Kultura i styl

Kultura i styl

"Arcydzieło" mówią krytycy, zaś ojciec zmarłej w 2011 Amy Winehouse nazywa film "hańbiącym", a jego autorom każe, by "wstydzili za siebie". Pokazywany na festiwalu w Cannes dokument "Amy" do polskich kin wejdzie 7 sierpnia. Materiał "Faktów z zagranicy", oglądaj od poniedziałku do piątku w TVN24 Biznes i Świat o godz. 20.

Zdjęcie polubiło ponad 2,6 miliona internautów i jest to najpopularniejsza fotografia umieszczona na Instagramie. Tym samym Kendall Jenner pobiła rekord, który poprzednio należał do jej przyrodniej siostry, Kim Kardashian West i jej męża Kanye Westa. Zdjęcie z ich ślubu ma ponad dwieście tysięcy polubień mniej.

Miała wszystko: błyskotliwą karierę w show biznesie, popularność, kochającego partnera i dziecko. Gdy Żanna Friske zachorowała na raka mózgu, cała Rosja zbierała pieniądze na jej leczenie. Zaś tabloidy nie przebierały w środkach, by zdobyć zdjęcia umierającej piosenkarki. Gdy zmarła, wszystkie inne tematy w rosyjskich mediach zeszły na daleki drugi plan.

- Nikt nie musi mnie kochać, ale trzeba akceptować, że istnieję i jestem tutaj. Tak samo jak ja akceptuję was - mówił w wywiadzie dla TVN24 Conchita Wurst, piosenkarka z brodą, która w 2014 roku wygrała konkurs Eurowizji.

"Jako dorastające dziewczynki jesteśmy odizolowane od kobiet, które widzimy w magazynach. I cały czas mamy nadzieję, że kiedy w końcu dorośniemy i przejrzymy się w lustrze, dostrzeżemy piękno w samych sobie" - napisały dziennikarki serwisu BuzzFeed, rozpoczynając akcję, która cieszy się w sieci ogromną popularnością.

Bobbi Kristina Brown, jedyne dziecko i spadkobierczyni majątku Whitney Houston, została przeniesiona ze szpitala do hospicjum - poinformowała rodzina. Tego samego dnia jej były chłopak został oskarżony o używanie wobec niej przemocy oraz kradzież. Więcej w "Faktach z zagranicy" o godz. 20 w TVN24 Biznes i Świat.

Egipska telewizja państwowa zaczęła emitować w obchodzonym obecnie okresie ramadanu nową operę mydlaną "Żydowska dzielnica". Ku zaskoczeniu wielu komentatorów w izraelskiej prasie serial przedstawia Żydów w bardzo pozytywnym świetle. Lecz tylko tych, którzy identyfikują się z państwem egipskim, a nie Izraelem. Z kolei przedstawiciele Bractwa Muzułmańskiego to głównie czarne charaktery.