TVN24 | Kraków

Akcja CBŚP, cztery osoby zatrzymane. "Zajmowali się przemytem narkotyków z Hiszpanii"

TVN24 | Kraków

Autor:
wini/
tam
Źródło:
PAP
Cztery osoby zostały zatrzymane
Cztery osoby zostały zatrzymaneCBŚP
wideo 2/6
3-377676

Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymało czterech mężczyzn, podejrzanych między innymi o udział w zorganizowanej grupie przestępczej i przestępstwa narkotykowe. Jak informuje prokuratura, dotychczas w związku z tą sprawą zarzuty usłyszało 16 osób.

Jak przekazał Paweł Żukiewicz z zespołu prasowego CBŚP, śledztwo małopolskiego CBŚP oraz lokalnego oddziału Prokuratury Krajowej trwa od dwóch lat i dotyczy zorganizowanej grupy przestępczej, która miała zajmować się narkotykami.

- Z ustaleń śledztwa wynika, że członkowie grupy zajmowali się między innymi przemytem dużej ilości narkotyków z Hiszpanii i następnie wprowadzaniem ich do obrotu na terenie Polski - tłumaczył policjant.

- Wszystko wskazuje na to, że grupa działała w Krakowie, Katowicach, Sosnowcu i innych miejscowościach województw śląskiego i małopolskiego, a także na terenie Hiszpanii - podkreślił Żukiewicz.

Cztery osoby zostały zatrzymaneCBŚP

16 osób z zarzutami

W trakcie ostatniej realizacji funkcjonariusze krakowskiego CBŚP przy wsparciu kontrterrorystów z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Krakowie, zatrzymali czterech mężczyzn w wieku od 30 do 40 lat. - Podczas akcji funkcjonariusze zabezpieczyli między innymi broń, maczetę i różne narkotyki, a także gotówkę - podał Żukiewicz.

Zatrzymani zostali doprowadzeni do Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie. "Zatrzymane osoby zajmowały się organizacją wewnątrzwspólnotowego nabywania i obrotu marihuany, haszyszu oraz kokainy w znacznych ilościach" - poinformował Dział Prasowy Prokuratury Krajowej.

OGLĄDAJ TELEWIZJĘ NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

"Zatrzymania były możliwe dzięki wyjaśnieniom innej zatrzymanej w tej sprawie osoby. Podejrzany ten również usłyszał już wcześniej zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, zarzuty przeciwko ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii oraz prania brudnych pieniędzy" - przekazała PK.

Decyzją sądu zatrzymani mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Za zarzucane czyny grozi im kara do 15 lat więzienia.

Jak poinformowała Prokuratura Krajowa, do tej pory zarzuty w sprawie usłyszało 16 osób. Wśród nich jest Adrian G., który zdaniem śledczych kierował grupą.

Autor:wini/ tam

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: CBŚP

Pozostałe wiadomości