Kraków

WOŚP gra na całym świecie i "o jeden kraj dalej". Wsparcie prosto z San Escobar

Kraków

15.01.2017 | Od 25 lat WOŚP pomaga tak samo. Rośnie tylko liczba pomagających i tych, którzy pomoc otrzymują
Fakty TVNWOŚP gra na ulicach, ale i w sercach

- Dzielny naród San Escobar wspiera przyjaciół z Polski. Ty też możesz - taki głos wsparcia pojawił się na facebookowym profilu Demokratycznej Republiki. I tym razem internauci nie zawiedli i nawiązując do wpadki ministra, zachęcają do wsparcia Orkiestry. Pomysł się spodobał. - WOŚP gra na całym świecie i o jeden kraj dalej - czytamy w komentarzach.

Minister Waszczykowski oświadczył w poniedziałek w rozmowie z dziennikarzami, że Polska nawiązała relacje z krajami karaibskim, w tym z San Escobar. Problem polega na tym, że taki kraj nie istnieje.

Jednak w Internecie wszystko jest możliwe: Demokratyczną Republikę San Escobar śledzić można już na Twitterze i na Facebooku.

"Ty też możesz"

Właśnie na drugim z tych portali społecznościowych internauci namawiają do wspierania WOŚP.

Na profilu opublikowano zdjęcie wielkiej fety na placu Cabanos w mieście Al Pacino. Ilustrację opatrzono informacją w języku angielskim: "Dzielny naród San Escobar wspiera przyjaciół z Polski. Ty też możesz" i linkiem do strony Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Internautom pomysł się spodobał. - WOŚP gra na całym świecie i o jeden kraj dalej - piszą w komentarzach.

Rzeczniczka resortu spraw zagranicznych tłumaczyła pomyłkę ministra przejęzyczeniem. Jednak społeczność San Escobar nie zamierza przestać istnieć.

Śmigłowce Desperados, rakiety Jalapeno

Na Twitterze powstało konto, które jest "oficjalnym" profilem fikcyjnego państwa. San Escobar na jednym ze swoich wpisów potwierdza poparcie dla kandydatury naszego kraju do Rady Bezpieczeństwa. Na Facebooku opublikowano mapę, na której zaznaczono stolicę państwa Santo Subito, jest tam także miejscowość Al Pacino - stolica okręgu De Niro.

"Rząd" San Escobar bardzo ceni sobie współpracę z ministrem Waszczykowskim, nazywając go "najważniejszym partnerem w Europie, a nawet na świecie". San Escobar zaoferowało Polsce również swoje śmigłowce wojskowe. Nazywają się Desperados i są wyposażone w "rakiety Jalapeno".

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra również w Chinach. Z superszybkiego pociągu do Szanghaju pozdrowienia przesyła zespół rockowy Roan, koncertujący w Azji. Do akcji charytatywnej włączyli się także sami Chińczycy, którzy postanowili powiedzieć kilka słów po polsku.

Autor: mmw/i / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: facebook.com/sanescobarcountry

Pozostałe wiadomości