Wygląda na to, że nie ma juwenaliów bez projektu P.I.W.O. Light Show. Tym razem Potężny Indeksowy Wyświetlacz Oknowy zawitał do Łodzi, zamieniając jeden z tamtejszych akademików Politechniki Łódzkiej w olbrzymi wyświetlacz. Niecodzienne widowisko w rytmach piosenki Big Cyc "Kocham piwo", KlejNut Cezika o Krzysztofie Ibiszu czy hymnu biało-czerwonych na Euro 2012 "Koko Euro Spoko" oglądało blisko 8 tys. ludzi.
Projekt P.I.W.O. był jedną z atrakcji tegorocznych Juwenaliów Politechniki Łódzkiej. Nietypowy system oświetlenia zamienił w gigantyczną scenę Dom Studencki nr 7, należący do uczelni. Za piksele robiły tu okna budynku, na których w rytm znanych piosenek pojawiały się kolorowe iluminacje.
Przybyli na widowisko studenci i inni mieszkańcy Łodzi oglądali kolorowe przedstawienie, przygotowane m.in. do piosenki Big Cyc "Kocham piwo", melodii z serialu "Czterej pancerni i pies" czy do piosenek takich bajek jak "Smerfy" i "Gumisie". Nie zabrakło także wznoszącego się na fali popularności hymnu polskiej reprezentacji na Euro 2012 w wykonaniu zespołu Jarzębina "Koko Euro Spoko", który po raz pierwszy w tym roku zaprezentowano na Juwenaliach we Wrocławiu.
To nasze pierwsze Juwenalia, więc jesteśmy zachwyceni. Niedługo sesja, więc trzeba się bawić póki jest okazja, trzeba się trochę rozluźnić. Kasia i Mariusz, uczestnicy łódzkich juwenaliów
Przybyli na pokaz Łodzianie zgodnie przyznali, że najbardziej do gustu przypadła im ostatnia iluminacja przeboju Jarzębin. - To nasze pierwsze Juwenalia, więc jesteśmy zachwyceni. Niedługo sesja, więc trzeba się bawić póki jest okazja, trzeba się trochę rozluźnić. Oczywiście najbardziej podobało nam się "Koko Euro Spoko" - zachwalali pokaz Kasia i Mariusz. Z kolei Andrzej zauważył "małe niedociągnięcia" ale przyznał, że jak na tak duże przedsięwzięcie wszystko wyszło dobrze i projekt "bardzo mu się podoba".
Studencki projekt
P.I.W.O. to stworzony przez studentów Politechniki Wrocławskiej nietypowy system oświetlenia budynku. Celem istniejącego od 2007 roku projektu było zamienienie akademika T16 wrocławskiej Politechniki w ogromny wyświetlacz, sterowany przez jeden komputer.
Od 2011 roku twórcy P.I.W.O. zaczęli przeprowadzać pokazy także w innych miastach akademickich Polski, a w tym roku P.I.W.O. dotarło aż do Czech. Autorami systemu są członkowie Studenckiego Koła Naukowego MOS, działającego przy Katedrze Metrologii Elektronicznej i Fotonicznej na Politechnice Wrocławskiej.
Źródło: tvn24
Źródło zdjęcia głównego: TVN24