Ciekawostki

Ciekawostki

Od trzech dni były pomocnik Realu Madryt David Beckham wrzuca do sieci filmiki, na których ćwiczy w ramach wyzwania "22 pompki dla weteranów". Internetowa akcja ma podnieść świadomość społeczną dotyczącą wysokiego wskaźnika samobójstw wśród weteranów wojennych. Według badań każdego dnia dwudziestu dwóch weteranów cierpiących na zespół stresu pourazowego odbiera sobie życie.

Największy na świecie radioteleskop rozpoczął poszukiwania sygnałów z kosmosu. Mające 500 metrów średnicy urządzenie stanęło w prowincji Guizhou. Jego budowa zajęła pięć lat i pochłonęła 180 milionów dolarów. Podczas pracy teleskop wymaga ciszy radiowej w promieniu 5 kilometrów. Takie wymagania sprawiły, że trzeba było przesiedlić 9000 ludzi z pobliskich wiosek.

Nad francuskimi Alpami na odrzutowych skrzydłach latał między innymi słynny "jetman" - Yves Rossy. Był to pokaz zorganizowany z okazji Pucharu Ikara - zawodów lotniarzy, paralotniarzy i spadochroniarzy, w których bierze udział 10 tysięcy lotników.

Protest nagich aktywistek, które walczą z uprzedmiotowieniem kobiet, został najciekawszym wideo tygodnia tvn24.pl. Na podium jeszcze wideo z kobietą, która podjęła brawurową próbę zatrzymania złodzieja, który ukradł jej torebkę oraz nagranie z godami żółwi na meksykańskich plażach.

Każdy dziadek na świecie uwielbia rozpieszczać swoje wnuki. Daniel Gonzalez zrobił swojej wnuczce dosłownie największą niespodziankę. Zdjęcia dziewczynki i jej ogromnej przytulanki podbijają sieć.

Te dwa urocze psiaki nazywane „The Fluffy Duo” stały się ulubieńcami internautów. Na profilu na Instagramie poczynania czworonogów obserwuje ponad 21 tysięcy użytkowników. Historia ich przyjaźni zaczęła się jednak w niecodzienny sposób.

Posłowie PiS udali się do Jachranki na dwudniowe wyjazdowe posiedzenie klubu. Tuż przed wyjazdem spod Sejmu autokaru przewożącego polityków rządzącej partii, za kierownicą pojazdu zasiadł roześmiany Stanisław Piotrowicz. Na pytania dziennikarzy, czy będzie prowadził,odpowiedział, że "ktoś musi". Chwilę później przesiadł się na miejsce pasażera.

Damska torebka to skarbnica - wiadomo to nie od dziś. Dlatego nie powinno nikogo dziwić, w jaki sposób pewna mieszkanka Florydy podjęła próbę zatrzymania złodzieja, który okradł ją na stacji benzynowej. Akcję zarejestrowały kamery monitoringu.

Sonda Rosetta 30 września upadnie na powierzchnię komety, która nosi nazwę 67P/Czuriumow-Gierasimienko. W taki sposób zakończy swoją misję, która trwa od 2004 roku. Sonda była ważną częścią programu badań kosmicznych Horizon 2000. Całkowity koszt misji szacuje się na blisko półtora miliarda euro. Celem misji jest przeprowadzenie badań mających pomóc w poznaniu pochodzenia komet oraz ich znaczenia dla powstania Układu Słonecznego.

Znów będzie można podziwiać słynne Schody Hiszpańskie (Scalinata di Trinità dei Monti) w Rzymie. Symbol Wiecznego Miasta był poddany renowacji. Teraz władze chcą nauczyć ludzi właściwego korzystania z tego zabytku. Remont kosztował półtora miliona euro. Sfinansowała go znana włoska firma jubilerska.

Oto telewizyjna debata po gruzińsku. Uczestniczący w niej politycy pobili się na wizji. W studiu było gorąco niemal od samego początku. W rozmowie brali udział kandydaci do parlamentu z przeciwnych frakcji politycznych. W pewnej chwili jeden z nich rzucił w drugiego zmiętą kartką. Do tego doszły obraźliwe słowa. Tego jeden z polityków nie mógł już wytrzymać i rzucił się w stronę oponenta. Udało mu się go lekko uderzyć, ale refleksem wykazali się pracownicy w studiu i odciągnęli krewkiego polityka na bok. Wszystko to działo się na oczach przestraszonej prowadzącej. Program przerwano, a polityków wyproszono ze studia.

