Ciekawostki

Ciekawostki

26 lat temu Marty McFly i szalony profesor Emmett Brown - bohaterowie trylogii "Powrót do przyszłości" - wsiedli do sportowego DeLorean DMC-12 i po chwili znaleźli się w miasteczku Hill Valley. Był 21 października 2015 roku, czyli dziś. Więcej w "Faktach z zagranicy" o godz. 20 w TVN24 Biznes i Świat.

Hit zespołu Akcent podbił nie tylko serca piłkarzy reprezentacji Polski po zwycięzkim meczu z Irlandią, ale i wygrał w naszym plebiscycie zdobywając 42 proc. waszych głosów. Na drugim miejscu znalazło się nagranie z Krystyną Pawłowicz, która walecznie zabiegała o poparcie prezesa PiS a na trzecim radość polskich kibiców. Oto najciekawsze wideo minionego tygodnia.

Dotychczasowe spoty przestrzegające przed jazdą po spożyciu alkoholu skierowane były do kierowców. Najnowsza kampania Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego pokazuje, jak wiele zależy od osób, które są świadkami próby jazdy pod wpływem. Wielu wypadków udałoby się bowiem uniknąć, gdyby znajomi czy rodzina odwiedli kierwcę od prowadzenia. Jak? Inspiracji dostarcza ten spot. ("Polska i świat)

Pozaziemskie cywilizacje nie od dziś rozpalają wyobraźnię. Teraz jednak ufolodzy dostali wiatru w żagle. Sonda Kepler odkryła zjawisko tak dziwne, że naukowcy rozkładają ręce. - To coś wyglądało tak, jak gdyby stworzyli to kosmici - przyznał astronom Jason Wright, a jego słowa wywołały sensację. ("Fakty z zagranicy")

Jest tak silnie z nami związany, że nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, ile czasu dziennie trzymamy go w ręce. To telefon komórkowy, który jest z nami prawie wszędzie. Jeśli myślimy, że jest inaczej, to amerykański fotograf Eric Pickersgill, pokazując swój projekt "Usunięte", szybko nas z tego błędu wyprowadzi.

"Homeland jest rasistowski", "Homeland jest śmieciem", "Nie wierzcie w to, co widziecie" - m.in. takie arabskie napisy pojawiły się na ścianach fikcyjnego obozu dla uchodźców, w którym rozgrywała się akcja jednego z odcinków serialu „Homeland”. Artyści, którzy mieli je wykonać twierdzą, że to protest przeciwko fałszywemu obrazowi muzułmańskiego świata w serialu.

Znany magazyn dla mężczyzn "Playboy" rezygnuje z publikowania zdjęć rozebranych kobiet - poinformował w poniedziałek dziennik "New York Times", powołując się na obecnego szefa wydawnictwa Scotta Flandersa. Dzięki wydawnictwu Marquard Media Polska - wydawcy polskiej edycji Playboya - prezentujemy najlepsze okładki magazynu.

"Lubię sobie popić i popalić, pokrochmalić" - wyznaje w naszym imieniu mózg. Wątroba ma mu za złe "kielicha u Zdzicha"; żalą się płuca, że "daje im popalić"; pretensje zgłaszają też jelita i serce. W najnowszym spocie Ministerstwa Zdrowia ludzkie organy śpiewająco apelują o zdrowy tryb życia. Film zebrał już sporo pochwał od internautów. O tym, jak powstawał, opowiadali we wtorek w TVN24 jego współtwórcy.