Kraków

Kraków

Przegląd prasy: PO planuje kolejne referendum w Krakowie

Do połowy października radni Platformy Obywatelskiej mający większość w Radzie Miasta Krakowa podejmą decyzję o drugim w tym roku miejskim referendum. O co tym razem z chca zapytać krakowian? Jak pisze "Dziennik Polski", na pewno o strefę płatnego parkowania.

Trzy dni, trzy wypadki. Z drogą coś nie tak? Czy kierowcy "jeżdżą na pamięć"?

Trzy dni i trzy wypadki. Obwodnica Olkusza otwarta dla samochodow jest ledwie od wtorku, a już doszło na niej do trzech wypadków. Okoliczni mieszkańcy oceniają: to przez brak sygnalizacji i oświetlenia i wskazują winnych: urzędników, którzy - ich zdaniem - oddali do użytku niegotową drogę. Na zarzuty odpowiada Zarząd Dróg Wojewódzkich twierdząc, że wypadkom winni są sami kierowcy, bo jeżdżą "na pamięć" i nie stosują się do nowego oznakowania.

Przegląd prasy: Wielka Krokiew do remontu

Główna skocznia w Zakopanem niedługo straci homologację Międzynarodowej Federacji Narciarskiej na organizację międzynarodowych zawodów. Aby nie wypaść z kalendarza pucharów świata, konieczna jest jej renowacja - informuje "Gazeta Krakowska".

Rodzina zagłodzonej Madzi: znachor wykorzystał ich wiarę, izolowali się, byli jak za szybą

Prawie pół roku po śmierci małej Madzi, jej krewni postanowili przerwać milczenie. I opowiedzieć o tym, co działo się za murami domu w Brzeźnej niedaleko Nowego Sącza. - Olbrzymi ból i cierpienie. Pamiętam małą, jak się tak pięknie do mnie uśmiechała. Chcę ją tak zapamiętać - opowiada siostra kobiety, która uwierzyła w nadprzyrodzoną moc uzdrawiania znachora i postanowiła karmić swoją córkę "niestandardowo". Prokuratorzy zanotowali: dziecko zmarło z odwodnienia i wycieńczenia.

Odrestaurowany neon ma na nowo stać się wizytówką Zakopanego

Jaskrawoczerwony, świetlisty napis '"Zakopane" przez lata witał turystów przybywających do stolicy Tatr. Stylizowany na ręczne pismo neon był wizytówką miasta i punktem orientacyjnym. Od kilku lat neon stracił swoj blask. Zrujnowaną konstrukcję chcę odnowić twórcy projektu „REwitalizacja Zakopane”.

Kradli rowery i sprzedawali w sklepie w centrum Krakowa

Pracownik legalnie działającego komisu rowerowego, kradł towar po godzinach i zwoził do składu na tyłach sklepu. W sprzedaż cudzych jednośladów, zamieszany był też właściciel, któremu postawiono zarzuty paserstwa. Policjanci zabezpieczyli w sumie 68 rowerów i szukają ich właścicieli.

6 zatrzymanych, 90 mandatów po meczu Wisły z Legią

Sześć osób zatrzymali małopolscy policjanci tuż przed i po niedzielnym meczem Wisła-Legia. Był wśród nich poszukiwany listem gończym. Pozostałe osoby trafiły do aresztu za posiadanie narkotyków i atak na policjantów.

Pijany kierowca wiózł busem 20 osób

Kierowca busa został zatrzymany za przekroczenie prędkości o 40km/h. Jak się okazało w trakcie kontroli, był pijany. W busie podróżowało 20 osób. Wszyscy kontynuowali podróż dopiero po przyjeździe na miejsce innego kierowcy.

Ile stoimy w korkach? Najdłużej w Warszawie

9 godzin miesięcznie tracą w korkach kierowcy dojeżdżający codziennie 10 km do pracy w Warszawie. W innych dużych polskich miastach sytuacja wygląda nieco lepiej. Stanie w korkach to nie tylko strata czasu ale też pieniędzy. Przy okazji Europejskiego Dnia bez samochodu eksperci zachęcają do zamiany "czterech kółek" na inne środki transportu.

Samochód potrącił 10-latka. Dziecko było reanimowane

Niedaleko Tarnowa (woj. małopolskie) samochód osobowy wjechał w 10-latka. Chłopiec był reanimowany; do szpitala zabrał go śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Utrudnienia w miejscu wypadku trwały około godziny.

Wizja lokalna po zabójstwie w andrzejkową noc

Po roku od tragicznej śmierci 20-latka z Nowego Targu prokurator prowadząca śledztwo zleciła przeprowadzenie wizji lokalnej. W piątek na nowotarskim rynku, w miejscu, w kórym doszło do bójki, odtworzone zostaną tragiczne wydarzenia z andrzejkowej nocy.

Gitarzysta zespołu "Pod Budą" porażony prądem

Jan Hnatowicz, gitarzysta zespołu "Pod Budą" doznał ciężkich obrażeń wskutek porażenia prądem na próbie przed koncertem w Suchej Beskidzkiej (Małopolska). Muzyk znajduje się na oddziale intensywnej terapii, jego stan jest poważny.