"Jedna z sióstr mogła mieć kontakt z osobą z Indii". Zakonnice są zakażone, sprawdzają, czy to indyjski wariant

TVN24 | Katowice

Autor:
mag/gp
Źródło:
TVN 24 Katowice
Rzeczniczka wojewody śląskiego o izolacji zakonnic i osób bezdomnychTVN24
wideo 2/35
TVN24Zakonnice i osoby bezdomne przebywają w izolacji

Siedemnaście sióstr z Katowic oraz dziesięć osób bezdomnych, które były pod opieką zakonu, przebywa w kwarantannie. Jedna z sióstr trafiła do szpitala. Siedziby zakonu strzeże teraz policja.

Sanepid weryfikuje, czy siostry z zakonu Misjonarki Miłości Matki Teresy z Kalkuty w Katowicach mogą być zakażone indyjskim wariantem koronawirusa. - Podczas wywiadu epidemiologicznego sanepid uzyskał informację, że jedna z zakonnic na dwa tygodnie przed wystąpieniem objawów mogła mieć kontakt z osobą, która była w Indiach - mówi rzeczniczka wojewody śląskiego Alina Kucharzewska.

Zakonnice i osoby bezdomne przebywają w izolacjiTVN24

Wynik pozytywny testu na koronawirusa otrzymało 17 sióstr oraz 10 osób bezdomnych, które korzystały z noclegowni i jadłodajni zakonu. Tylko jedna siostra wymaga hospitalizacji, pozostałe czują się dobrze. Jak mówi Kucharzewska, są młode, w wieku poniżej 50 lat i jedynym ich objawem jest gorączka.

Wyniki badań laboratoryjnych miały być znane w czwartek, jednak dzisiaj rzeczniczka poinformowała, że spodziewają się ich najwcześniej w poniedziałek.

Zakonnice i osoby bezdomne przebywają w izolacjiTVN24

OGLĄDAJ TELEWIZJĘ NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Siedziby zakonu strzeże policja

Zakażone siostry i osoby bezdomne zostały objęte kwarantanną. Na prośbę sanepidu, siedziby zakonu od wtorku strzeże policja. Przed budynkiem stoi radiowóz. - Policjanci oddziału prewencji, do czasu aż będą wyniki, pilnują, by osoby, które tam przebywają, czuły się bezpieczne i by wirus się nie rozprzestrzeniał - mówi Agnieszka Wichary, rzeczniczka policji w Katowicach.

Zakonnice i osoby bezdomne przebywają w izolacjiTVN24

Autor:mag/gp

Źródło: TVN 24 Katowice

Źródło zdjęcia głównego: TVN24