"Wiedźmin 3" przyniósł miliony. CD Projekt z bardzo dobrym wynikiem

Z kraju

CD ProjektWynik netto jest wyższy niż roczne wyniki grupy w latach poprzedzających premierę trzeciej części "Wiedźmina".

Trzecia część "Wiedźmina" przyniosła spółce CD Projekt bardzo dobry wynik finansowy. - Pierwszy kwartał tego roku jest trzecim z rzędu po premierze utrzymującej się wysokiej sprzedaży Wiedźmina i rekordowych wyników Grupy - komentuje Piotr Nielubowicz, wiceprezes ds. finansowych CD Projekt cytowany w komunikacie spółki.

W pierwszym kwartale 2016 roku grupa CD Projekt wypracowała 87 mln zł przychodów ze sprzedaży i 32,6 mln zł zysku netto. Jak zaznacza firma, wynik netto jest wyższy niż roczne wyniki grupy w latach poprzedzających premierę trzeciej części "Wiedźmina". Przychody z gier i dodatków do nich sięgnęły ponad 68 mln zł.

Spółka zawdzięcza tak dobre wyniki finansowe sprzedaży "Wiedźmina 3: Dziki Gon", ale również październikowemu dodatkowi "Serce z Kamienia".

W portfolio CD Projekt znajdują się m.in. trzy części gry wideo "Wiedźmin". Drugi dodatek do trzeciej części, "Krew i wino", ma mieć swoją premierę 31 maja. Jak czytamy w sprawozdaniu finansowym za I kwartał, "jego przyjęcie oraz ocena wystawiona przez graczy i recenzentów w prasie specjalistycznej oraz serwisach poświęconych grom może mieć istotny wpływ na poziom sprzedaży zarówno samodzielnego dodatku jak i tzw. E pansion Pass, czyli pakietu dodatków".

„W styczniu 2016 roku gra Wiedźmin 3: Dziki Gon zdobyła między innymi tytuły Gry RPG Roku oraz Gry Roku 2015 przyznane przez Game Informer – największy na świecie drukowany magazyn poświęcony grom wideo, a także cztery wyróżnienia IGN Best of 2015” - podkreślają autorzy sprawozdania.

Spółka sprzedała ponad 20 mln gier z cyklu "Wiedźmin" do końca 2015 roku.

„Wiedźmin 3: Dziki Gon” polskim hitem eksportowym:

Autor: PMB / Źródło: PAP / CD Project

Źródło zdjęcia głównego: CD Projekt