Kraków

Kraków

Na krakowskich Łagiewnikach 17-letnia dziewczyna zmarła po zatruciu się czadem. Jej 14-letnia siostra trafiła do szpitala z objawami podtrucia. To już szósta ofiara "cichego zabójcy" od początku października.

Młody mężczyzna na swoim koncie ma przynajmniej sześć napadów na banki. Jego działania były schematyczne: zamaskowany szalikiem wchodził do budynku i wyciągał przedmiot przypominający pistolet. Zastraszone kasjerki wydawały mu w sumie kilkadziesiąt tysięcy złotych. Kradł, bo brakowało mu pieniędzy na zakłady bukmacherskie.

Tężnia solankowa w Wieliczce może pomóc nękanym przez smog krakowianom. Jej specyficzny mikroklimat kojąco działa na górne drogi oddechowe. - Już nie trzeba będzie jeździć do Ciechocinka - przekonuje prezes kopalni soli.

Krakowscy policjanci i funkcjonariusze CBŚ zatrzymali 11 osób powiązanych ze środowiskiem pseudokibiców. Niektórzy z nich byli wcześniej karani, wśród nich jest lider grupy. Zatrzymani zajmowali się handlem narkotykami na dużą skalę.

Prof. Janusz Skalski ze szpitala dziecięcego w Prokocimiu zapewnia, że dotychczasowe leczenie 2-latka z hipotermią przebiega pomyślnie. Zaznacza jednak, że na razie nie można jednoznacznie określić, w jakim stanie będzie chłopczyk po wybudzeniu. - Gdyby dziecko udało się wyleczyć bez szwanku, to byłby absolutny cud. To pierwszy taki przypadek w Polsce. Wejdzie też do annałów nauki światowej - podkreśla. Dotychczas najniższa temperatura ciała osoby uratowanej z hipotermii na świecie to 13,7 st. C. - mówi.

Mimo poparcia, którego PO udzieliła Jackowi Majchrowskiemu przed drugą turą wyborów, w mieście krążą plotki, że prezydent na przewodniczącego rady miasta może zaproponować swojego wyborczego rywala - Marka Lasotę z PiS. Oznaczałoby to koniec koalicji z Platformą, z którą Majchrowski był związany przez część poprzedniej kadencji. Możliwy jest też scenariusz bardzo szerokiej koalicji wszystkich ugrupowań. Na to liczy Majchrowski.

- Z tego, co ustaliliśmy wynika, że Adaś wyszedł w nocy z domu babci i szedł w stronę swojego miejsca zamieszkania – relacjonuje Michał Godyń, policjant z Krzeszowic, który znalazł chłopca. W chwili odnalezienia temperatura jego ciała wynosiła tylko 12 stopni Celsjusza. Dziecko przebywa w szpitalu w Prokocimiu. Jego stan lekarze oceniają jako ciężki.

Wicemarszałek województwa małopolskiego Roman Ciepiela (PO) wygrał drugą turę wyborów prezydenckich w Tarnowie. W Nowym Sączu przewagą 188 głosów stanowisko utrzymał na trzecią kadencję Ryszard Nowak z PiS - wynika z oficjalnych danych miejskich komisji wyborczych.