Play na sprzedaż. Chętni mają jeszcze 10 dni

Z kraju


W procesie sprzedaży operatora sieci Play - spółki P4 termin składania ofert wstępnych został ustalony na 3 października - poinformował TMT Finance, powołując się na nieoficjalne źródła.

Źródła TMT Finance twierdzą, że proces sprzedaży może być zdominowany przez fundusze private equity, z szeregiem konsorcjów, które mogą być utworzone między oferentami. Całkowita liczba oferentów może być wysoka, z zastrzeżeniem, że firmy mogą łączyć siły i oferty w ramach konsorcjów. - Nawet mając to na uwadze, liczba ofert może przekroczyć kilkanaście w pierwszej rundzie - powiedziało źródło.

Kto jest chętny?

Wcześniej portal informował, że zainteresowane zakupem mogą być m.in.: CVC, Advent, Apax, Bain, Cinven, KKR i Providence, jak również mniejsze regionalne fundusze mogą również dołączyć do wyścigu łącząc siły z innymi oferentami. TMT Finance napisał, że wycena dla operatorów telefonii komórkowej jest zazwyczaj na poziomie około 7-8 x EBITDA, jednak według źródeł właściciele P4: Novator i Tollerton mogą mieć lekko podniesione oczekiwania. P4 w 2015 r. zwiększył przychody o 22 proc. do 5,36 mld zł. Skorygowany zysk EBITDA wzrósł o 44 proc., do 1,54 mld zł. Doradcami w procesie sprzedaży P4 są UBS i Bank of America Merrill Lynch.

Autor: ToL//bgr / Źródło: PAP