Przemysław Gacek, prezes Grupy Pracuj, zwycięzcą konkursu EY Przedsiębiorca Roku

Źródło:
tvn24.pl
Przemysław Gacek zwycięzcą 21. edycji konkursu EY Przedsiębiorca Roku
Przemysław Gacek zwycięzcą 21. edycji konkursu EY Przedsiębiorca RokuTVN24 BiS
wideo 2/9
Przemysław Gacek zwycięzcą 21. edycji konkursu EY Przedsiębiorca RokuTVN24 BiS

Przemysław Gacek z Grupy Pracuj został zwycięzcą 21. edycji konkursu EY Przedsiębiorca Roku 2023. Gacek będzie reprezentował Polskę podczas międzynarodowego finału konkursu EY World Entrepreneur Of The Year 2023 w czerwcu w Monte Carlo. Gala finałowa polskiego konkursu transmitowana była w TVN24 BiS.

Przemysław Gacek, współzałożyciel i prezes Grupy Pracuj, został również zwycięzcą konkursu w kategorii Nowe Technologie/Innowacyjność.

W kategorii Produkcja i Usługi zwyciężył Paweł Marchewka, założyciel i prezes firmy Techland.

W kategorii Nowy Biznes zwyciężyli Karol Gaweł i Adam Kowalczyk, twórcy firmy Smart Kids Planet.

Jury przyznało także Nagrodę Specjalną. Otrzymał ją Sebastian Jabłoński, założyciel i prezes firmy Respect Energy Holding.

Jury w porozumieniu z Polskim Funduszem Rozwoju – Partnerem Konkursu, przyznało także Nagrodę Specjalną za ekspansję międzynarodową. Otrzymał ją Piotr Garstecki, prezes i założyciel firmy Scope Fluidics.

- Jednym z największych wyzwań dzisiejszych przedsiębiorców jest znalezienie pracowników z potrzebnymi kompetencjami. Pracownicy natomiast szukają organizacji, które pozwolą im się rozwijać i zapewnią ekonomiczną stabilność. Przemysław Gacek wypracował innowacyjne rozwiązanie, które wspiera przedsiębiorców w pozyskaniu talentów, a pracownikom pomaga znaleźć optymalne zatrudnienie. Platforma Pracuj.pl łączy te dwa światy i równolegle z sukcesem podbija kolejne rynki międzynarodowe, przecierając szlak dla innych innowacyjnych polskich przedsiębiorstw do udanego rozwoju poza granicami naszego kraju - stwierdził Jacek Kędzior, partner zarządzający EY Polska.

Jacek Kędzior, partner zarządzający EY PolskaTVN24

Zwycięzcy kategorii głównych

Tegoroczny zdobywca tytułu EY Przedsiębiorca Roku 2023 - Przemysław Gacek z Grupy Pracuj - zdobył uznanie jury, ponieważ jest zdaniem jury "przedsiębiorcą kompletnym, który zmienia świat swoich klientów, pracowników i otoczenia na lepsze".

"Grupa Pracuj to jedna z największych firm z obszaru technologii HR w Europie. Firma, założona w Polsce w 2000 r., od 2006 r. działa w Ukrainie, a od 2022 r. także w regionie DACH. Grupa Pracuj to spółka publiczna notowana na GPW, zatrudniająca prawie 1100 osób, reprezentujących 15 narodowości" - napisano w informacji prasowej.

Przemysław Gacek, współzałożyciel i prezes Grupy PracujTVN24

Gacek wygrał również w kategorii Nowe Technologie/Innowacyjność za "stworzenie wiodącej w Europie platformy technologicznej, która pomaga ludziom w pełnym wykorzystaniu swojego potencjału zawodowego”".

"Założyciel i prezes Grupy Pracuj będzie reprezentował Polskę podczas międzynarodowego finału konkursu EY World Entrepreneur Of The Year 2023. O tytuł najlepszego przedsiębiorcy na świecie Polak będzie rywalizował ze zwycięzcami lokalnych edycji konkursu z blisko 60 państw" - podano w komunikacie.

Nagrodę w kategorii Produkcja i Usługi przyznano Pawłowi Marchewce z firmy Techland za "skuteczne przejście od firmy rodzinnej do giganta międzynarodowego".

"Techland, renomowany deweloper gier AAA, od trzech dekad konsekwentnie umacnia swoją pozycję na światowym rynku gamingowym. Jej flagowym produktem jest seria 'Dying Light', która rozeszła się w nakładzie przekraczającym 40 milionów kopii. Techland, z zespołem ponad 450 specjalistów, osiąga 98 proc. przychodów na arenie międzynarodowej. W roku 2023 Techland zawarł umowę partnerską z Tencentem" - wyjaśniono w komunikacie.

Paweł Marchewka, TechlandTVN24

Z kolei nagrodę w kategorii Nowy Biznes za "stworzenie firmy, która zarabia, bawi i uczy" otrzymali Karol Gaweł i Adam Kowalczyk z firmy Smart Kids Planet.

"Smart Kids Planet to pierwsze w Polsce Centrum Mądrej Zabawy dla dzieci stworzone w duchu trendu 'edutainment', czyli edukacji poprzez rozrywkę. Pierwsza przestrzeń edukacyjna powstała w 2019 r. na terenie stadionu PGE Narodowy. W trakcie pandemii przedsiębiorcy stworzyli Smart Box (trafił do 7 000 osób na 4 kontynentach), transmisje internetowe oraz programy TV z Mądrą Zabawą. Centrum powróciło w październiku 2022 roku w warszawskiej Fabryce Norblina. Już w pierwszym roku funkcjonowania Smart Kids Planet odwiedziło niemal ćwierć miliona osób" - wskazano w komunikacie.

Karol Gaweł i Adam Kowalczyk z firmy Smart Kids PlanetTVN24

Laureaci nagród specjalnych

"Jury przyznało także Nagrodę Specjalną dla Sebastiana Jabłońskiego, założyciela i prezesa Respect Energy Holding. Nagroda została przyznana 'przedsiębiorcy niezwykle ambitnemu, działającemu z ogromnym rozmachem w strategicznej branży'" - napisano w komunikacie prasowym.

Dodano, że "Respect Energy Holding to międzynarodowa spółka z całkowicie polskim kapitałem i wiodącą pozycją rynkową w Polsce", a "działa obecnie na 24 rynkach i współpracuje z grupą ponad 600 wytwórców energii".

"Spółka jest nabywcą, producentem, dostawcą i sprzedawcą energii wyłącznie z odnawialnych źródeł. Respect Energy Holding inwestuje także w infrastrukturę służącą do wytwarzania zielonej energii, głównie w farmy wiatrowe i fotowoltaiczne. Przedsiębiorca planuje także, we współpracy z francuskim koncernem EDF, rozwijać projekty energetyki jądrowej w Polsce" - wyjaśniono.

"Jury w porozumieniu z Polskim Funduszem Rozwoju – Partnerem Konkursu, przyznało także Nagrodę Specjalną za ekspansję międzynarodową. Otrzymał ją Piotr Garstecki z firmy Scope Fluidics. Jury w uzasadnieniu podało, że to nagroda dla 'przedsiębiorcy, który z sukcesem połączył świat nauki i świat biznesu, tworząc unikalny w Polsce zespół specjalistów i osiągnął międzynarodowy sukces w komercjalizacji stworzonej technologii'" - wskazano.

Napisano także, że "profesor Piotr Garstecki, prezes i założyciel Scope Fluidics, jest jednym z najmłodszych profesorów zwyczajnych w Polsce, który karierę naukową rozwijał na polskich uczelniach i na Uniwersytecie Harvarda".

"Skutecznie łączy świat nauki i biznesu – łączy miłość do nauki z biznesowym, pragmatycznym podejściem do wyzwań. Założona przez niego firma Scope Fluidics to notowana na GPW spółka opracowująca technologie medyczne. Firma skupia się na technologii BacterOMIC – adresującej palące wyzwania związane z antybiotykoopornością bakterii" - podano w komunikacie.

Gala EY Przedsiębiorca Roku 2023TVN24

21. edycja konkursu EY Przedsiębiorca Roku

EY Przedsiębiorca Roku - to konkurs, który promuje najlepszych przedsiębiorców. W finale 21. edycji konkursu znalazło się 12 przedsiębiorców z 9 firm. Oto pełna lista nominowanych:

Kategoria Produkcja i Usługi

Sebastian Jabłoński, Respect Energy Holding Paweł Marchewka, Techland Kazimierz Wierzbicki, TREFL

Kategoria Nowe Technologie/Innowacyjność

Rafał Styczeń, Ailleron Przemysław Gacek, Grupa Pracuj Piotr Garstecki, Scope Fluidics Tytus Gołas, Tidio

Kategoria Nowy Biznes

Małgorzata Ohme, Adam Plona, Jakub Zieliński, Mindgram Karol Gaweł, Adam Kowalczyk, Smart Kids Planet

