Pytanie w "Milionerach" o szeroką stronę broni siecznej za dwa tysiące 

TVN24 | Ciekawostki

Autor:
paj
Źródło:
Milionerzy TVN

Specjalnie obrobiona belka i szeroka strona broni siecznej to ssak, ptak, gad czy płaz? Na to pytanie za dwa tysiące złotych odpowiadał pan Jakub Rogalski z Wrocławia.

W czwartkowym odcinku "Milionerów" na pytania zadane przez Huberta Urbańskiego próbował odpowiedzieć pan Jakub Rogalski. Na pierwsze kłopoty natrafił przy pytaniu o miejsce, w którym odbieramy przesyłkę wysłaną na poste restante. Było to pytanie za gwarantowany tysiąc, na które odpowiedział dzięki pomocy publiczności. Następne pytanie dotyczyło broni siecznej.

Specjalnie obrobiona belka i szeroka strona broni siecznej to:

A: ssak B: ptak C: gad D: płaz

Pan Jakub ciągle był w posiadaniu dwóch kół ratunkowych - pół na pół oraz telefonu do przyjaciela. Uczestnik nie był pewien, która z odpowiedzi jest poprawna, ale brał pod uwagę głównie odpowiedź B: "ptak". Nie chcąc ryzykować, poprosił o telefon do przyjaciela.

Teść pana Jakuba również nie wydawał się pewny, co do odpowiedzi na pytanie o szeroką stronę broni siecznej. Wskazał, że może być to ssak, czyli odpowiedź A.

Uczestnik postanowił posłuchać rady swojego teścia i poprosił o ostateczne zaznaczenie odpowiedzi A: "ssak". Była to błędna decyzja. Pan Jakub odszedł z programu z tysiącem złotych.

Płaz

Gromada zmiennocieplnych kręgowców ziemnowodnych, ale także szeroka strona broni siecznej to płaz. Zatem poprawną odpowiedzią na to pytanie była odpowiedź D: "płaz".

Co nie jest sokiem trawiennym?

W czwartkowym odcinku wystąpił także pan Piotr Lupa, który próbował odpowiedzieć na pytanie o sokach trawiennych.

Pan Piotr niestety nie znał odpowiedzi na poprawne pytanie. Uczestnik opuścił grę bez wygranej.

paj

Źródło: Milionerzy TVN

Źródło zdjęcia głównego: Milionerzy TVN