16 filmów w głównym konkursie festiwalu w Gdyni

"Prime Time" Jakuba Piątka nagrodzono na festiwalu Sundance w 2021 r.
"Prime Time" Jakuba Piątka nagrodzono na festiwalu Sundance w 2021 r.
Next Film
"Prime Time" Jakuba Piątka premierowo pokazany był podczas festiwalu SundanceNext Film

Szesnaście filmów zakwalifikowano do Konkursu Głównego 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Wśród nich znalazły się "Żeby nie było śladów" Jana P. Matuszyńskiego, "Hiacynt" Piotra Domalewskiego oraz "Bo we mnie jest seks" Katarzyny Klimkiewicz.

Na liście znalazł się także, znany już widzom, debiut Jakuba Piątka "Prime Time", którego współproducentem jest TVN.

To oparty na prawdziwych zdarzeniach z 1999 roku wysoko oceniony thriller psychologiczny ze świetną kreacją Bartosza Bieleni. Piątek opowiada o mężczyźnie, który uzbrojony wszedł do studia telewizyjnego i wziął zakładników. Jego celem było pojawienie się na wizji podczas szczytu oglądalności.

"Prime Time" miał swoją światową premierę w konkursie World Cinema - Dramatic, czyli wśród najlepszych międzynarodowych filmów dramatycznych na festiwalu Sundance w styczniu tego roku.

Reżyser dał się poznać publiczności festiwalowej dzięki swoim krótkim metrażom. Nominacje i nagrody przyniosły mu "One Man Show" z 2014 roku oraz "Users" z 2018. Ten ostatni tytuł nagrodzony został między innymi wyróżnieniem specjalnym w konkursie filmów krótkometrażowych Krakowskiego Festiwalu Filmowego w 2018 r. 

Nie tylko Konkurs Główny

Podobnie jak w poprzednich edycjach festiwalu obok Konkursu Głównego odbędzie się także Konkurs Filmów Krótkometrażowych, do którego zakwalifikowały się 24 filmy wyprodukowane przez szkoły filmowe oraz niezależnych producentów. Nie zabraknie też tytułów zrealizowanych w ramach programu "30 minut" Studia Munka – Stowarzyszenia Filmowców Polskich.

Trzecią, ostatnią sekcję konkursową stanowią filmy zakwalifikowane do Konkursu Filmów Mikrobudżetowych. Tym razem pokazanych zostanie w nim pięć tytułów.

Festiwal odbędzie się w dniach 20-25 września.

Kadr z filmu "Żeby nie było śladów"FPFF, Łukasz Bąk

Mocne, oparte na faktach historie

Tegoroczny gdyński festiwal opowieściami opartymi na faktach stoi. Najbardziej oczekiwany film 46.: FPFF to bezdyskusyjnie "Żeby nie było śladów" w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego, twórcy nagrodzonej Złotymi Lwami "Ostatniej rodziny".

Tym razem reżyser skupił się na jednej z najgłośniejszych zbrodni lat 80. w PRL-u. Mowa o brutalnie zamordowanym przez milicję 19-letnim maturzyście Grzegorzu Przemyku, synu poetki i opozycjonistki Barbary Sadowskiej. Pierwowzorem scenariuszowym był nagrodzony Nagrodą Literacką Nike 2019 reportaż Cezarego Łazarewicza o tym samym tytule.

W głównej roli zobaczymy Mateusza Górskiego. Jego matkę zagrała Sandra Korzeniak. Ponadto w filmie występują: Aleksandra Konieczna, Agnieszka Grochowska, Tomasz Kot, Robert Więckiewicz i Tomasz Ziętek.

Tomasz Ziętek w filmie Piotra Domalewskiego "Hiacynt"FPFF, Bartosz Mrozowski

Drugi z oczekiwanych obrazów to dzieło kolejnego zdobywcy Złotych Lwów Piotra Domalewskiego, nagrodzonego w 2017 roku za film "Cicha noc". W swoim trzecim filmie "Hiacynt" reżyser opowie kryminalną historię śledztwa prowadzonego w sprawie seryjnego mordercy gejów. Akcja filmu również rozgrywa się w latach 80. Jego głównym bohaterem jest młody milicjant "z zasadami", który wpada na trop groźnego przestępcy. W toku śledztwa poznaje mężczyznę, którego postanawia wykorzystać jako informatora. Nie zdaje sobie jednak sprawy, jak relacja z nim wpłynie zarówno na jego pracę, jak i życie osobiste.

Scenariusz pióra Marcina Ciastonia zainspirowany został głośną, przeprowadzoną w latach 1985-87, milicyjną akcją "Hiacynt" wymierzoną w środowisko homoseksualistów. W głównej roli zobaczymy Tomasza Ziętka, któremu partnerują: Hubert Miłkowski, Tomasz Schuchardt, Marek Kalita i Agnieszka Suchora.

Zupełnie inne kino, choć osadzone w Polsce lat 60., proponuje Katarzyna Klimkiewicz w filmie, którego tytuł "Bo we mnie jest seks", zdaje się mówić wszystko. Pochodzi oczywiście od piosenki śpiewanej przez pierwszą seksbombę tamtych lat, polską Marylin Monroe, czyli Kalinę Jędrusik i to o niej opowiada obraz Klimkiewicz.

Mamy rok 1963. Fabuła skupia się na okresie z życia aktorki, gdy jej gwiazda świeciła najjaśniejszym blaskiem. Kalina jest szczęśliwą żoną Stanisława Dygata i ma romans z młodym piosenkarzem, którego mąż w pełni akceptuje. Jej bezwstydna radość życia wielu jednak oburza. Po występie na Barbórce okazuje się, że krzyż, który wyeksponowała na dekolcie, zbulwersował władzą ludową. Dostaje zakaz występów telewizyjnych. Nie byłaby jednak sobą, gdyby nie próbowała go obejść, zachowując niezależność.

W roli Kaliny Jędrusik zobaczymy urodziwą Marię Dębską. W jej męża, świetnego pisarza Stanisława Dygata, wcieli się Leszek Lichota. Ponadto w filmie pojawią się m.in. Igor Zalewski-Brejdygant i ponownie Tomasz Ziętek, tym razem w roli Kazimierza Kutza.

Maria Dębska jako Kalina Jęrusik w filmie "Bo we mnie jest seks"FPFF, Bartosz Mrozowski

I znów ten PRL

Na wspomnianych tytułach nie kończą się oczywiście atrakcje Konkursu Głównego. Wyczekiwanych, zapowiadających się niezwykle ciekawie filmów, mamy w bieżącym roku znacznie więcej. Ciekawe, że poza wymienionym już "Prime Timem" spora część tytułów przenosi nas do peerelowskiej rzeczywistości. Niemal co roku piszemy z Gdyni o tym, że mało powstaje produkcji opowiadających o naszym tu i teraz.

Takim obrazem jest za to "Lokatorka" Michała Otłowskiego (również debiut), osnuta wokół sprawy warszawianki Jolanty Brzeskiej, aktywistki walczącej z mafią reprywatyzacyjną, której zwęglone zwłoki 10 lat temu znaleziono w Lesie Kabackim. W głównej zobaczymy Sławomirę Łozińską i wieść niesie, że będzie to wielki powrót tej rzadko widywanej na dużym ekranie aktorki.

Kolejne oczekiwane tytuły znów jednak dzieją się w czasie PRL-u. Choćby "Zupa nic" Kingi Dębskiej, swoista kontynuacja, a w zasadzie prequel losów bohaterek znanych z nagrodzonego w Gdyni filmu "Moje córki krowy". Reżyserka cofa się w nim bowiem do dzieciństwa kobiet, które poznaliśmy w pierwszym filmie. Dębska jest świetną obserwatorką niełatwych, wzajemnych relacji między członkami rodziny, a dodatkowo nawet dramatyczne sytuacje potrafi oswoić humorem. Tym razem oprócz dziecięcych bohaterek w głównych rolach zobaczymy Kingę Preis, Adama Woronowicza i Ewę Wiśniewską.

Ciekawie zapowiada się również debiut Mateusza Rakowicza "Najmro. Kocha, kradnie, szanuje", będący komedią sensacyjną, inspirowaną życiem PRL-owskiego króla złodziei. W roli Zdzisława Najmrodzkiego, który kradł na potęgę samochody i obrabiał sklepy, ucieczkami ośmieszając nieudolną milicję, zobaczymy Dawida Ogrodnika.

Dawid Ogrodnik i Olga Bołądź w filmie Najmro. Kocha, kradnie, szanuje"FPFF

Wielu fanów prozy Doroty Masłowskiej czeka też niecierpliwie na ekranizację jej "Innych ludzi", przeniesionych na ekran przez kolejną debiutantkę Aleksandrę Terpińską. To opowiedziana w hip-hopowym rytmie historia o desperackim poszukiwaniu miłości. W głównej roli zobaczymy Sebastiana Fabijańskiego, a obok niego Sonię Bohosiewicz, Magdalenę Koleśnik i Jacka Belera.

Przypomnijmy również, że tegoroczną laureatką Platynowych Lwów za całokształt dokonań jest jedna z najbardziej znanych i cenionych na świecie reżyserek Agnieszka Holland.

Lista filmów Konkursu Głównego 46. FPFF w Gdyni

"Bo we mnie jest seks" Katarzyna Klimkiewicz "Ciotka Hitlera" Michał Rogalski "Hiacynt" Piotr Domalewski "Inni ludzie" Aleksandra Terpińska  "Lokatorka" Michał Otłowski  "Moje wspaniałe życie" Łukasz Grzegorzek  "Mosquito State" Filip Jan Rymsza  "Najmro. Kocha, kradnie, szanuje" Mateusz Rakowicz  "Powrót do Legolandu" Konrad Aksinowicz  "Prime Time" Jakub Piątek "Przejście" Dorota Lamparska "Sonata" Bartosz Blaschke   "Śmierć Zygielbojma" Ryszard Brylski  "Wszystkie nasze strachy" Łukasz Ronduda i Łukasz Gutt  "Zupa nic" Kinga Dębska  "Żeby nie było śladów" Jan P. Matuszyński 

Autorka/Autor:kob, tmw

FPFF w Gdyni, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: FPFF, ANNA BOBROWSKA

Pozostałe wiadomości

Pracownik stacji paliw w Markach został poszkodowany w trakcie napadu. Policja poszukuje sprawcy tego zdarzenia. Nieoficjalnie ustaliliśmy, że mężczyzna został zaatakowany ostrym narzędziem.

Napad na stację paliw w Markach. Pracownik raniony ostrym narzędziem

Napad na stację paliw w Markach. Pracownik raniony ostrym narzędziem

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Agencja Reutera opublikowała nagranie, pokazujące moment uderzenia drona w 37-piętrowy wieżowiec w rosyjskim Kazaniu. Wideo pochodzi z portali społecznościowych. Według strony ukraińskiej, bezzałogowiec uderzył w budynek w wyniku działania rosyjskiego systemu walki radioelektronicznej i obrony powietrznej.

Dron uderza w wieżowiec. W Kazaniu "zatrzęsły się żyrandole"

Dron uderza w wieżowiec. W Kazaniu "zatrzęsły się żyrandole"

Źródło:
NV, Tatar-Inform, Kommiersant, tvn24.pl

75-letni mężczyzna strzelił z broni do znajomej siedzącej w aucie na jednej z ulic Przemyśla (woj. podkarpackie). Kobieta z raną postrzałową głowy trafiła do szpitala. Mężczyzna prawdopodobnie usłyszy zarzut usiłowania zabójstwa.

75-latek strzelił do znajomej siedzącej w aucie, trafił ją w głowę

75-latek strzelił do znajomej siedzącej w aucie, trafił ją w głowę

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Przez pół wieku przepisy chroniły wilki na naszym kontynencie, teraz znów będzie można do nich strzelać. Ale póki co - nie w Polsce. Komisja Europejska uchyliła wprawdzie furtkę do polowań na wilki, ale polski rząd deklaruje, że nie zamierza na razie z niej korzystać. Na ten moment więc wilk pozostaje w naszym kraju zwierzęciem pod ścisłą ochroną.

"Kraje zachodnie deklarowały ścisłą ochronę wilków, teraz chcą je zabijać. Nie powinniśmy im tego ułatwiać"

"Kraje zachodnie deklarowały ścisłą ochronę wilków, teraz chcą je zabijać. Nie powinniśmy im tego ułatwiać"

Źródło:
tvn24.pl

Przeniósł nie tylko stolicę z Krakowa do Warszawy, ale też stolicę Puszczy Białowieskiej ze starej do nowej Białowieży. Mowa o królu Zygmuncie III Wazie, który wybudował zapomniany dziś dwór myśliwski, po którym jedyną pamiątką są rosnące w jego miejscu dęby. Archeolodzy odkryli właśnie XVI-, XVII- i XVIII-wieczne cegły, które były częścią fundamentów jednego z budynków wchodzących w skład założenia dworskiego.  

Gomułka bał się, że Sowieci zabiorą ten kawałek Polski. Tajemnica dębów odkryta w Białowieży

Gomułka bał się, że Sowieci zabiorą ten kawałek Polski. Tajemnica dębów odkryta w Białowieży

Źródło:
tvn24.pl

Za pracę w niedzielę i święta pracownikowi przysługuje dzień wolny lub dodatek do wynagrodzenia w wysokości 100 procent za każdą godzinę pracy - podkreśliła radca prawny doktor Monika Wieczorek. Wskazała też, że w niektórych przypadkach pracownik może odmówić pracy w święta.

Dzień wolny lub dodatek do pensji. Wyjątki w Kodeksie pracy

Dzień wolny lub dodatek do pensji. Wyjątki w Kodeksie pracy

Źródło:
PAP
Nie ma demokracji bez czytania. To w języku znajdziemy odtrutkę na populizm

Nie ma demokracji bez czytania. To w języku znajdziemy odtrutkę na populizm

Źródło:
tvn24.pl
Premium

W Nowym Jorku spadł śnieg i zrobiło się biało. Amerykańska Narodowa Służba Pogodowa (NWS) poinformowała, że są to pierwsze, mierzalne grudniowe opady w tym mieście od trzech lat.

Tutaj spadł pierwszy od lat śnieg w grudniu

Tutaj spadł pierwszy od lat śnieg w grudniu

Źródło:
Reuters, NBC New York

Podczas świątecznego dnia przeciętny Polak zje sześć tysięcy kalorii, a niektórzy nawet 10 tysięcy – wskazuje profesor Danuta Figurska–Ciura z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Zapotrzebowanie dla zdrowego, dorosłego człowieka o masie 60-70 kilogramów to około dwa tysiące kalorii dziennie.

Tyle kalorii "przeciętny Polak zje w ciągu świątecznego dnia"

Tyle kalorii "przeciętny Polak zje w ciągu świątecznego dnia"

Źródło:
PAP

IMGW wydał alarmy pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu. Obowiązują też ostrzeżenia przed silny wiatrem, który w porywach może rozpędzać się do 70 kilometrów na godzinę. Sprawdź, gdzie należy uważać.

Obfite opady śniegu i porywisty wiatr. Uważajmy

Obfite opady śniegu i porywisty wiatr. Uważajmy

Źródło:
IMGW

Stany Zjednoczone będą chciały przejąć kontrolę nad Kanałem Panamskim, jeśli uznają, że Panama nie przestrzega warunków traktatu z 1977 roku o statusie prawnym tego szlaku wodnego - ostrzegł na platformie Truth Social prezydent elekt Donald Trump. Chodzi między innymi o pobieranie przez władze Panamy zbyt wysokich opłat za korzystanie z kanału.

Trump grozi i przywołuje traktat z 1977 roku 

Trump grozi i przywołuje traktat z 1977 roku 

Źródło:
PAP, Voice of America 

Nasza gospodarka przygotowuje się do kolejnych sankcji po objęciu władzy przez Donalda Trumpa - przekazał prezydent Kuby Miguel Diaz-Canel. W przemówieniu zaznaczył, że kończący się rok był "jednym z najgorszych w ostatnim dziesięcioleciu".

"Praktycznie żyjemy z dnia na dzień"

"Praktycznie żyjemy z dnia na dzień"

Źródło:
PAP

Premier Słowacji Robert Fico może w poniedziałek pojechać do Moskwy, żeby spotkać się z Władimirem Putinem - przekazał w piątek prezydent Serbii Aleksandar Vuczić na antenie jednej z serbskich stacji radiowych. Tematem rozmów ma być kwestia gazu i kończącej się umowy na tranzyt tego surowca z Rosji przez Ukrainę.

Problemy Słowacji po decyzji Ukrainy. Prezydent Serbii zapowiada spotkanie Ficy z Putinem

Problemy Słowacji po decyzji Ukrainy. Prezydent Serbii zapowiada spotkanie Ficy z Putinem

Źródło:
PAP

Samolot marynarki wojennej USA został trafiony nad Morzem Czerwonym najprawdopodobniej w wyniku "bratobójczego ognia". Zmusiło to dwóch pilotów do katapultowania się - poinformowała agencja Associated Press.

"Bratobójczy ogień". Amerykański myśliwiec ostrzelany nad Morzem Czerwonym

"Bratobójczy ogień". Amerykański myśliwiec ostrzelany nad Morzem Czerwonym

Źródło:
PAP

23-centymetrowy żelazny grot z czasów wpływów rzymskich odkryli członkowie Stowarzyszenia Eksploracyjno-Historycznego "Galicja" w lasach pod Baligrodem w Bieszczadach. Niebawem będzie można go oglądać na wystawie w Muzeum Historycznym w Sanoku.

Sensacyjne odkrycie. Rzymski grot znaleziony w bieszczadzkich lasach

Sensacyjne odkrycie. Rzymski grot znaleziony w bieszczadzkich lasach

Źródło:
RDLP w Krośnie

Problemy z kręgosłupem wśród dzieci podzieliłbym na dwie grupy. Z jednej strony mówimy o nieprawidłowej pozycji, przebywaniu przez długi czas przed komputerem, nabywaniu wad postawy. Z drugiej mamy niemałą grupę osób, które zgłaszają się z dolegliwościami bólowymi, co może wiązać się z nieprawidłowym ruchem, z jego nadmiarem - mówił w TVN24 lekarz Łukasz Antolak, specjalista ortopedii i traumatologii kręgosłupa. Wskazał, że "zdarza się, że dochodzi do złamania zmęczeniowego kręgu".

"Mamy epidemię problemów z kręgosłupem, również u dzieci"

"Mamy epidemię problemów z kręgosłupem, również u dzieci"

Źródło:
TVN24

Na portugalskiej Maderze wieje silny wiatr. Przez wichury odwołano ponad 30 połączeń lotniczych. Wstrzymano też połączenia morskie z wyspą Porto Santo, wchodzącą w skład tego położonego na Atlantyku archipelagu.

Odwołane loty i rejsy na Maderę   

Odwołane loty i rejsy na Maderę   

Źródło:
PAP, madeira.rtp.pt

Na Kamczatce został odnaleziony samolot An-2, który zniknął z radarów trzy dni temu. Na jego pokładzie znajdowały się trzy osoby. Wszyscy żyją - oznajmił w niedzielę Siergiej Lebiediew, regionalny minister do spraw sytuacji nadzwyczajnych.

Samolot zniknął nad Kamczatką. Po trzech dniach znaleźli załogę

Samolot zniknął nad Kamczatką. Po trzech dniach znaleźli załogę

Źródło:
RBK, Izwestija, Kam24

Przewodniczący PKW sędzia Sylwester Marciniak uznaje Izbę Kontroli Nadzwyczajnej Sądu Najwyższego. To widać po jego głosowaniu. On nawet chce nas zmusić do tego, żebyśmy my ją uznali. Nie ze mną te numery - powiedział w "Faktach po Faktach" mecenas Ryszard Kalisz, członek Państwowej Komisji Wyborczej. Jak mówił, Marciniak chce, aby członkowie PKW podjęli uchwałę w sprawie sprawozdania komitetu wyborczego PiS, którą w poniedziałek odroczono. Kalisz ujawnił, że szef Komisji próbuje wprowadzać ją tylnymi drzwiami. - Ja się trzymam prawomocnej uchwały PKW z poniedziałku - oświadczył.

Kalisz o szefie PKW: nie ze mną te numery

Kalisz o szefie PKW: nie ze mną te numery

Źródło:
TVN24

Służby nie odkryły żadnych powiązań sprawcy zamachu w Magdebugu z islamskimi radykałami. Przeciwnie, mężczyzna miał być islamofobem i w dodatku sympatykiem skrajnie prawicowej partii AfD. - Prawdopodobnie stopniowo, być może w sposób niezauważony przez nikogo, radykalizował się - ocenił Łukasz Jasiński z PISM. Napastnik to pochodzący z Arabii Saudyjskiej lekarz psychiatra legalnie mieszkający i pracujący w Niemczech. Według Agencji Reuters, saudyjskie władze miały ostrzegać wcześniej Niemcy przed mężczyzną, który publikował ekstremistyczne wpisy.

Nazywał siebie "najbardziej agresywnym krytykiem islamu w historii". Kim jest zamachowiec z Magdeburga?

