TVN24 | Ciekawostki

Zakaz chodzenia bez koszulki lub w kostiumie kąpielowym. Włosi mają dość półnagich turystów

TVN24 | Ciekawostki

Autor:
wac//mm
Źródło:
Il Riformista, grandenapoli.it, tvn24.pl
Kolejne fale upałów we Włoszech
Kolejne fale upałów we WłoszechReuters Archive
wideo 2/5
WŁOCHY temperatura

Chodzenie po mieście z nagim torsem lub w stroju kąpielowym zostało zakazane przez władze włoskiego miasta Sorrento. Wprowadzenie nowego rozporządzenia wytłumaczono chęcią zapobiegania "nieprzyzwoitym zachowaniom, które powodują pogorszenie jakości życia obywateli". Za złamanie nowego zakazu przewidziano kary w wysokości nawet 500 euro.

Sorrento, miasto położone na wybrzeżu Morza Tyrreńskiego we włoskiej Kampanii, jest popularnym miejscem wśród turystów z całego świata. Kierunek ten wskazywany jest również jako atrakcyjny pod kątem krótkich, weekendowych wypadów, które nie nadwerężą domowego budżetu.

Władze chcą uniknąć negatywnych ocen miasta

Jak w środę 6 lipca poinformowały lokalne gazety, burmistrz Sorrento Massimo Coppola podjął decyzję o wprowadzeniu nowego rozporządzenia zakazującego poruszania się po mieście z ewidentnymi brakami w garderobie.

Burmistrz stwierdził, że "ostatnio na terenie gminy, a zwłaszcza w rejonach z największą liczbą turystów, pojawiły się zachowania uważane przez większość ludzi za sprzeczne z dobrymi obyczajami i przyzwoitością charakterystycznymi dla obywatelskiej koegzystencji".

Z tego powodu Massimo Coppola zdecydował o wprowadzeniu nowego rozporządzenia, które zakazuje poruszania się po mieście bez koszulki lub w stroju kąpielowym. Za łamanie nowego zakazu przewidziane zostały kary finansowe w wysokości od 25 do nawet 500 euro. Rozporządzenie weszło w życie od razu w środę 6 lipca.

"Wieśniacy" i wizerunek miasta

Działania burmistrza mają zapobiec "najbardziej rozpowszechnionym zjawiskom nieprzyzwoitych zachowań, które powodują pogorszenie jakości życia obywateli". Zdaniem Coppoli powodowanie dyskomfortu wśród mieszkańców i innych turystów "przekłada się na wizerunek i atrakcyjność turystyczną".

Burmistrz w swoich działaniach najpewniej mógł liczyć na poparcie szef władz regionu. Jak przypomina włoska gazeta "Il Riformista", Vincenzo de Luca niedawno wprost nazwał skąpo odziane osoby "wieśniakami".

ZOBACZ TEŻ: Ważne informacje dla podróżujących do Włoch. Jest decyzja w sprawie maseczek

Autor:wac//mm

Źródło: Il Riformista, grandenapoli.it, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości