Dzwonek rozległ się w południe. W oknie życia siostry znalazły kilkutygodniowego chłopca

Autor:
MAK/gp
Źródło:
TVN24/PAP
Chłopiec znaleziony w oknie życia w Kielcach
Chłopiec znaleziony w oknie życia w KielcachTVN24
wideo 2/9
TVN24Chłopiec znaleziony w oknie życia w Kielcach

Siostry nazaretanki usłyszały w sobotę alarm. Zareagowały od razu, otworzyły okno życia i znalazły w nim noworodka. To kilkutygodniowy chłopiec. Obok niego leżała reklamówka z kosmetykami do pielęgnacji niemowląt.

Alarm rozległ się w sobotę (19 lutego) około południa w oknie życia przy placu Najświętszej Maryi Panny w Kielcach. - Siostry zareagowały natychmiast. Otworzyły okno, okazało się, że jest dziecko - mówi ks. Stanisław Słowik, dyrektor Caritas Diecezji Kieleckiej.

Jak dodaje, jest to chłopiec w wieku mniej więcej 2-3 tygodni. Przy nim leżała reklamówka z kosmetykami dla niemowląt. Siostry nazaretanki, zgodnie z procedurami, zadzwoniły po pogotowie.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Kilkutygodniowy chłopiec w oknie życia w Kielcach
Kilkutygodniowy chłopiec w oknie życia w Kielcach 21.02| Kilkutygodniowe dziecko pozostawiono w oknie życia Caritas Diecezji Kieleckiej. Niemowlę odebrały siostry nazaretanki. Było zadbane i w dobrym stanie zdrowia – poinformowała w poniedziałek kielecka Caritas.TVN24

Rzeczniczka szpitala w Kielcach: chłopiec jest zadbany

Dziecko trafiło do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach na badania. Jak informuje Anna Mazur-Kałuża, rzeczniczka placówki, chłopiec jest w stanie dobrym.

- Trafił do nas w sobotę, przeszedł badania. Dziecko jest w dobrym stanie, zadbane. Poinformowaliśmy sąd i czekamy na działanie sądu, zrobiliśmy wszystko, aby zabezpieczyć przyszłość tego dziecka - mówi Mazur-Kałuża.

Rzeczniczka dodała, że nie może potwierdzić wieku dziecka. Teraz sprawą chłopca zajmie się sąd rodzinny.

To trzecie dziecko pozostawione w kieleckim oknie życia od początku jego powstania w 2009 roku.

Autor:MAK/gp

Źródło: TVN24/PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości