Rodziny z dziećmi ruszyły na zagraniczne wakacje

TVN24 Biznes


Polacy podróżują za granicę z dziećmi chętniej niż w zeszłym roku. Przeciętny polski turysta wybiera się na wakacje z dziećmi najczęściej do Grecji, popularne stały się też Albania, Bułgaria i Egipt.

Liczba dzieci wyjeżdżających na zorganizowane wakacje głównie za granicę wzrosła o 46 procent - podaje serwis wakacje.pl. Największy wzrost, bo aż o 49 procent, zanotowały wyjazdy w modelu dwoje dzieci i dwoje dorosłych. W rodzinach 2+1 liczba dzieci w porównaniu z tym samym okresem (wyjazdy od 23 czerwca do 31 lipca) ubiegłego roku wzrosła o 35 procent, a w modelu 2+3 o 32 procent - podaje internetowy operator.

Wycieczki zagraniczne

Zdaniem ekspertów na obniżki cenowe last minute w tym sezonie letnim nie należało mocno liczyć i decyzję o zakupie wycieczki trzeba było podjąć szybciej niż w zeszłym roku.

– Bułgaria, podobnie jak Albania i tegoroczna nowość, Macedonia, stały się wyborem modnym i w rozsądnej cenie. Oferta wyjazdów do Bułgarii wyprzedała się już w ponad 70 procentach, biura podróży wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów i dokupują pokoje w popularnych hotelach – informuje Klaudyna Mortka z Wakacje.pl.

Za pobyt w 4-gwiazdkowym hotelu w Bułgarii z wyżywieniem all inclusive trzeba zapłacić ok. 1900 zł za osobę, w Grecji - 2300 zł, w Egipcie - 1400 zł, w Albanii - 2400 zł, a w Macedonii ok. 1800 zł - wynika z danych portalu.

Autor: MS / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Fakty TVN