RUCH z udziałami wydawcy "Rzeczpospolitej"

Z kraju


Grupa RUCH oraz grono polskich i zagranicznych inwestorów nabyły udziały w Gremi Media, spółce wydającej m.in. "Rzeczpospolitą" i "Parkiet".

Grzegorz Hajdarowicz, prezes KCI, czyli spółki kontrolującej Gremi Media, podkreślił, że na tym etapie inwestorzy objęli 14,6 procent akcji. Powiedział, że docelowo chce, by KCI kontrolowało 60 proc. udziałów w spółce. - Cały czas rozmawiamy z kolejnymi potencjalnymi inwestorami. Myślę, że następne transakcje będą miały miejsce w ciągu tego oraz kolejnego roku - już na zasadzie transakcji pakietowych - stwierdził w "Rzeczpospolitej" Hajdarowicz.

Gremi Media wydaje m.in. "Rzeczpospolitą" i "Parkiet", ma większościowe udziały w spółkach E-Kiosk i ComPress oraz mniejszościowe w MMConferences.

Debiut akcji w październiku

Hajdarowicz zapowiedział, że jeszcze w tym miesiącu zostanie złożony wniosek o dopuszczenie akcji Gremi Media do obrotu na NewConnect. - Myślę, że debiut odbędzie się w czwartym kwartale, oczekuję, że w październiku - ocenił. 5 proc. papierów gremi Media objęła spółka z grupy RUCH. W zamian KCI objęło 5 proc. papierów podmiotu kontrolującego RUCH. - Z punktu widzenia KCI to bardzo dobre rozwiązanie. Zainwestowaliśmy w spółkę, która jest mocnym graczem na rynku dystrybucji, ma plany rozwoju. Pozyskaliśmy tym samym poważnego inwestora branżowego dla Gremi Media. Liczę na współpracę na poziomie operacyjnym, jest wiele sfer, które możemy rozwijać - powiedział Hajdarowicz.

Pytany, kim są pozostali nowi akcjonariusze Gremi Media, odpowiedział: - To zagraniczni i polscy inwestorzy (...), inwestorzy bardziej finansowi, którzy liczą na zyskowną inwestycję kapitałową, choć są niewątpliwie zorientowani na rynek mediów i technologii.

- Cena w ofercie została ustalona na 147 zł za akcję, co daje wycenę całego Gremi Media na poziomie ponad 251 mln zł. To poziom satysfakcjonujący zarząd. Jak wspomniałem inwestorzy liczą na to, że zakup akcji będzie dobrym interesem. Myślę, że w ciągu najbliższych kilku lat wycena Gremi Media znacząco się zwiększy dzięki konsekwentnej realizacji strategii - podkreślił prezes KCI.

Autor: ToL//bgr / Źródło: "Rzeczpospolita", tvn24bis.pl, PAP