Nazywał siebie "najbardziej agresywnym krytykiem islamu w historii". Kim jest zamachowiec z Magdeburga?

Aktualizacja:
Źródło:
PAP, TVN24, Reuters

Premier Węgier Viktor Orban nie lubi rozliczeń. Powiedział mi to wprost, tłumacząc decyzję o azylu dla Marcina Romanowskiego - napisał w sobotę w mediach społecznościowych premier Donald Tusk.

Tusk o słowach Orbana. "Powiedział mi to wprost, tłumacząc decyzję o azylu"

Tusk o słowach Orbana. "Powiedział mi to wprost, tłumacząc decyzję o azylu"

Źródło:
tvn24.pl, PAP

W trakcie spotkania unijnych przywódców kanclerz Niemiec Olaf Scholz z irytacją zareagował na propozycję prezydenta Andrzeja Dudy dotyczącą rosyjskich aktywów - podał "Financial Times". Według relacji dziennika niemiecki polityk "warknął" na polskiego prezydenta, zaskakując tym pozostałych przywódców.

Media: Scholz "warknął" na Dudę. "Nawet nie używacie euro!"

Media: Scholz "warknął" na Dudę. "Nawet nie używacie euro!"

Źródło:
"Financial Times", PAP

Właściciel TVN - amerykański koncern Warner Bros. Discovery - rozpoczął proces sprzedaży firmy - podał w piątek Reuters. Do tych informacji odniósł się rzecznik WBD, podkreślając, że dla "Warner Bros. Discovery podczas podejmowania decyzji o sprzedaży, zachowanie niezależności newsów TVN jest priorytetem".

Warner Bros. Discovery rozważa sprzedaż TVN. "Zachowanie niezależności newsów priorytetem"

Warner Bros. Discovery rozważa sprzedaż TVN. "Zachowanie niezależności newsów priorytetem"

Źródło:
Reuters, tvn24.pl

22 grudnia rozpoczęła się kalendarzowa zima. Rosnące temperatury sprawiają, że liczba dni, w których możemy cieszyć się opadami śniegu, zmniejszają się z roku na rok. Nie zmienia to jednak faktu, że gdy taki dzień nadchodzi, cieszymy się z każdego płatka śniegu. Można wtedy lepić bałwana, pójść na sanki czy na narty. A wy lubicie gdy otacza nas biała pokrywa śniegu czy raczej preferujecie jesienną aurę? Pokażcie nam wasze zimowe dni! Czekamy na wasze filmy i zdjęcia.

Nadeszła zima. Pokażcie mroźne krajobrazy

Nadeszła zima. Pokażcie mroźne krajobrazy

Źródło:
Kontakt24

Do pewnej rodziny z amerykańskiego stanu Wirginia zawitał niespodziewany gość. Do domu przez komin wleciała sowa, która usiadła na szczycie choinki. Jej przegonienie nie było łatwe.

Wleciała do domu i usiadła na choince. "Zobaczyłam wielką sowę"

Wleciała do domu i usiadła na choince. "Zobaczyłam wielką sowę"

Źródło:
cbsnews.com, nbcwashington.com
"Archipelag" księdza Michała O. jak willa plus. Tylko 20 razy bardziej

"Archipelag" księdza Michała O. jak willa plus. Tylko 20 razy bardziej

Źródło:
tvn24.pl
Premium
"Najlepiej nie pamiętać". Ujawniamy taśmy Mraza i Romanowskiego z lutego i marca tego roku

"Najlepiej nie pamiętać". Ujawniamy taśmy Mraza i Romanowskiego z lutego i marca tego roku

Źródło:
tvn24.pl
Premium

W najnowszym "Kadrze na kino" Ewelina Witenberg opowiedziała o najważniejszych wydarzeniach ze świata filmu i muzyki. W programie między innymi o filmie "Saint-Exupery. Zanim powstał Mały książę", który można już oglądać na dużym ekranie, a także o tytułach z szansą na nominacje do Oscara, które znalazły się na "krótkiej liście". Wspomniano też o specjalnym wyróżnieniu dla Toma Cruise'a.

Znamy "krótkie listy" pretendentów do Oscara, Tom Cruise ze specjalny wyróżnieniem

Znamy "krótkie listy" pretendentów do Oscara, Tom Cruise ze specjalny wyróżnieniem

Źródło:
tvn24.pl