Jury konkursu

W skład 11-osobowego gremium wchodzą autorytety ze świata biznesu, w tym zwycięzcy poprzednich edycji konkursu:

Ewald Raben, Przewodniczący Jury, Prezes Grupy Raben, Przedsiębiorca Roku 2012 Rafał Brzoska, Prezes Inpost, Przedsiębiorca Roku 2021 Paweł Jarski, Prezes Elemental Holding, Przedsiębiorca Roku 2022 Jerzy Koźmiński, Prezes Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności Piotr Krupa, Prezes KRUK S.A., Przedsiębiorca Roku 2017 Adam Krzanowski, Prezes Grupy Nowy Styl, Przedsiębiorca Roku 2014 Krzysztof Pawiński, Prezes Grupy Maspex Wadowice, Przedsiębiorca Roku 2011 Artur Rytel, Prezes Green Holding, Przedsiębiorca Roku 2019 Jacek Siwicki, Prezes i Przewodniczący Rady Dyrektorów Enterprise Investors Barbara Sołtysińska, Prezes indahash i Założycielka Lifetube Kinga Stanisławska, Partner Zarządzający i Założycielka Experior Venture Fund

Partnerem konkursu jest TVN24 BiS.

Autorka/Autor:red.

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości

Biuro Informacji Kredytowej przekazało, że firmy pożyczkowe w marcu bieżącego roku udzieliły łącznie ponad milion nowych pożyczek o łącznej wartości 1,722 miliarda złotych. - Marcowy wynik sprzedaży był najwyższy w historii - ocenił Sławomir Nosal, kierownik Zespołu Analiz Biura Informacji Kredytowej.

Polacy pożyczają na potęgę. "Wynik najwyższy w historii"

Polacy pożyczają na potęgę. "Wynik najwyższy w historii"

Źródło:
tvn24.pl

Prezydent Argentyny Javier Milei przekonywał w poniedziałek, że jego polityka cięć wydatków publicznych przynosi rezultaty. W orędziu do narodu oświadczył, że kraj osiągnął nadwyżkę budżetową, co określił jako "cud gospodarczy". Reformy mające poprawić sytuację budżetową boleśnie uderzyły w portfele wielu argentyńskich rodzin. Według niektórych szacunków odsetek ubóstwa przekroczył 50 procent.

Terapia szokowa w Argentynie. Prezydent zachwala swój program cięć "metodą piły łańcuchowej"

Terapia szokowa w Argentynie. Prezydent zachwala swój program cięć "metodą piły łańcuchowej"

Źródło:
PAP

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce dosypać pieniędzy do budżetów powiatów, w których planowane są zwolnienia grupowe. Chodzi o kwotę 50 milionów złotych. "Chcemy dmuchać na zimne" - poinformowała szefowa resortu Agnieszka Dziemianowicz-Bąk.

Zwolnienia grupowe w Polsce. Resort uruchomi dodatkowe pieniądze

Zwolnienia grupowe w Polsce. Resort uruchomi dodatkowe pieniądze

Źródło:
PAP

Rodzice uczniów, którzy w ubiegłym roku otrzymali laptopy, mogą odetchnąć z ulgą. W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie Ministra Finansów, które zwalnia z obowiązku zapłaty PIT od tego sprzętu. To istotny dokument, bo czas rozliczeń z fiskusem za 2023 mija wraz z końcem kwietnia.

Ważne rozporządzenie w sprawie PIT. Dotyczy setek tysięcy osób

Ważne rozporządzenie w sprawie PIT. Dotyczy setek tysięcy osób

Źródło:
tvn24.pl

Szwajcarski bank UBS rozpoczął program cięcia kosztów, którego wynikiem jest ogromna redukcja etatów. Wkrótce pracę ma stracić ponad 30 tysięcy osób, zatrudnionych na całym świecie.

Zwolnienia w gigancie. Pracę straci kilkadziesiąt tysięcy osób

Zwolnienia w gigancie. Pracę straci kilkadziesiąt tysięcy osób

Źródło:
Reuters

Poczta Polska w 2023 roku odnotowała "historyczną stratę" i w związku z tym opracowywany jest plan kompleksowej transformacji - przekazała spółka, odnosząc się do zapowiedzi związkowców w sprawie strajku ostrzegawczego. Dodano, że plan ma być w nadchodzących tygodniach przedłożony radzie nadzorczej.

Poczta Polska szykuje plan po "historycznej stracie"

Poczta Polska szykuje plan po "historycznej stracie"

Źródło:
PAP

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej widzi kilka ryzyk związanych z proponowanym przez resort klimatu wprowadzeniem bonu energetycznego dla najuboższych odbiorców energii. Chodzi między innymi o zagrożenie płynności przyznawania przez gminy świadczeń rodzinnych i świadczeń z funduszu alimentacyjnego. MRPiPS widzi też zagrożenie dla swojego programu Aktywny Rodzic.

Ministerstwo o "poważnym ryzyku". Chodzi o przyznawanie świadczeń

Ministerstwo o "poważnym ryzyku". Chodzi o przyznawanie świadczeń

Źródło:
PAP Biznes

Grupa Ciech poinformowała, że w czerwcu zmieni nazwę na Qemetica. Spółka przekazała także, że jej nowa strategia, na kolejne sześć lat, zakłada między innymi systematyczny wzrost wyników finansowych.

Spółka Sebastiana Kulczyka zmienia nazwę

Spółka Sebastiana Kulczyka zmienia nazwę

Źródło:
PAP Biznes

Główny Inspektorat Sanitarny (GIS) opublikował ostrzeżenie dotyczące 13 partii mąki migdałowej marki Fivio. Powodem jest przekroczenie najwyższego dopuszczalnego poziomu aflatoksyn w surowcu wykorzystanym do produkcji - czytamy w komunikacie.

Kilkanaście partii mąki wycofanych z rynku. Ostrzeżenie

Kilkanaście partii mąki wycofanych z rynku. Ostrzeżenie

Źródło:
tvn24.pl

Główny Inspektor Farmaceutyczny podjął decyzję o wstrzymaniu w obrocie leku Ibuprofen Dr. Max. Powodem jest stwierdzenie nieprawidłowości w zakresie jednego z parametrów.

Popularny lek przeciwbólowy wstrzymany w obrocie

Popularny lek przeciwbólowy wstrzymany w obrocie

Źródło:
tvn24.pl

Trwa globalna wojna solarna. Zainteresowanie energią słoneczną przyspieszyło w wyniku kryzysu energetycznego - wskazał Arkadiusz Balcerowski, ekonomista mBanku. Imponującą skalą ekspansji w 2023 roku mogą się pochwalić Chiny, które daleko w tyle pozostawiają USA i Europę. Zdaniem eksperta, jeżeli Unia Europejska nie odrobi lekcji z obecnej sytuacji, to w skrajnym scenariuszu może nam grozić "powtórka z uzależnienia się od rosyjskiego gazu".

Wojna solarna. "Kryzys wywrócił stół do góry nogami"

Wojna solarna. "Kryzys wywrócił stół do góry nogami"

Źródło:
tvn24.pl

Zakład produkcyjny Levi Strauss w Płocku ma zostać zlikwidowany do końca listopada. Pracę straci 650 osób. W poniedziałek podpisano porozumienie dotyczące odpraw dla zwalnianych pracowników. Szczegóły wypracowanych rozwiązań nie zostały ujawnione.

Gigant likwiduje fabrykę w Polsce. Jest porozumienie w sprawie odpraw

Gigant likwiduje fabrykę w Polsce. Jest porozumienie w sprawie odpraw

Źródło:
PAP

Dziewięć złotych i pięć srebrnych nagród trafiło do dziennikarzy oraz tytułów TVN Warner Bros. Discovery na World Media Festivals w Hamburgu. Wśród laureatów znalazły się między innymi reportaże dziennikarzy "Czarno na białym" i "Superwizjera" TVN.

TVN Warner Bros. Discovery z 14 nagrodami na World Media Festivals 2024

TVN Warner Bros. Discovery z 14 nagrodami na World Media Festivals 2024

Źródło:
tvn24.pl

Frankowicze czekają na posiedzenie Izby Cywilnej Sądu Najwyższego w sprawie zagadnień prawnych, dotyczących tak zwanych kredytów walutowych. Rozprawa ma się odbyć w najbliższy czwartek, 25 kwietnia. Chodzi o pytania skierowane przez pierwszą prezes Sądu Najwyższego sędzię Małgorzatę Manowską.

Ważny termin dla frankowiczów. Głos zabierze Sąd Najwyższy

Ważny termin dla frankowiczów. Głos zabierze Sąd Najwyższy

Źródło:
tvn24.pl

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce zwiększyć o 15 procent stawki dofinansowania do wynagrodzeń pracowników z niepełnosprawnością. Jak wyjaśnił resort, dotychczasowy poziom powodował negatywne skutki dla sytuacji tej grupy osób na rynku pracy.

