W szpitalu w Krakowie na świat przyszły pięcioraczki. W domu czeka na nich siedmioro rodzeństwa

Autor:
ms/
tam
Źródło:
tvn24.pl
Pięcioraczki przyszły na świat w Krakowie. Mają siedmioro rodzeństwa
Pięcioraczki przyszły na świat w Krakowie. Mają siedmioro rodzeństwaTVN24
wideo 2/10
TVN24Pięcioraczki przyszły na świat w Krakowie. Mają siedmioro rodzeństwa

W Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie na świat przyszły pięcioraczki. Trzy dziewczynki i dwaj chłopcy urodzili się w 28. tygodniu ciąży, przez cesarskie cięcie. Jak poinformowano, w domu na maluchy czeka nie tylko ojciec, ale też siedmioro rodzeństwa. Jak informują medycy, "taka ciąża trafia się raz na 52 miliony przypadków". Zdarzyła się po raz drugi w historii krakowskiego szpitala.

"Podobno "nic dwa razy się nie zdarza", a jednak w Szpitalu Uniwersyteckim cuda lubią się powtarzać. Już po raz drugi - dzięki staraniom zespołu Oddziału Położnictwa i Perinatologii pod kierownictwem profesora Huberta Hurasa, który od ponad 10. tygodni opiekował się ciężarną mamą - w niedzielę (12 lutego - red.) po godzinie 14, powitaliśmy na świecie pięcioraczki" - czytamy w komunikacie Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie zamieszczonym na profilu na Facebooku.

Jak informuje placówka, taka ciąża jest niezwykle rzadka i trafia się raz na 52 miliony przypadków. Trzy dziewczynki i dwaj chłopcy urodzili się w 28. tygodniu ciąży, przez cesarskie cięcie.

Czytaj tez Pięcioraczki z Gniezna po 10 miesiącach od urodzenia. Od władz miasta rodzina ma dostać działkę pod budowę domu

Charles, Henry, Elizabeth, Evangeline oraz Adrianna czują się dobrze. W domu czeka na nich siedmioro rodzeństwa

Charles Patrick, Henry James, Elizabeth May, Evangeline Rose oraz Arianna Daisy ważą od 710 do 1400 gramów, a każde z nich mierzy około 40 centymetrów. Wszyscy trafili pod troskliwą opiekę zespołu Oddziału Klinicznego Neonatologii, kierowanego przez profesora Ryszarda Lauterbacha, gdzie spędzą kilka najbliższych tygodni.

Czytaj też: W Krakowie na świat przyszły sześcioraczki. Cztery dziewczynki i dwóch chłopców

Jak poinformowali przedstawiciele szpitala, dzieci i mama czują się dobrze. "W domu natomiast z niecierpliwością oczekuje już na nich pochodzący z Anglii tata oraz siedmioro rodzeństwa" - czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie szpitala.

Czytaj też W Poznaniu na świat przyszły czworaczki. Rodzice spodziewali się trojaczków. "Jedno dziecko mamy gratis"

"Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi i wzruszeni, że już po raz kolejny możemy uczestniczyć w tak niezwykłym wydarzeniu, a wiedza oraz doświadczenie naszych specjalistów sprawiają, że tak mnogie ciąże doczekują się szczęśliwego rozwiązania" - podkreślili pracownicy krakowskiego szpitala uniwersyteckiego. I dodali: "Witamy na świecie Maluchy".

Gmina gratuluje rodzicom

Gratulacje rodzicom złożyli także pracownicy gminy Horyniec Zdrój (woj. podkarpackie), na której terenie mieszka 14. osobowa rodzina. "Wczoraj dotarła do nas radosna nowina, małżeństwu z terenu naszej gminy urodziły się pięcioraczki, 2 chłopców i 3 dziewczynki! Serdecznie gratulujemy rodzicom!" - czytamy w komunikacie zamieszczonym w poniedziałek na facebookowym profilu gminy.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ms/ tam

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock, Szpital Uniwersytecki w Krakowie

Pozostałe wiadomości