Kraków

Jechał zygzakiem, miał ponad dwa promile. Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

Kraków

[object Object]
Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcyKontakt24
wideo 2/4

Do obywatelskiego zatrzymania doszło w piątek około południa na ulicy Wielickiej w Krakowie. Dziwnie poruszający się samochód zauważył pan Adrian. Nagranie z zatrzymania otrzymaliśmy na Kontakt 24.

- Jeździł od lewej do prawej strony, w pewnej chwili prawie zahaczył o słupek. Nie widziałem, ile to trwało wcześniej. Podjechałem, wysiadłem z samochodu i razem z innymi kierowcami go zatrzymaliśmy. Kilka razy próbował wysiąść z auta, ale mu na to nie pozwoliłem, a później już przyjechała policja – relacjonował pan Adrian.

Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcyAdrian | Kontakt24

Ponad dwa promile

Informację o zatrzymaniu kierowcy potwierdził sierżant sztabowy Piotr Szpiech, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.

- W piątek po godzinie 12 otrzymaliśmy zgłoszenie, że na ulicy Wielickiej w kierunku Wieliczki doszło do obywatelskiego zatrzymania kierowcy podejrzewanego o jazdę pod wpływem alkoholu - przekazał. - Po przyjeździe na miejsce policjanci zatrzymali kierowcę, który został przebadany i potwierdzono, że miał ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. W związku z tym kierowca został zatrzymany, zatrzymano również jego prawo jazdy, a samochód odholowano - powiedział rzecznik krakowskiej policji.

Teraz kierowca odpowie za jazdę pod wpływem alkoholu.

Mężczyzna miał ponad dwa promile alkoholu w organizmieAdrian | Kontakt24

Autor: wini/ks / Źródło: TVN24 Kraków / Kontakt 24

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt 24 | Adrian

Pozostałe wiadomości