TVN24 | Ciekawostki

Poprawną odpowiedź znało dwa procent publiczności. W "Milionerach" padło pytanie za 75 tysięcy

TVN24 | Ciekawostki

Autor:
paj/dap
Źródło:
"Milionerzy" TVN

Na Szlaku Orlich Gniazd natrafimy na zamek w Olsztynie, w Gnieźnie, w Malborku czy w Łańcucie? Na to pytanie za 75 tysięcy złotych w "Milionerach" odpowiadała pani Agnieszka Łopacińska z Warszawy.

Pani Agnieszka swoją przygodę z "Milionerami" rozpoczęła już w czwartkowym odcinku. Wtedy poprawnie odpowiedziała na pięć pytań, wykorzystując przy tym jedno koło ratunkowe - pół na pół.

Z kolejnego koła - telefonu do przyjaciela - warszawianka skorzystała już w poniedziałkowym odcinku, podczas pytania za gwarantowane 40 tysięcy złotych. Dzięki radzie otrzymanej od męża zaznaczyła poprawną odpowiedź i przeszła do pytania za 75 tysięcy złotych.

Na Szlaku Orlich Gniazd natrafimy na liczne zamki obronne budowane na skalistych, wapiennych wzgórzach. Jednym z nich jest zamek: 

A: w Olsztynie B: w Gnieźnie C: w Malborku D: w Łańcucie

Pani Agnieszka nie kojarzyła, przez który polski region przebiega Szlak Orlich Gniazd. Skupiła się na odrzuceniu miejsc, w których nie ma skalistych, wapiennych wzgórz. Na samym początku uczestniczka odrzuciła odpowiedź A: "w Olsztynie", następnie odrzuciła także C: "w Malborku". Warszawianka nie była pewna, która z pozostałych odpowiedzi jest poprawna, postanowiła zatem skorzystać z ostatniego koła ratunkowego - pytania do publiczności.

Według 43 proc. publiczności na Szlaku Orlich Gniazd natrafimy na zamek w Łańcucie. 34 proc. publiki wskazało, że w Gnieźnie, 21 proc. obstawiło Malbork, a zaledwie dwa procent zdecydowało się postawić na odpowiedź A: "w Olsztynie".

Pani Agnieszka postanowiła, że pójdzie za głosem większości i poprosiła Huberta Urbańskiego o zaznaczenie odpowiedzi D: "w Łańcucie". Niestety, tym razem to mniejszość miała rację. Poprawną odpowiedzią na powyższe pytanie jest A: "w Olsztynie", na którą głosowało zaledwie dwa procent publiczności.

Zamek w Olsztynie

Szlak Orlich Gniazd przebiega przez województwo śląskie i małopolskie. Jednym z zamków, który możemy podziwiać na szlaku jest zamek we wsi Olsztyn (woj. śląskie).

Pani Agnieszka opuściła "Milionerów" z wygraną w wysokości 40 tysięcy złotych.

Autor:paj/dap

Źródło: "Milionerzy" TVN

Pozostałe wiadomości