Strzelanina w centrum Katowic. Dwóch mężczyzn w szpitalu

TVN24 | Katowice

Autor:
MAK/ks
Źródło:
TVN24/PAP
Strzały w centrum KatowicTVN24
wideo 2/4
TVN24 Strzały w centrum Katowic

Dwaj mężczyźni w wieku 34 i 38 lat zostali ranni w wyniku strzelaniny w centrum Katowic. Jeden z nich został postrzelony przez zatrzymanego kilka godzin później 54-latka. Drugiego z mężczyzn, który zaatakował funkcjonariuszy udzielających pomocy rannemu, postrzelił policjant – podała katowicka komenda.

Wszystko działo się w sobotę około godziny 23 przy ulicy Wodnej w Katowicach.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że dwóch mężczyzn w wieku 38 i 34 lat było w konflikcie z 54-letnim mężczyzną. Pomiędzy nimi doszło do sprzeczki, w trakcie której 54-latek postrzelił 38-latka - mówi mł. asp. Agnieszka Żyłka z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

Jak dodała, gdy rannemu udzielali pomocy skierowani na miejsce policyjni wywiadowcy, funkcjonariuszy zaatakował 34-latek, nie reagował ich na polecenia. - Jeden z policjantów oddał w kierunku agresywnego mężczyzny strzały. Został ranny w korpus - powiedziała policjantka.

Dwóch rannych mężczyzn trafiło do szpitala, gdzie zostali zoperowani. Jak informuje Żyłka, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

W piwnicy znaleźli broń

Następnego dnia, w niedzielę, policjanci z udziałem kontrterrorystów weszli do mieszkania 54-latka, który schował się w budynku po postrzeleniu w sobotę 38-latka.

- W jego piwnicy znaleziono broń typu colt, z której strzelał - powiedziała Żyłka.

Policja na razie nie zna bliższych okoliczności ani relacji łączących postrzelonych mężczyzn i zatrzymanego 54-latka.  Nie udziela też więcej informacji w tej sprawie.

Do strzelaniny doszło przy ulicy Wodnej w Katowicach

Autor:MAK/ks

Źródło: TVN24/PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock