Kultura i styl

Kultura i styl

W wieku 83 lat zmarł w swoim domu w w Paryżu kontrowersyjny brytyjski fotograf David Hamilton znany głównie z erotycznych zdjęć młodych dziewcząt, zamieszczanych w znanych magazynach ilustrowanych. Jak poinformowała policja, okoliczności śmierci Hamiltona są niejasne.

Poeta i lider zespołu Świetliki, Marcin Świetlicki, zarzuca Dodzie plagiat i proponuje "polubowne" załatwienie sprawy. "Zamiast kontaktować naszych prawników, poprosimy o sześć kawałków tego tortu, którym częstowała Pani Parę Prezydencką" - czytamy w oświadczeniu zespołu.

Ogromna kolekcja pamiątek po Sex Pistols pójdzie z dymem. Joe Corre - syn "punkowej" projektantki mody Vivienne Westwood i menedżera Sex Pistols, Malcolma McLarena - zapowiedział już w marcu, że w imię punkowego ducha zamierza wszystko spalić. Akcję rozpoczął we wtorek. Wtedy spłonął oryginalny winyl "Anarchy in the UK".

Bielszczanie chcą kupić Fiata 126p dla aktora Toma Hanksa, który niedawno na portalach społecznościowych chwalił się zdjęciami z tym autem. - Najwyraźniej pokochał nasz bielski samochód. Kupimy mu go – powiedziała inicjatorka zbiórki, bielszczanka Monika Jaskólska.

Doda broni prześwitującego, koronkowego stroju, w którym wystąpiła przed prezydentem Andrzejem Dudą. Piosenkarka porównuje swój ubiór do amerykańskich gwiazd. Tymczasem ekspert ds. protokołu przyznaje, że wizerunkowo wypadło to niedobrze. Z kolei były antyterrorysta zwraca uwagę na tort, który Doda wręczyła prezydentowi i alarmuje, że powinien być sprawdzony wcześniej przez BOR.

"Przepraszam każdego, kto poczuł się urażony" - napisała na Instagramie modelka Chrissy Teigen, która podczas niedzielnej gali rozdania nagród American Music Awards zaliczyła wpadkę, gdy skąpa suknia odsłoniła zdecydowanie zbyt wiele.

Obraz przedstawiający ukrzyżowanie Jezusa Chrystusa znaleziono w jednym z magazynów na terenie Wrocławia. Gdyby nie pracownicy firmy przeprowadzkowej trafiłby na śmietnik. Podczas wcześniejszej inwentaryzacji nikt się nie zorientował, że magazynie jest dzieło sztuki. Oficjalnie obraz nie istniał.

Aktorowi Bradowi Pittowi nie zostaną postawione żadne zarzuty w związku z rzekomym użyciem przemocy wobec dzieci, do czego miało dojść na pokładzie prywatnego samolotu - poinformowała rzecznika FBI we wtorek. Media informowały, że Pitt miał stracić nad sobą panowanie w obecności dzieci.

James Corden, gwiazdor programu "The Late Late Show", który skradł serca publiczności na całym świecie cyklem "Carpool Karaoke", będzie gospodarzem ceremonii wręczenia muzycznych Oscarów, statuetek Grammy.