Pytanie w "Milionerach" o państwo, którego nie przyjęto do NATO w 1999 roku

TVN24 | Ciekawostki

Autor:
paj//rzw
Źródło:
"Milionerzy" TVN

W 1999 roku do NATO nie przyjęto Węgier, Polski, Czech czy Słowacji? Na to pytanie za 10 tysięcy złotych w "Milionerach" odpowiadał pan Łukasz Jędrys z Olsztyna.

Pan Łukasz Jędrys swoją przygodę z "Milionerami" rozpoczął w poprzednim odcinku. Wtedy, przy pytaniu za dwa tysiące złotych, wykorzystał dwa koła ratunkowe: pytanie do publiczności oraz pół na pół.

Olsztynianin rozpoczął poniedziałkowy odcinek od pytania za pięć tysięcy złotych o znaczenie słów pole position. Pan Łukasz bez problemu zaznaczył prawidłową odpowiedź, dzięki czemu przeszedł do pytania za 10 tysięcy złotych.

Którego państwa nie przyjęto do NATO w 1999 roku?

A: Węgier B: Polski C: Czech D: Słowacji

Uczestnik "Milionerów" był pewien jednego: że w 1999 roku do NATO wstąpiła Polska. Nie znał daty przyjęcia pozostałych państw. Początkowo skłaniał się ku odpowiedzi A: "Węgier", jednak nie chciał ryzykować i wykorzystał ostatnie koło ratunkowe – telefon do przyjaciela.

Wujek uczestnika również nie był pewien odpowiedzi, ale stwierdził, że jeśli miałby zaznaczać, wybrałby odpowiedź D: "Słowacji". Pan Łukasz postanowił posłuchać tej rady. Poprosił o zaznaczenie odpowiedzi D: "Słowacji".

To była dobra decyzja.

Węgry, Polska, Czechy czy Słowacja?

W 1999 roku do NATO wstąpiły trzy państwa. Były to Węgry, Polska i Czechy. Słowacja dołączyła do Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego w 2004 roku, razem z Bułgarią, Estonią, Litwą, Łotwą, Rumunią i Słowenią.

Poprawną odpowiedzią na pytanie z "Milionerów" za 10 tysięcy złotych była zatem odpowiedź D: "Słowacja".

Autor:paj//rzw

Źródło: "Milionerzy" TVN

Źródło zdjęcia głównego: Milionerzy TVN