Uczestnicy „Big Brothera” ponad miesiąc nie wiedzieli o światowej epidemii koronawirusa

TVN24 | Ciekawostki

Autor:
gg//mro
Źródło:
The Guardian

Uczestnicy niemieckiej edycji „Big Brothera” nie wiedzieli o tym, że pandemia koronawirusa panuje w ich kraju, całej Europie i na świecie. Poinformowano ich o tym 17 marca, po ponad miesiącu od rozpoczęcia programu.

Uczestnicy niemieckiej edycji swój udział w programie rozpoczęli 6 lutego. Wyjątkiem były cztery osoby, które do domu Wielkiego Brata dołączyły 6 marca, trzy dni przed ogłoszeniem pierwszego przypadku śmiertelnego na terenie Niemiec.

Uczestnicy programu przez ponad 30 dni nie otrzymywali żadnych informacji spoza domu. Początkowo twórcy programu nie zamierzali informować uczestników o sytuacji związanej z koronawirusem. Przewidywali taką możliwość jedynie w przypadku zakażenia kogoś z bliskich bohaterów show. Internauci w Niemczech bardzo to krytykowali.

Po ponad miesiącu mieszkańcy domu Wielkiego Brata zostali jednak poinformowani o sytuacji epidemicznej w swoim kraju i na świecie podczas specjalnego odcinka na żywo.

Odcinek specjalny niemieckiego Big Brothera

W trakcie odcinka lokatorzy domu Wielkiego Brata obejrzeli materiał wideo, w którym specjaliści wytłumaczyli im, że na świecie doszło do pandemii koronawirusa.

Uczestnicy byli bardzo przejęci, część z nich zaczęła płakać. Mieszkańców domu uspokoiły trochę nagrania od ich rodzin. Zagwarantowano, że ekipa pracująca przy realizacji programu zachowuje szczególne środki ostrożności.

W przeszłości podobna sytuacja spotkała uczestników amerykańskiej edycji „Big Brother”. Przebywali oni w domu w momencie ataków terrorystycznych na World Trade Center. Krewny jednej z uczestniczek pracował w zaatakowanych wieżach, dlatego producenci postanowili poinformować o tym mieszkańców.

POLECAMY >> Filmy i seriale do nadrobienia. "Boże ciało", "Sala samobójców. Hejter" i inne dostępne online

Autor:gg//mro

Źródło: The Guardian

Źródło zdjęcia głównego: Big Brother Deutschland

Raporty: