Wsparcie dla start-upów. Ruszył nowy portal

Z kraju

Start-upy to nowoczesny pomysł na biznes
wideo 2/3

Polski Fundusz Rozwoju uruchomił serwis internetowy dla innowacyjnych firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) szukających wsparcia w ramach programów publicznych. Młodzi przedsiębiorcy będą tam mogli znaleźć między innymi informacje na temat potencjalnych inwestorów czy źródeł finansowania.

Jak podał PFR we wtorkowym komunikacie, strona internetowa startup.pfr.pl prezentuje ofertę Grupy PFR dla młodych, innowacyjnych firm oraz wysokotechnologicznych przedsiębiorstw z sektora MŚP, poszukujących kapitału. "Bez względu na to, czy firma poszukująca wsparcia jest w fazie pomysłu i potrzebuje weryfikacji rynkowej przydatności produktu, szuka inwestora lub innych źródeł finansowania, czy też rozważa ekspansję zagraniczną – na startup.pfr.pl znajdzie przydatne i aktualne informacje" - napisano. Jak podkreślono, za pośrednictwem portalu można znaleźć dostępne instrumenty dla projektów na każdym etapie rozwoju – od fazy pomysłu aż po ekspansję zagraniczną.

Co na stronie?

- W ramach Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju jednym z kluczowych elementów jest wzrost innowacyjności, wartości dodanej polskiej gospodarki. We współpracy z wchodzącymi w skład Grupy PFR instytucjami rozwoju, m.in. z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości, realizujemy łącznie ponad 30 inicjatyw wspierających tworzenie ekosystemu innowacji w Polsce. Finansowanie innowacji jest jednym z naszych priorytetów - wskazał cytowany w komunikacie prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys. Dodał, że na stronie portalu prezentowana jest w przejrzysty sposób "mapa narzędzi wsparcia", jakiego fundusz udziela innowacyjnym przedsiębiorstwom.

Wsparcie start-upów

W ramach oferty Grupy PFR, jak podkreślono, dla start-upów dostępne są produkty Polskiego Funduszu Rozwoju, PFR Ventures, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Banku Gospodarstwa Krajowego, Agencji Rozwoju Przemysłu oraz Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, pogrupowane według potrzeb i etapu rozwoju firmy. Dodatkowo na startup.pfr.pl stworzona została także mapa ułatwiającą nawigację po publicznym ekosystemie innowacji funkcjonującym w Polsce. - Powstanie strony jest odpowiedzią na potrzeby zgłaszane przez środowisko start-upów. Oferta instytucji publicznych w obszarze wsparcia rozwoju innowacji — finansowego, edukacyjnego i doradczego – powiększyła się w ostatnich latach na tyle, że pojawiła się potrzeba jej uporządkowania i spersonalizowania – zaznaczyła Eliza Kruczkowska, dyrektor ds. rozwoju innowacji w Polskim Funduszu Rozwoju. Polski Fundusz Rozwoju to grupa instytucji finansowych i doradczych dla przedsiębiorców, samorządów i osób prywatnych, inwestująca w zrównoważony rozwój społeczny i gospodarczy kraju.

Autor: ps / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterrstock