Ciekawostki

Ciekawostki

"Prawdopodobnie Boga nie ma, więc przestań się martwić, tylko ciesz się życiem" - taki plakat rozlepiono 800 brytyjskich autobusach. 200 z nich już wyjechało na ulice. Kolejne pojawią się już wkrótce w Anglii, Walii i Szkocji.

Kryzys nie wybiera. Jego macki sięgnęły nawet amerykańskiego przemysłu pornograficznego. Ale jego czołowi przedstawiciele, min. Larry Flynt nie załamują rąk. Właśnie wystosowali do kongresu prośbę o 5 miliardów dolarów. - Amerykanie mogą żyć bez samochodów, ale nie mogą żyć bez seksu - argumentują.

Był uchodźcą politycznym i członkiem kalifornijskiego gangu. Teraz uczy kambodżańskie dzieci tańca. Amator breakdance'u Tuy Sobil, gdy został deportowany do rodzinnej Kambodży, postanowił przekazać swoją pasję dzieciom z biednych rodzin.

Lwy i smoki na ulicach stolicy Chile, Santiago. Zwierzęta bynajmniej nie uciekły z zoo, ale... przyleciały prosto z Chin, by towarzyszyć aktorom Opery Wu. W Chile trwa bowiem piętnasty międzynarodowy festiwal teatru.

Kryzys finansowy puka do drzwi Państwa Środka. Żeby mu się jednak oprzeć, Chińczycy zawczasu zaczynają oszczędzać. Jak grzyby po deszczu powstają strony internetowe z poradami na tańsze życie. Zalecają m.in. jedzenie sfermentowanej fasoli i nieposiadanie dzieci.

Religia pomaga osiągnąć sukces w życiu - do takich wniosków doszli psychologowie z Miami. Przebadali osoby religijne i niereligijne. Wnioski? Pierwsi lepiej kontrolują swoje zachowanie, są bardziej cierpliwi i skuteczniejsi w osiąganiu długoterminowych celów. A to cechy kluczowe dla osiągnięcia sukcesu – podkreślają naukowcy.

W ciągu 13 miesięcy wygrał na loterii Cash Five (odpowiedniku polskiego "lotka") 21 razy, łącznie co najmniej 158 tys. dolarów. Czy Tadeusz Krupa - mieszkający w amerykańskim Kolorado polski imigrant - miał niewiarygodnie dużo szczęścia, czy może oszukiwał? - zastanawia się organizator loterii.

Dwa kontynenty na rowerze? Dla włoskiego podróżnika - bułka z masłem. Zaczął od Alaski, był już w Ameryce Północnej i właśnie zawitał do Meksyku. Ale jego celem nie jest zwykłe podróżowanie. Swoją rowerową wycieczką chce propagować pokój na świecie.

Nazywa się "czarno-biały", ale kiedy się odbywa, wszystko jest kolorowe. W Kolumbii trwa właśnie festiwal o ponad czterowiekowej tradycji.

Największy w historii wodny rezerwat powstanie na terenie Oceanu Spokojnego. Na jego stworzenie zgodę wyraził prezydent USA George W. Bush.

Badacze z Wielkiej Brytanii uważają, że wystawianie się na niebieskie światło prowadzi do poprawy nastroju. Od pewnego czasu niebieska barwa przestała być już kojarzona ze smutkiem - oświetla samochody i budynki. Teraz znalazło się naukowe wytłumaczenie.

Nie masz siły i energii, jesteś wiecznie przemęczona? W pracy robisz się senna, a w domu zadręczasz się, że nic nie robisz? Prawdopodobnie masz syndrom chronicznego zmęczenia, który dotyka często młodych ludzi, robiących karierę, narażonych w pracy na stres. Najczęściej zapadają na nią kobiety. Ta choroba nazywana jest też „grypą yuppie”.

To nie był zwykły poranek dla 44-letniego Australijczyka Satisha Narayana. Pobudka nie była miła, bo... jego przyrodzenie płonęło. Ogień przeniósł się na cały dom.

Kolorowe tłumy, efektowne parady, maskarady i jedna wielka niekończąca się impreza. Na całym świecie twa karnawał – czas zabawy i świętowania. Najlepiej bawić się w specjalnie wykonanych na tę okazję strojach.

Plan był wspaniały i romantyczny - uciec wspólnie z zimnych Niemiec, by w dalekiej Afryce wziąć piękny ślub. Problem w tym, że na taki pomysł wpadła... siedmioletnia dziewczynka i sześcioletni chłopiec.

Utrzymać biznes w czasie kryzysu jest niezwykle trudno. Japońscy przedsiębiorcy, by ich firmy nie splajtowały, odwołali się do sił wyższych. W jednej z tokijskich świątyń tysiące biznesmenów modliło się o powodzenie w nowym roku.

Aż dwóch tysięcy piekarzy było trzeba, by upiec ciasto, które miało ponad 1,5 km długości. Tym tradycyjnym wypiekiem Meksykanie uczcili w niedzielę święto Trzech Króli. - Ciasto było przepyszne - zapewniali ci, którzy go próbowali.

Park Narodowy w Bombaju w Indiach wzbogacił się o dwa małe tygrysy. Młode urodziła tygrysica o imieniu Basanti. Na razie młode koty karmione są mlekiem i kurczakami. Dietę zmienią dopiero po 15 miesiącach.

Prezydent Francji nie może się pochwalić szczególną popularnością w swojej ojczyźnie. W plebiscycie na najpopularniejszego człowieka Francji zajął dopiero 42. miejsce na 50 w rankingu. Wygrał niegdysiejszy gwiazdor tenisa a obecnie piosenkarz Yannick Noah.