Pracownicy huty zatruli się czadem, jeden z nich nie żyje 

TVN24 | Kraków

Autor:
Źródło:
TVN24 Łódź/PAP
Jeden z pracowników nie żyje, drugi trafił do szpitalaTVN24 Łódź
wideo 2/4
TVN24 ŁódźJeden z pracowników nie żyje, drugi trafił do szpitala

Dwóch pracowników krakowskiej huty ArcelorMittal Poland zatruło się tlenkiem węgla. - Niestety jednego z nich, pomimo reanimacji, nie udało się uratować - przekazuje rzeczniczka spółki Marzena Rogozik. Okoliczności zdarzenia będzie wyjaśniać prokuratura.

Do tragedii w hucie ArcelorMittal doszło w piątek, około godziny 4:20. - Pracownicy zatruli się tlenkiem węgla w koksowni - mówi Marzena Rogozik, rzeczniczka huty.

Jeden z nich trafił do szpitala, zgon drugiego stwierdził lekarz po przeprowadzonej reanimacji.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE>>

Szukanie przyczyny

Okoliczności zdarzenia będzie badała prokuratura. - Instalacja, na której doszło do zdarzenia, została zabezpieczona, jej oględzin dokonuje specjalna grupa dochodzeniowa - dodaje Rogozik.

Na miejscu zdarzenia pojawiła się policja, zakładowa straż pożarna, jednostki PSP oraz pogotowie ratunkowe.

- Podejmujemy natychmiastowe działania, aby rodziny poszkodowanych pracowników otoczyć opieką i zapewnić im wszelkie niezbędne wsparcie - kończy Rogozik. 

Wcześniej rzecznik małopolskiej straży pożarnej Sebastian Woźniak poinformował, że wezwani na miejsce strażacy znaleźli w budynku koksowni dwie nieprzytomne osoby. Zostały one przekazane ratownikom medycznym, ale jednej z nich nie udało się uratować.

W akcji uczestniczyło 30 strażaków.

Do zdarzenia doszło w krakowskiej hucie

Autor:

Źródło: TVN24 Łódź/PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Łódź