szef PKW: zdarzają się takie sytuacje, które nie powinny mieć miejsca

Źródło:
TVN24

Do zdarzenia doszło niedaleko rumuńskiego Braszowa, w regionie, który zamieszkuje duża populacja tych wielkich ssaków. Całe zajście zarejestrowały kamery przemysłowe.

Niedźwiedź próbował ukraść kontener na śmieci. Nagranie

Niedźwiedź próbował ukraść kontener na śmieci. Nagranie

Źródło:
ENEX, politico.eu

Sonda Juno, dzięki rekordowo bliskiemu przelotowi w pobliżu Io, jednego z księżyców Jowisza, rzuciła nowe światło na znajdujące się na jego powierzchni lawowe jezioro. Naukowcy stworzyli animację, która pokazuje, jak może ono wyglądać z bliska.

Gładkie jak szkło jezioro lawy. Tak może wyglądać z bliska powierzchnia Io

Gładkie jak szkło jezioro lawy. Tak może wyglądać z bliska powierzchnia Io

Źródło:
NASA, LiveScience, tvnmeteo.pl

Czy Amerykański Czerwony Krzyż nie przyjmuje krwi od osób zaszczepionych przeciw COVID-19? Taką teorię, na podstawie pytań z formularza tej organizacji, wysnuli polscy internauci. Kwestionariusz jest prawdziwy, teoria już nie.

Amerykański Czerwony Krzyż "odmawia przyjmowania krwi" od zaszczepionych? Nie

Amerykański Czerwony Krzyż "odmawia przyjmowania krwi" od zaszczepionych? Nie

Źródło:
Konkret24

Międzynarodowa organizacja działająca w obronie wolności mediów Reporterzy bez Granic napisała w mediach społecznościowych, że Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wezwała organy podatkowe do wyegzekwowania od TVN kary pieniężnej, pomimo złożenia odwołania. Organizacja wyraziła "zaniepokojenie w związku z tą niebezpieczną praktyką dla finansów mediów".

Reporterzy bez Granic o decyzji KRRiT wobec TVN. "Zaniepokojenie w związku z niebezpieczną praktyką"

Reporterzy bez Granic o decyzji KRRiT wobec TVN. "Zaniepokojenie w związku z niebezpieczną praktyką"

Źródło:
tvn24.pl

Powstał pierwszy polski film interaktywny dla dzieci. To "Podróże z Albertem", które pozwalają maluchom przenieść się do świata rozszerzonej rzeczywistości. Podczas seansu młodzi widzowie mogą poczuć na sobie wzrok tygrysa albo podziwiać latające wokół nich cyfrowe motyle. Co najważniejsze, to dzieci decydują, jak potoczą się losy filmowych bohaterów.

Pierwszy polski film interaktywny dla dzieci. "To jest eksperyment"

Pierwszy polski film interaktywny dla dzieci. "To jest eksperyment"

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Dziennikarz TVN24 Radomir Wit napisał książkę "Negocjatorzy policyjni. Zawsze chodzi o życie". Mówił o niej w niedzielę w TVN24. - Rozmawiałem z ludźmi, którzy poświęcają całe swoje życie, żeby pomagać innym w bardzo różnych sytuacjach - powiedział. Jedną z książek podpisał i podarował prowadzącemu program.

"Każda akcja jest unikatowa i zaskakująca". Radomir Wit o nowej książce

"Każda akcja jest unikatowa i zaskakująca". Radomir Wit o nowej książce

Źródło:
TVN24

Wakacje już niedługo, a to oznacza, że wiele osób planuje letni wypoczynek. Miliony Polaków wybierają zorganizowane wycieczki z biurami podróży. Warto przed wybraniem touroperatora sprawdzić, czy jest to rzetelny partner, z którym spokojnie możemy się wybrać na wymarzony urlop. Z pomocą przychodzi strona internetowa Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego. 

Planujesz wyjazd z biurem podróży? Te rzeczy warto sprawdzić

Planujesz wyjazd z biurem podróży? Te rzeczy warto sprawdzić

Źródło:
tvn24.pl, UFG

W najnowszym "Kadrze na kino" Ewelina Witenberg opowiedziała o antywojennym thrillerze "Civil War". Młodzi twórcy będą mogli powalczyć o 100 tysięcy złotych na realizację etiudy w konkursie organizowanym między innymi przez stację TVN. Powody do radości mają fani Shakiry, która zapowiedziała międzynarodowe tournée. Céline Dion z kolei przedstawi walkę z chorobą w filmie dokumentalnym.

Co warto obejrzeć. Ewelina Witenberg podsumowuje. "Kadr na kino" w TVN24

Co warto obejrzeć. Ewelina Witenberg podsumowuje. "Kadr na kino" w TVN24

Źródło:
tvn24.pl