TVN24 | Katowice

Z przyszpitalnej przychodni skradziono szczepionki

TVN24 | Katowice

Autor:
FC
Źródło:
PAP, tvn24.pl
Chorzów: Kradzież szczepionek na covid-19 ze szpitalaTVN 24
wideo 2/7
TVN 24Chorzów: Kradzież szczepionek na covid-19 ze szpitala

15 ampułek ze szczepionkami przeciwko COVID-19 zniknęło z przychodni przy Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie. Kradzież została zgłoszona, zajmuje się nią policja.

Zgłoszenie o kradzieży szczepionek policjanci otrzymali w czwartek około godziny 16. Wcześniej przedstawiciele szpitala próbowali szukać ich samodzielnie, licząc, że gdzieś się zawieruszyły.

- Zostaliśmy poinformowali przez przedstawicieli placówki, że z pomieszczenia w przychodni przyszpitalnej przy ulicy Strzelców Bytomskich, w którym przechowywane są leki, miała miejsce kradzież szczepionek – powiedział Sebastian Imiołczyk z Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie.

Policja stara się ustalić sprawcę lub sprawców kradzieży, będzie analizowała zapisy z kamer monitoringu, zarówno szpitalnych, jak i z okolicznych ulic.

Zniknęło 15 fiolek

Jak mówi Kamil Nowak, rzecznik Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie, w miejscu, z którego zniknęły szczepionki, przechowywano ich więcej. - Ujawniliśmy brak jednego zamkniętego opakowania, czyli 15 fiolek szczepionki - powiedział.

Jak dodał, szpital przekazał zapisy monitoringu i złożył obszerne wyjaśnienia. Placówka będzie informować o postępie prowadzonych w tej sprawie czynności.

Autor:FC

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: tvn24