Ciekawostki

Ciekawostki

Seks dwa razy w tygodniu, ale nie więcej - taką "kurację" przepisał lekarz na pogotowiu w okolicach Genui, do którego zgłosiła się ciężko przestraszona młoda kobieta.

Ta owieczka przeszła do historii. Dziś mija 11 lat od dnia, w którym na świat przyszła Dolly, pierwszy sklonowany ssak.

Bikini liczy już 61 lat. Mimo to nieustannie pomaga kobietom... przyciągać spojrzenia mężczyzn.

Jeszcze niedawno totalne demolowanie hotelowego pokoju przysługiwało tylko wyjątkowo ekscentrycznym gwiazdom. W Hiszpanii, zarezerwowaną dla celebrities rozrywkę, udostępniono zwykłym ludziom.

Dziewczyna chce w ten sposób zarobić na opłacenie studiów. Do ich opłacenia brakuje jej 10 tysięcy funtów i na tyle wyceniła swoje dziewictwo.

Zaczęło się od kilkusekundowego filmu, który zdobył sobie niewytłumaczalną popularność wśród internautów - w ciągu zaledwie tygodnia na portalach pojawiły się dziesiątki wariacji z tym samym gryzoniem w roli głównej - piesek występuje m.in. jako Czarna Mamba i James Bond.

Polska poniosła niepowetowaną stratę. Andrzej Rej, właściciel najdłuższej w kraju brody musiał ją zgolić. A wszystko z powodu zakładu. Pan Andrzej miał zgolić brodę, jeśli jego upadająca cegielnia wyjdzie na prostą. Firma przetrwała, a jej pracownicy przypomnieli sobie o obietnicy.

Przez 74 lata przy tej samej żarówce? To wcale nie abstrakcja. Emerytowanemu nauczycielowi matematyki z Bośni jedna żarówka służy od 1933 roku.

Pierwszy mecz piłki nożnej robotów można było zobaczyć wczoraj w Japonii. I choć do budowy robotów użyto zaawansowanej techniki, to technika gry blaszano-plastikowych piłkarzy pozostawia jeszcze wiele do życzenia.

Postać przypominająca Tinky Winky z jego kontrowersyjną torebką, pojawiała się na banerach reklamowych w jeden z miejscowości w województwie świętkorzyskim. Wzbudziły ogromne zainteresowanie.

Zebra i koń, a po połączeniu zebrokoń. Taka nowa odmiana zwierzęcia żyje w niemieckim zoo. Na imię ma Eclyse. Trwają właśnie poszukiwania towarzysza życia dla dorosłej już klaczy.

Czy "prostytutka" to słowo obraźliwe? W porównaniu z dziesiątkami innych określeń najstarszego zawodu świata wydaje się, że nie. Brytyjskie ministerstwo sprawiedliwości uznało jednak inaczej.

Niewidzialne gitary podbijają serca Japończyków. Najnowsza kolekcję tych niezwykłych gadżetów zaprezentowano na dorocznej wystawie zabawek w Tokio.

Policjanci w amerykańskim mieście Denver schwytali podejrzanego o kradzież mężczyznę. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie sposób zatrzymania. Stróże prawa potrącili mężczyznę nieoznakowanym radiowozem.

Ma 53 centymetry długości i mniej niż 10 kilogramów wagi. W paryskim zoo swój medialny debiut miał Aldo - hipopotam karłowaty.

Tyle zapłacił anonimowy nabywca za egzemplarz pierwszego wydania "Harry'ego Pottera". To równowartość około 50 tys. złotych.

Hugh Hefner ostatecznie zaakceptował scenariusz do filmu o swoim życiu. Projekt ma ukazać nie tylko życie Hefnera jako potentata branży erotycznej, ale również jako filantropa i dobroczyńcy.

Tysiące Peruwiańczyków i turystów z zagranicy, a wśród nich Bill Gates, przyjechało do inkaskiego miasta Cuzco, by podziwiać obchody Święta Słońca.

To nie partyjna reklamówka choć tytuł i liczba bohaterów kojarzą się jednoznacznie. "Bolek i Lolek. Prawi i Sprawiedliwi" - to nowa książeczka o przygodach chłopców, których przed laty stworzył Władysław Nehrebecki.