Fakty po Faktach

Joanna Mucha, Maciej Gdula, Janusz Kaczmarek, Aleksander Smolar, Jakub Majmurek

W "Faktach po Faktach" Maciej Gdula z Lewicy, członek sejmowej komisji ds. służb specjalnych i Joanna Mucha z PO komentowali przeszukania przez CBA siedziby NIK i mieszkań należących do Mariana Banasia i jego rodziny. Zdaniem gości Katarzyny Kolendy-Zaleskiej, "wewnątrz PiS-u zaczynają być widoczne podziały, a Jarosław Kaczyński przestaje być osobą, która wszystko kontroluje". - Banaś był skontrolowany przez ABW. Tam jest długa ankieta, na podstawie której rozgarnięty licealista mógłby stwierdzić, że są nieprawidłowości, a to się nie stało. Prezes Kaczyński został oszukany przez swoich ludzi – ocenił Gdula.

Kolejny gość, Janusz Kaczmarek, były prokurator krajowy i były minister spraw wewnętrznych i administracji, przypomniał, że prezesa NIK chroni immunitet formalny, dlatego - w jego ocenie - akcja CBA była nieprofesjonalna i może rodzić domysły o charakterze politycznym.

Ostatni goście - Aleksander Smolar, prezes fundacji im. Stefana Batorego i Jakub Majmurek z "Krytyki Politycznej" - rozmawiali o atmosferze kampanii wyborczej, a także braku porozumienia w sprawie unijnego budżetu.