Zmiany w ZUS. Szef informatyki podaje się do dymisji

Z kraju

Armagedon w ZUS. Wszyscy dyrektorzy zwolnieniTVN24 BiS
wideo 2/5

Wiceprezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych do spraw informatycznych Michał Możdżonek zrezygnował ze stanowiska. Do czasu powołania jego następcy nadzór nad tym pionem będzie sprawowała prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych prof. Gertruda Uścińska - podał ZUS w komunikacie.

Rzecznik prasowy ZUS Wojciech Andrusiewicz powiedział, że Możdżonek podał powody osobiste jako przyczynę rezygnacji. Formalnie jego poniedziałkową rezygnację musi przyjąć Rada Nadzorcza ZUS.

Projekty informatyczne

Andrusiewicz podkreślił, że zakończenie pracy w ZUS przez wiceprezesa Możdżonka nie oznacza żadnych opóźnień w toczących się w Zakładzie dużych projektach informatycznych.

- Wszystkie istotne postępowania i prace związane z przetargiem na utrzymanie Kompleksowego Systemu Informatycznego ZUS, wprowadzeniem nowego sposobu autoryzacji e-zwolnień czy wdrożeniem e-składki toczą się zgodnie z harmonogramem - zapewnił rzecznik. Podkreślił też, że również wynikające z obniżenia wieku emerytalnego od 1 października prace przy systemie informatycznym ZUS przebiegają zgodnie z planem. Możdżonek został wiceprezesem w maju 2016 r., zastąpił członka zarządu ds. operacji i eksploatacji systemów Radosława Stępnia. Możdżonek jest ekspertem teleinformatyki i zarządzania. Pracował w Deutsche Telekom i należącej do tej firmy T-Mobile Polska, a wcześniej we własnych firmach. Jest też niezależnym ekspertem do spraw infrastruktury techniki komputerowej przy Komisji Europejskiej. Jest wykładowcą na Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie studiował. Doktoryzował się na Wydziale Zarządzania Szkoły Głównej Handlowej. Miał uporządkować całość spraw dotyczących systemów informatycznych w ZUS.

Autor: KN/ms / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Franciszek Mazur / Agencja Gazeta