Kultura i styl

Kultura i styl

Włoski projektant Roberto Cavalli prowadzi zaawansowane rozmowy o sprzedaży większościowego pakietu udziałów w swoim domu mody - donosi agencja Reuters. Kupnem zainteresowana jest londyńska grupa Permira, która chce wyłożyć około 450 mln euro. Transakcja będzie oznaczać koniec Włocha jako głównego kreatora w marce, którą założył ponad 40 lat temu.

"Czy to nowa Katie Holmes?" - pytają amerykańskie media, donosząc, że Tom Cruise znów jest zakochany. Aktor potajemnie spotyka się z 17 lat młodszą Laurą Prepon, znaną z serialu "Różowe lata siedemdziesiąte". Choć randkują raptem od kilku miesięcy, sprawa stała się tak poważna, że para nie próbuje już zaprzeczać, że coś ich łączy.

P. Diddy to najbogatszy hiphopowiec świata - z majątkiem wartym 700 milionów dolarów amerykański "Forbes" umieścił go na pierwszym miejscu swojej corocznej listy. Muzyk zarobił o 120 mln dolarów więcej niż przed rokiem. "To on ma największą szansę, by zostać pierwszym raperem miliarderem" - ocenił magazyn.

Gdy przed 10 laty chory Gabriel Garcia Marquez pisał i rozsyłał do przyjaciół swój list "Testament", nie podejrzewał, że przeżyje jeszcze kolejne 10 lat. Zmarły w czwartek noblista, twórca "Stu lat samotności" - jednego z największych arcydzieł XX-wiecznej literatury - w poruszającym liście radził przyjaciołom: "Mów zawsze, co czujesz, i czyń, co myślisz". On sam kierował się tą zasadą, nierzadko prowokując burzliwe dyskusje i kontrowersje.

Ostatni mural Banksy'ego, "Telefoniczni kochankowie", którego zdjęcie zostało opublikowane na stronie artysty, zniknął z muru, na którym się pojawił. Szybko okazało się, że czarno-biały obraz, namalowany na desce, został zabrany przez szefa pobliskiego klubu młodzieżowego.

W maju wielbiciele twórczości Stanleya Kubricka zostaną wciągnięci na krakowskie dachy, gdzie w ramach corocznego cyklu Off Plus Camera "Dachowanie" zostaną wyświetlone dzieła światowej sławy reżysera.

"To jedzenie może być jadalne, ale - choć pyszne - niekoniecznie będziecie chcieli być blisko. Bo to najbardziej śmierdzące potrawy na świecie" - zawyrokował magazyn "Condé Nast Traveler". I ułożył ranking tych dań, które mają najbardziej odrażający zapach w skali od 1 do 10. "Trupiarnią zalatuje", "ten fetor płoszy wszystko w promieniu kilometra" - to jedne z łagodniejszych opinii na temat wybranych pozycji.

Po tym, jak australijskie media napisały, że legendarny rockowy zespół AC/DC przechodzi na emeryturę, głos zabrał wokalista Brian Johnson. - Pogłoski, że zespół ma się rozwiązać z powodu problemów zdrowotnych jednego z nas, nie są prawdziwe - powiedział "Daily Telegraph". Dodał jednak: - Nie chciałbym mówić nic o przyszłości. Niczego nie wykluczając.

"Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia" to najlepszy film - tak zdecydowali widzowie MTV, przyznając tegoroczne nagrody. Docenili też aktorów grających w tym hicie - Jennifer Lawrence i Josha Hutchersona. To sensacja, bo 21-latek pokonał m.in. nagrodzonego Oscarem Matthew McConaugheya oraz nominowanego do Oscara Leonardo DiCaprio.

W siódmym odcinku programu "Project Runway" uczestnicy musieli zmierzyć się z modą ślubną. - Gdy patrzę na tę kreację, chciałabym drugi raz wziąć ślub - zachwycała się jednym z projektów Anja Rubik.

- Nie chciałem retrospektywnej ekspozycji, bo dla mnie obecność w muzeum to jak pogrzeb. A ja jeszcze żyję! - tłumaczy Jean Paul Gaultier, który obchodzi 40-lecie kariery. Z tej okazji doczekał się objazdowej retrospekcji, która nie jest tylko zwykłą wystawą pokazującą jego najsłynniejsze projekty. "To orgia dźwięku, ruchu i koloru" - ocenił "Vogue". "The Fashion World of Jean Paul Gaultier: From the Sidewalk to the Catwalk" zawitała do Londynu.

"Kolejne królewskie dziecko w drodze? To mogą być tylko dobre intencje, ale książę William ruszył lawinę spekulacji, że on i jego żona pragną w najbliższym czasie drugiego dziecka" - piszą amerykańskie media o brytyjskiej książęcej parze. Chodzi o komentarz księcia do prezentu, jaki dostali dla syna od rządu Nowej Zelandii. - Być może będziesz musiała zrobić zaraz jeszcze jeden - powiedział do wręczającej.

- Do do dzisiaj nie umiałbym powiedzieć, czy ja się kiedykolwiek poczułem w pełni poetą. Ponieważ poezja jest rzeczą bardzo tajemniczą - powiedział w "Xięgarni" wybitny poeta, Ryszard Krynicki.