Większe dopłaty do wynagrodzeń. Rząd szykuje zmianę

Większe dopłaty do wynagrodzeń. Rząd szykuje zmianę

Źródło:
tvn24.pl

Bank Millennium wygasi usługi mobilnych płatności zbliżeniowych kartą za pomocą aplikacji na platformie Android. Nie dotyczy to płatności zbliżeniowych z wykorzystaniem Blika czy wirtualnych portfeli.

Zmiany dla klientów dużego banku. "Usługa będzie niedostępna"

Zmiany dla klientów dużego banku. "Usługa będzie niedostępna"

Źródło:
tvn24.pl

Mocniejszy złoty to jedna z przyczyn spadku inflacji w szybszym tempie niż oczekiwano - powiedział podczas konferencji prasowej premier Donald Tusk.

Sytuacja na złotym. Tusk zabiera głos

Sytuacja na złotym. Tusk zabiera głos

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Wakacje kredytowe 2024 coraz bliżej. Ustawa w tej sprawie czeka na decyzję prezydenta Andrzeja Dudy. W stosunku do rozwiązań z lat ubiegłych zajdą zmiany w składaniu wniosków - wyjaśnia w odpowiedzi na nasze pytania resort finansów. Ma to związek z kryteriami, które uprawniają do skorzystania z wakacji od rat.

To rozwiązanie było "pozbawione sensu". Ważne zmiany w sprawie wakacji kredytowych

To rozwiązanie było "pozbawione sensu". Ważne zmiany w sprawie wakacji kredytowych

Źródło:
tvn24.pl

Przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw w marcu 2024 roku wyniosło 8408,79 złotego brutto - podał Główny Urząd Statystyczny (GUS). Oznacza to wzrost o 12 procent rok do roku.

Najnowsze dane w sprawie wynagrodzeń. "Silny wzrost"

Najnowsze dane w sprawie wynagrodzeń. "Silny wzrost"

Źródło:
PAP

Polskie władze zapowiedziały renegocjowanie z Brukselą kwestii wprowadzenia podatku od aut spalinowych. Nowa danina to obietnica poprzedniej ekipy - rządu Mateusza Morawieckiego. Według informacji "Gazety Wyborczej" Komisja Europejska jest jednak niechętna zmianom w tej sprawie.

Duży kłopot z podatkiem od aut

Duży kłopot z podatkiem od aut

Źródło:
PAP, tvn24.pl

TikTok ocenił, że wprowadzenie zakazu działania aplikacji w USA będzie "podeptaniem wolności słowa", które uderzy w 170 milionów Amerykanów. Według szacunków właśnie tylu użytkowników korzysta z tej aplikacji w Stanach Zjednoczonych. Zapewniono, że ByteDance, czyli obecny właściciel TikToka, "nie jest agentem Chin, ani żadnego innego kraju".

Ciemne chmury nad popularną aplikacją. Gigant odpowiada

Ciemne chmury nad popularną aplikacją. Gigant odpowiada

Źródło:
BBC, Reuters

Produkcja przemysłowa w marcu spadła o 6 procent rok do roku - podał w poniedziałek Główny Urząd Statystyczny (GUS). "Potężne tąpnięcie" - napisali w komentarzu analitycy Pekao.

"Potężne tąpnięcie" w produkcji przemysłowej

"Potężne tąpnięcie" w produkcji przemysłowej

Źródło:
tvn24.pl

Rząd podejmie decyzję dotyczącą cen prądu do końca miesiąca - powiedziała w programie "Rozmowa Piaseckiego" na antenie TVN24 ministra klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska. Podkreśliła, że obecnie planowane rozwiązania dotyczą drugiej połowy 2024 roku.

Duże zmiany w rachunkach za prąd. Decyzja "do końca miesiąca"

Duże zmiany w rachunkach za prąd. Decyzja "do końca miesiąca"

Źródło:
tvn24.pl

Od poniedziałku w programie Czyste Powietrze obowiązują nowe zasady dotyczące między innymi dopłat na pompy ciepła. Przez niespełna dwa miesiące potrwa okres przejściowy, a następnie dofinansowania przyznawane będą tylko na urządzenia spełniające określone parametry techniczne. Czym jest Lista Zielonych Urządzeń i Materiałów oraz gdzie ją sprawdzimy?

Od dziś zmiany w wielkim rządowym programie

Od dziś zmiany w wielkim rządowym programie

Źródło:
PAP