Nagi protest przed argentyńskim Kongresem. Wielu przechodniów zaskoczyły kobiety, które w pewnej chwili zdjęły z siebie ubrania i rozpoczęły demonstrację. Obie należą do organizacji, która zajmuje się prawami człowieka. Jej członkinie podnosiły ostatnio kwestię uprzedmiotowienia kobiet. Walczą też m. in. o prawo do publicznego karmienia piersią dzieci i - jak można przeczytać w ich internetowym manifeście - chcą "promować nagość jako formę artystycznej ekspresji". Takie działania nie wszystkim przypadły do gustu. Na miejsce przyjechały służby, spisały panie, kazały im się ubrać i wracać do domu.

"Zabieraj dzieci i przyjeżdżaj do mnie, do Kołomny. Będziemy żyć jak królowie" – rosyjski pisarz Walerij Zielienogorski w nietypowy sposób odniósł się do rozgłosu wokół rozwodu Angeliny Jolie i Brada Pitta. W "liście do Angeliny" zaproponował aktorce "rękę, paszport i rolę w narodowych serialach".

W okresie od sierpnia do końca września trwają gody żółwi morskich. Szacuje się, że w tym czasie na plażach meksykańskiego stanu Oaxaca dojdzie do 150 tysięcy zagnieżdżeń, co pozwoli na powstanie 15 milionów jaj. Jednak tylko z około 10 procent wyklują się małe żółwie morskie. Od kilku lat dziesiątki ekologów w Meksyku pracują nad tym, żeby ochronić żółwie morskie przed polowaniami rybaków i kradzieżą jaj w czasie ich wędrówek. Sześciu z siedmiu gatunków żółwi morskich grozi wyginięcie.

Australijski sędzia wykazał się dużą przenikliwością i wyczuciem, skazując pewnego 13-latka, który okradł imigranta z Azji, na obejrzenie filmu Clinta Eastwooda Gran Torino. Film opowiada o rasiście, który pod koniec życia zaprzyjaźnia się z mieszkającą w sąsiedztwie rodziną imigrantów.

12-letni Palestyńczyk ze Strefy Gazy zdobył sławę jako chłopiec pająk dzięki ponadprzeciętnym zdolnościom wyginania ciała. Mohammed al-Sheikh potrafi m.in. chodzić na rękach ze stopami przy twarzy. Mały człowiek guma chciałby znaleźć się w Księdze Rekordów Guinnessa dzięki jeden ze swoich sztuczek. Polega na wykonaniu w ciągu minuty jak największej liczby pełnych obrotów ciała z klatką piersiową przyciśniętą do podłogi. W czasie prób udało mu się pokonać obecnego rekordzistę o cztery obroty.

Na nagraniu z kamery w kabinie maszynisty widać osobę, która machaniem próbuje ostrzec prowadzącego pociąg. Wkrótce okazuje się, dlaczego. W tunelu można dostrzec sylwetki dwojga dzieci. W ostatniej chwili jedno z nich ściąga drugie z torów, uskakują do wnęki w ścianie. Do incydentu doszło niedaleko Downhill Strand w lipcu ubiegłego roku, ale północnoirlandzkie koleje TransLink udostępniły film dopiero teraz, ku przestrodze. Według przewoźnika tylko od kwietnia w Irlandii Północnej zanotowano ponad 300 podobnie niebezpiecznych sytuacji.

Książę William zazwyczaj pokazywany jest podczas oficjalnych spotkań i delegacji. Warto jednak pamiętać, że książę Cambridge jest również kapitanem trzech rodzajów Brytyjskich Sił Zbrojnych: piechoty morskiej, marynarki wojennej i sił powietrznych. Po odejściu z czynnej służby rozpoczął pracę jako pilot śmigłowca pogotowia ratunkowego. O swoich codziennych zajęciach opowiedział dziennikarzom.

O kryzysie w związku ulubionej pary Hollywood mówiło się od dłuższego czasu. Nikt jednak nie spodziewał się, że plotki mogą okazać się prawdą. Angelina Jolie i Brad Pitt rozwodzą się. Rozstanie gwiazdorskiej pary użytkownicy mediów społecznościowych skomentowali tradycyjnie: memami.

Bruno Gryc ma cztery lata i chodzi do przedszkola, a w wolnym czasie... zasuwa wraz ze swoim tatą po torze gokartowym fiatem 126p. Mały fiat został specjalnie przystosowany i przygotowany dla małego Bruna. Jego tata - Tomasz, także kierowca rajdowy - za każdym razem wyjeżdża z synem na trasę w roli pasażera. Wszystko to wynik dbałości o środki bezpieczeństwa. Bruno nie ukrywa, że jazda samochodem to dla niego wielka uciecha, dlatego jego ojciec wspiera go w realizacji marzeń.