Katowice

Arkadiusz Godlewski kandydatem PO na prezydenta Katowic

Katowice

archiwum TVN24Prezes Parku Śląskiego koandydatem PO na prezydenta Katowic

Prezes Parku Śląskiego w Chorzowie i radny Katowic Arkadiusz Godlewski został w poniedziałek rekomendowany przez zarząd regionu śląskiego Platformy Obywatelskiej jako kandydat na prezydenta Katowic.

Początkowo PO zamierzała poprzeć rządzącego miastem od 16 lat bezpartyjnego Piotra Uszoka. Po jego ubiegłotygodniowej rezygnacji z kandydowania, partia zdecydowała się wystawić własnego kandydata.

- Decyzja Piotra Uszoka była ogromnym zaskoczeniem, nie tylko dla nas. Arkadiusz Godlewski jest w tej sytuacji naturalnym kandydatem - startował w wyborach 4 lata temu i uzyskał niezły wynik w starciu z prezydentem Uszokiem - powiedziała przewodnicząca klubu radnych PO w sejmiku województwa śląskiego, Agnieszka Kostempska.

"Mieszkam tu i czuję to miasto"

- To było 34 proc. głosów - w erze Uszoka bardzo dobry wynik, nikt nigdy nie uzyskał w starciu z nim wyższego. Spodziewam się, że te 34 proc. plus moja praca przez ostatnie lata, kiedy kieruję jedną z tych instytucji publicznych w regionie, które są najbardziej na widelcu, przełożą się na dobry wynik w tych wyborach - skomentował Arkadiusz Godlewski.

Z wykształcenia jest prawnikiem, w latach 2007-2010 był wiceprezydentem Katowic, a w latach 2010–2013 – przewodniczącym rady miejskiej. Zapowiedział, że w najbliższych dniach przedstawi swój program wyborczy.

- On jest właściwie gotowy - mieszkam tu, jestem radnym, czuję to miasto, rozpoznaję jego wyzwania. Infrastrukturę mamy, teraz pora zadbać o to, żeby ludzie chcieli tu mieszkać, nie chcieli wyjeżdżać – podkreślił Godlewski.

Pozostali kandydaci

Wcześniej zamiar kandydowania potwierdził podczas konferencji prasowej inny katowicki radny Marek Szczerbowski (SLD), który również ubiegał się o fotel prezydenta Katowic w poprzednich wyborach.

Na początku września zamiar kandydowania ogłosił z kolei poseł Jerzy Ziętek, który wystąpił z PO i zarejestrował własny komitet.

PiS nie podjęło jeszcze decyzji co do swojego kandydata. Według radnego tego ugrupowania Piotra Pietrasza, może ona zapaść w tym tygodniu.

Ziętek wystąpił z PO, żeby kandydować na prezydenta Katowic

Jerzy Ziętek chce być prezydentem Katowic
Jerzy Ziętek chce być prezydentem Katowictvn24

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem, pokazać go w niekonwencjonalny sposób - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: MP/mz / Źródło: TVN24 Katowice/ PAP

Źródło zdjęcia głównego: archiwum TVN24

Pozostałe wiadomości