W mundurze, z asystą honorową, funkcjonariusz powiedział "tak" mężowi. Pierwszy taki ślub w kraju

shutterstock_1658036428
Byli zdeterminowani, aby Adele zaśpiewała na ich ślubie. Po siedmiu latach spełnili marzenie

Umundurowani funkcjonariusze rzymskiej żandarmerii zrobili szpaler z szabel podczas ślubu ich 39-letniego kolegi. Taka tradycja funkcjonuje wśród karabinierów od lat, jednak po raz pierwszy ceremoniał towarzyszył uroczystości, w trakcie której małżeństwo zawarło dwóch mężczyzn.

Ceremonia odbyła się 8 maja w położonej w Apulii miejscowości Carovigno. Serwis Roma Today podkreśla, że data nie była przypadkowa. Równo 60 lat wcześniej w tym samym miejscu pobrali się rodzice Angela Orlando. Teraz 39-latek stanął na ślubnym kobiercu wraz ze swoim partnerem, o 10 lat młodszym Giuseppem Pezzuto. Portal wyjaśnia, że mężczyźni na co dzień mieszkają w Rzymie. Orlando pracuje tam jako funkcjonariusz żandarmerii ochraniający siedzibę Rady Ministrów. Pezzuto prowadzi zakład fryzjerski w rejonie słynnego placu Campo de’ Fiori. Obaj pochodzą jednak z Apulii, a konkretnie z regionu Brindisi, w którym odbył się ślub.

Na krążących w sieci nagraniach z uroczystości widać, jak Orlando i Pezzuto przechodzą przez szpaler utworzony ze skrzyżowanych szabli, które trzymają koledzy żandarma. 39-letni funkcjonariusz na ceremonii pojawił się w pełnym umundurowaniu, podobnie jak pozostali karabinierzy.

ZOBACZ TEŻ: Zabrano dziecko muzułmańskiej rodzinie, bo nie wspiera osób LGBT? Wyjaśniamy

Włochy. Karabinierzy na ślubach

Włoskie media podkreślają, że Orlando jest pierwszym mężczyzną, który wziął ślub w mundurze żandarmerii i któremu w trakcie uroczystości towarzyszyli umundurowani koledzy. W maju 2022 roku funkcjonariusze w służbowych strojach pojawili się na ceremonii ślubnej Eleny Mangialardo, rzymskiej karabinierki, która poślubiła na Sycylii przedsiębiorczynię Claudię De Dilectis. Roma Today tłumaczy, że obecność umundurowanych funkcjonariuszy na ślubie ich kolegi czy koleżanki jest tradycją funkcjonującą wśród karabinierów od lat. Wcześniej nie zdarzało się jednak, by taki ceremoniał towarzyszył uroczystości, podczas której związek małżeński zawierały osoby tej samej płci.

ZOBACZ TEŻ: Gdzie osoby LGBTQ+ czują się najlepiej? Jest nowy Ranking Szkół Przyjaznych

Czytaj także: