Kraków

Kraków

51-letnia kobieta, która zgłosiła się na policję jako sprawczyni czwartkowego wypadku na Zakopiance, usłyszała zarzuty. Za spowodowanie śmiertelnego wypadku i ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi jej do 12 lat więzienia - poinformowała prokuratura.

Gwizdy i okrzyki "hańba i wstyd" przerwały spektakl "Do Damaszku" Jana Klaty w Narodowym Starym Teatrze w Krakowie. - To była ustawiona burda osób, które swoim zachowaniem udowodniły, że nie wiedzą co to kultura wyższa - komentuje reżyser spektaklu.

W Bochni na autostradzie w stronę Tarnowa zderzyły się dwa samochody osobowe. Kilka minut później kolejne auto potrąciło jednego z ratowników ze straży pożarnej pracujących na miejscu stłuczki. Kobieta i mężczyzna trafili do szpitala. Przez kilka godzin były utrudnienia.

Kraków stał się pijackim zagłębiem, alarmuje "Dziennik Polski". Działają tutaj aż 2653 punkty, w których kupimy wódkę albo piwo - to ponad trzy razy więcej niż w Gdańsku i o 1000 więcej niż we Wrocławiu, wylicza gazeta.

21 listopada sąd ogłosi wyrok w sprawie apelacyjnej, która dotyczy śmiertelnego potrącenia dwóch 10-letnich chłopców w Kozach – poinformował po czwartkowej rozprawie przewodniczący składu orzekającego sędzia Wiesław Sadło. Na początku lipca Karolina Z. została skazana na 8 lat więzienia. Prowadząc samochód była pod wpływem amfetaminy.

Na Zakopiance, na odcinku między Krakowem a Myślenicami coraz częściej dochodzi do potrąceń. Dziś w Libertowie zginął 17-letni, uczeń drugiej klasy szkoły średniej. We wrześniu, w Gaju, samochód potrącił licealistkę. Mieszkańcy od lat domagają się budowy kładek dla pieszych. Organizują nawet protesty, blokują drogę. Od lat słyszą to samo: - Nie ma pieniędzy na wiadukty.

17-letni chłopiec został potrącony przez samochód na Zakopiance, na wysokości Libertowa. Zginął na miejscu, a kierowca uciekł. Dopiero po czterech godzinach na policję zgłosiła się kobieta, która twierdzi, że prowadziła auto. Monitoring nie zarejestrował zdarzenia.

Tadeusz Żak przez 13 lat zawodowo stał w kolejkach za pacjentów rejestrujących się do lekarzy specjalistów. Od stycznia szpital zmienia zasady i pan Tadeusz przestanie być potrzebny. Zobacz materiał "Faktów" TVN.

Na kary od 8,5 roku więzienia do 1,5 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu skazał we wtorek krakowski sąd członków grupy porywaczy, którzy w maju 2011 porwali dla okupu 16-letnią uczennicę. Usiłowali także porwać trzy kolejne osoby i dopuścili się dwóch rozbojów

- Wszystko, co ma o nas stanowić, musi wyrastać z polskich źródeł - mówił w poniedziałek wieczorem Jarosław Kaczyński. Prezes PiS przemawiał w Krakowie po złożeniu kwiatów pod Krzyżem Katyńskim z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W swojej mowie podkreślał znaczenie jedności narodu, zarówno dla historii kraju, jak i jego przyszłości.