Strażacy znaleźli w domu zwłoki mężczyzny i psa. W powietrzu unosił się gaz

Autor:
bp/tok
Źródło:
tvn24.pl
Tarnów (Małopolska)
Tarnów (Małopolska)Google Earth
wideo 2/4
Google EarthTarnów (Małopolska)

Zwłoki mężczyzny i psa znaleźli strażacy w domu jednorodzinnym w Sikorzycach pod Tarnowem (Małopolska). Służby wezwali zaniepokojeni mieszkańcy, którzy od kilku dni nie widzieli sąsiada. Jak informuje straż pożarna, w budynku panowało wysokie stężenie gazu ziemnego.

Do nieszczęśliwego wypadku doszło w Sikorzycach pod Tarnowem w Małopolsce. Jak przekazała straż pożarna, w jednym z domów jednorodzinnych znaleziono ciało mężczyzny i truchło psa. Służby wezwali zaniepokojeni nieobecnością sąsiada mieszkańcy okolicy.

Straż pożarna: w domu wykryliśmy wysokie stężenie gazu ziemnego

Ratownicy zostali wezwani na miejsce w niedzielę wczesnym rankiem. Strażacy w asyście policji otworzyli drzwi budynku i weszli do środka. Wewnątrz znaleźli zwłoki.

- Okazało się, że stężenie gazu ziemnego w pomieszczeniach wynosiło 80 ppm (liczba cząstek na milion - red.). Przy wartościach rzędu 30-40 ppm nasze urządzenia pomiarowe nakazują opuszczenie pomieszczenia lub założenie aparatury dostarczającej tlen - powiedział nam młodszy brygadier Marcin Opioła, rzecznik prasowy tarnowskiej straży pożarnej.

Strażak dodał, że takie stężenie może okazać się śmiertelne. - Decyduje czas narażenia na tę truciznę i indywidualne cechy anatomiczne człowieka - zaznaczył. W budynku nie stwierdzono przekroczenia normy tlenku węgla.

Policja: śledztwa nie będzie

Jak powiedział nam aspirant sztabowy Paweł Klimek, oficer prasowy tarnowskiej policji, w sprawie nie toczy się prokuratorskie śledztwo. - Był to nieszczęśliwy wypadek, zatrucie gazem ziemnym. W domu znajdowała się instalacja gazowa do podgrzewania wody i to z niej pochodził wyciek trucizny - przekazał policjant.

Funkcjonariusz zaznaczył, że nie stwierdzono, by do tragedii przyczyniły się osoby trzecie. Ciało mężczyzny zostało przekazane rodzinie w celach pochówku.

Sikorzyce pod Tarnowem
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:bp/tok

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości