Ciekawostki

Ciekawostki

Z powodu złej konfiguracji oprogramowania dane osobowe niemal 191 mln wyborców w USA są ogólnie dostępne w internecie – twierdzi niezależny analityk systemów bezpieczeństwa komputerowego Chris Vickery. Jego wypowiedź przytacza w poniedziałek agencja Reutera.

Nie wystarczy, że wiemy, jaką grę chce dostać dziecko. Należy pamiętać żeby kupić jej odpowiednią wersję. Niestety ten młody chłopiec pod choinką znalazł starszą edycję gry. Nawet nie próbował ukrywać swojego niezadowolenia.

Kim Kardashian, celebrytka znana z zamiłowania do mediów społecznościowych ogłosiła, że powstała aplikacja o nazwie Kimoji. Do pobrania przez fanów będzie wiele ikonek, w tym Kim w ciąży, jej sławne pośladki czy piersi, a nawet... wystawiony ku górze środkowy palec.

Tygrys Amur i kozioł Timur, przyjaciele z parku safari pod Władywostokiem, będą musieli rozstać się na "nieokreślony czas". Za kilka dni na wybieg Amura wkroczy bowiem "narzeczona" - tygrysica Ussuri.

Google prezentuje coroczne zestawienie – "Rok w wyszukiwarce". Co w minionym roku najszybciej zyskało popularność w wyszukiwarce Google wśród polskich internautów? Między innymi "50 twarzy Greya", loteria paragonowa, Eurowizja i Andrzej Duda.

Zdjęcie martwego trzyletniego Aylana, leżącego na plaży, które w ciągu 12 godzin zostało wyświetlone na 20 milionach ekranów, zmieniło język debaty europejskiej o migracji - wynika z nowej analizy mediów społecznościowych przeprowadzonej przez naukowców z Sheffield University.