"Zaatakował policjantów nożem kuchennym". Zarzuty i areszt dla 43-latka

TVN24 | Kraków

Autor:
wini/kwoj
Źródło:
PAP
Dąbrowa Tarnowska (Małopolska)Google Earth
wideo 2/5
dabrowa mapka

43-letni mężczyzna trafił do aresztu w związku z napaścią na policjantów. Patrol zjawił się w jego domu w związku ze zgłoszoną awanturą. Wówczas mieszkaniec Radogoszczy (Małopolska) miał rzucić się na mundurowych z nożem kuchennym w ręce.

O sprawie poinformowała policja z Dąbrowy Tarnowskiej. Zgłoszenie o awanturze domowej na jednej z posesji policjanci dostali w niedzielę nad ranem.

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, zostali zaatakowani przez awanturującego się 43-latka. W ręku trzymał on nóż kuchenny i wykrzykiwał do policjantów, że zrobi im krzywdę, jak tylko do się niego zbliżą. Próbował też zaatakować jednego z interweniujących funkcjonariuszy. Policjanci wytrącili mu nóż z ręki, następnie obezwładnili agresora - informuje rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

Był pijany

Badanie alkomatem pokazało, że 43-letni mieszkaniec powiatu dąbrowskiego miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Mężczyźnie postawiono zarzuty czynnej napaści na funkcjonariuszy, znieważenia oraz zmuszania funkcjonariusza publicznego do zaniechania prawnej czynności służbowej. Za przestępstwa te grozi mu do 10 lat więzienia. Sąd orzekł wobec podejrzanego trzymiesięczny areszt tymczasowy.

Autor:wini/kwoj

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: KPP Dąbrowa Tarnowska