TVN24 | Kraków

Kilkanaście razy ugodził policjanta nożem w brzuch i klatkę piersiową. Odpowie za próbę zabójstwa

TVN24 | Kraków

Autor:
wini/gp
Źródło:
PAP
Mistrzejowice, KrakówGoogle Earth
wideo 2/3
Google EarthMistrzejowice, Kraków

47-latek z krakowskich Mistrzejowic odpowie za usiłowanie zabójstwa policjanta. Mężczyzna kilkanaście razy dźgnął funkcjonariusza nożem w brzuch i klatkę piersiową.

O zarzutach poinformował w czwartek Sebastian Gleń, rzecznik prasowy małopolskiej policji. Krakowianin usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa, został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu dożywocie.

Atak podczas interwencji

Interwencja, podczas której funkcjonariusz został ranny, miała miejsce w zeszły czwartek na osiedlu Mistrzejowice w Krakowie. Policja została wezwana do sąsiedzkiego konfliktu, według zgłoszenia jeden z sąsiadów wylewał nieczystości na okno w innym mieszkaniu.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Jak podaje policja, mundurowi, którzy przybyli do mieszkania mężczyzny sprawiającego kłopoty, zostali zaatakowani. 47-latek kilkanaście razy ranił funkcjonariusza w brzuch i okolice klatki piersiowej. W napaści miała uczestniczyć też matka mężczyzny. Kobieta utrudniała interwencję i również odpowie za czynną napaść na policjanta. Wobec niej sąd zastosował dozór policyjny. Grozi jej kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Agresorów obezwładnił drugi policjant, a na miejsce wezwano dodatkowe patrole i ratowników medycznych. W środę raniony policjant został wypisany ze szpitala.

Autor:wini/gp

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24