Z kraju

Biura podróży odwołują loty do Turcji. Co czeka klientów?

Z kraju

ShutterstockKlienci rezygnują z podróży do Turcji

Po nieudanym zamachu stanu w Turcji nadal trwa zamieszanie na lotniskach. Wielu turystów, w obawie o bezpieczeństwo, rezygnuje z wyjazdu lub zmienia kierunek podróży. Organizatorzy wycieczek oferują swoim klientom różne rozwiązania sytuacji.

Niebezpieczna sytuacja w Turcji zmusiła wielu Polaków do zmiany wakacyjnych planów. Jak informuje portal Wakacje.pl, Turcja jest w tym roku czwartym najpopularniejszym państwem, które wybierają polscy turyści na swój wymarzony urlop.

Te statystki mogą ulec zmianie. Część biur podróży zawiesiła połączenia z tureckimi miastami. Niektórzy klienci mogą zrealizować wycieczkę częściowo. Inni mogą zrezygnować z wyjazdu bez ponoszenia kosztów. Wiele zależy jednak od tego, w którym biurze podróży została wykupiona wycieczka.

Poszczególne biura proponują turystom różne rozwiązania:

1. Itaka

W sobotę loty do Turcji z pasażerami zostały odwołane. Klienci, którzy mieli wylecieć dzisiaj, mogą bezkosztowo zrezygnować z wyjazdu lub zmienić kierunek. Od jutra nie będzie takiej możliwości - rezygnacja może odbyć się tylko na Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia, a każda zmiana kierunku musi być potwierdzona u organizatora.

"Klienci, którzy mieli dzisiaj wylecieć do Turcji proszeni są o kontakt z ITAKĄ (najlepiej w miejscu dokonania rezerwacji) w celu dokonania zmiany rezerwacji po cenie z dnia zakupu lub aktualnej, lub bezkosztowej rezygnacji. Klienci z następnych terminów mogą również dokonywać zmian rezerwacji po cenie z dnia zakupu lub aktualnie obowiązującej. O kolejnych wylotach będziemy informować sukcesywnie, kierując się aktualną sytuacją w Turcji i komunikatami MSZ” - napisano w komunikacie.

2. Wezyr Holidays Coral Travel

Imprezy nie zostały odwołane, loty odbywają się planowo. Jednak klienci, którzy mają rezerwację z wylotem do 18 lipca (poniedziałek) włącznie, mogą bezkosztowo zrezygnować z wyjazdu lub zmienić go na inny kierunek.

3. Neckermann

Loty odbywają się planowo. Klienci, którzy mają rezerwację z wylotem do 20 lipca (środa) włącznie, mogą bezkosztowo zrezygnować z wyjazdu lub zmienić go na inny kierunek.

4. Rainbow

Loty odbywają się planowo. Na loty dzisiejsze możliwa jest bezkosztowa anulacja lub zmiana kierunku. Co do pozostałych dni jeszcze nie zapadła decyzja.

Rzecznik biura podroży Rainbow Radomir Świderski powiedział, że sobotnie loty do Antalyi odbywają się zgodnie z planem. - Klienci, którzy decydują się na wylot, lecą normalnie. Z kolei ci, którzy się na to nie zdecydują, mogą bezkosztowo zrezygnować z wyjazdu - zaznaczył.

5. TUI

Wycieczki do Turcji zostały wstrzymane do odwołania. Istnieje możliwość bezkosztowej rezygnacji lub zmiany kierunku podróży.

6. Eximtours

Loty zostały odwołane tylko w sobotę. Połączenia do środy 20 lipca mogą zostać bezkosztowo zamienione na inne lub anulowane.

7. Prima Holiday

Loty odbywają się planowo. Możliwość zmiany kierunku lub rezygnacji bezkosztowo wyłącznie na dzisiejsze loty, czyli z dniem 16 lipca.

8. Sun&Fun

Od 16 lipca do odwołania loty zostały zawieszone. Biuro oferuje możliwość bezkosztowej zmiany kierunku lub anulowania wycieczki.

Urlopowe kierunki w 2016 roku:

Urlopowe kierunki w 2016 roku

Autor: pmb//km / Źródło: wakacje.pl, tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock