Paweł Jarski, założyciel i prezes Elemental Holding, zwycięzcą 20. edycji konkursu EY Przedsiębiorca Roku

Źródło:
TVN24 Biznes
EY Przedsiębiorca Roku: Paweł Jarski, założyciel i prezes Elemental Holding, zwycięzcą 20. edycji konkursu
EY Przedsiębiorca Roku: Paweł Jarski, założyciel i prezes Elemental Holding, zwycięzcą 20. edycji konkursuTVN24 BiS
wideo 2/16
EY Przedsiębiorca Roku: Paweł Jarski, założyciel i prezes Elemental Holding zwycięzcą 20. edycji konkursuTVN24 BiS

Paweł Jarski, założyciel i prezes Elemental Holding, został zwycięzcą 20. edycji konkursu EY Przedsiębiorca Roku 2022. Gala finałowa transmitowana była w TVN24 BiS.

Paweł Jarski został również zwycięzcą konkursu w kategorii Produkcja i Usługi

W kategorii Nowe Technologie/Innowacyjność nagrodę otrzymał Paweł Kluczyński, założyciel i prezes firmy Airoptic.

Z kolei w kategorii Nowy Biznes zwyciężyli twórcy firmy Health Labs Care: Magdalena Górska-Warchoł, Andrzej Jacek Szlendak, Tomasz Kwaśniewski i Robert Jakub Ołtarzewski.

Paweł Jarski, założyciel i prezes Elemental Holding

Konkurs EY Przedsiębiorca Roku - nagrody specjalne

Jury w porozumieniu z Polskim Funduszem Rozwoju – Partnerem Konkursu, przyznało także Nagrodę Specjalną za ekspansję międzynarodową. Wyróżnienie to otrzymali Hanna Kokczyńska, Benjamin Kuna, Mikołaj Molenda i Jacek Majewski z firmy Tylko.

Jury przyznało również Nagrodę Specjalną Kamili Błażejewskiej i Arturowi Błażejewskiemu z firmy Cosmo Group.

- Bardzo się cieszę, że tegoroczny laureat znakomicie się wpisuje w najważniejsze wyzwania współczesnego świata. Stworzona przez Pawła Jarskiego firma Elemental swoją działalność opiera na odzyskiwaniu coraz szybciej kurczących się zasobów naturalnych naszej planety. A co najważniejsze, skala biznesu, jaką udało mu się osiągnąć, jest niezwykle imponująca. Rzadko mamy do czynienia z taką sytuacją, aby polskie przedsiębiorstwo było jednym ze światowych liderów w swojej branży - stwierdził Jacek Kędzior, Partner Zarządzający EY Polska. 

Gala finałowa konkursu EY Przedsiębiorca Roku 2022

Zwycięzcy kategorii głównych

Tegoroczny zdobywca tytułu EY Przedsiębiorca Roku - Paweł Jarski - zdobył uznanie jury, ponieważ "odzyskuje najcenniejsze metale, robi to w sposób ekologiczny i jest już potentatem na rynku światowym".

"Założony przez Pawła Jarskiego Elemental Holding działa w branży recyklingu i zielonej produkcji strategicznych dla gospodarki metali od 2010 roku. Grupa Elemental jest jednym ze światowych liderów recyklingu metali z grupy platynowców oraz sprzętu elektronicznego, tzw. e-waste i działa łącznie na ponad 35 rynkach" - wyjaśniono w informacji prasowej.

Jarski wygrał w kategorii Produkcja i Usługi za "zbudowanie od podstaw firmy, która jest odpowiedzią na kurczące się zasoby naszej planety".

"Założyciel i prezes Elemental Holding będzie reprezentował Polskę podczas międzynarodowego finału konkursu EY World Entrepreneur Of The Year 2022. O tytuł najlepszego przedsiębiorcy na świecie, Polak będzie rywalizował ze zwycięzcami lokalnych edycji konkursu z blisko 60 państw" - podano w komunikacie.

Nagrodę w kategorii Nowe Technologie/Innowacyjność przyznano Kluczyńskiemu - "uczonemu, który prowadząc badania udowodnił słuszność starej maksymy: szukajcie aż znajdziecie i stał się znakomitym przedsiębiorcą".

"Paweł Kluczyński przez lata pracował na uczelni, a założył w 2010 r. firmę Airoptic bo uznał, że wdrażanie wynalazków jest ciekawsze niż kariera akademicka. Przedsiębiorca ma w swoim dorobku liczne publikacje i patenty, a produkty firmy m.in. umożliwiają bezkontaktowy pomiar gazów bezpośrednio w trakcie produkcji przy użyciu promienia laserowego. Nowy produkt firmy, tzw. laserowy płot pozwala na wykrycie gazów na poziomie kilku części na miliard na odległości do 1 kilometra" - wyjaśniono w komunikacie prasowym.

Dodano, że "nagrodę w kategorii Nowy Biznes za 'udowodnienie, że nawet na niezwykle konkurencyjnym rynku można błyskawicznie zdobyć uznanie konsumentów dzięki jakości i przejrzystej komunikacji' otrzymali Magdalena Górska-Warchoł, Andrzej Jacek Szlendak, Tomasz Kwaśniewski i Robert Ołtarzewski z firmy Health Labs Care".

"Marka Health Labs Care pojawiła się na rynku w 2019 roku oferując suplementy diety najwyższej jakości, a od lipca 2022 roku również kosmetyki. Produkty firmy, pozycjonowane w kategorii premium, skierowane są do nowoczesnych kobiet dbających o wygląd, zdrowie i dobre samopoczucie. Firma prowadzi marketing przede wszystkim poprzez media społecznościowe" - wskazano w informacji prasowej.

Laureaci nagród specjalnych

"Jury w porozumieniu z Polskim Funduszem Rozwoju – Partnerem Konkursu, przyznało także Nagrodę Specjalną za ekspansję międzynarodową. Otrzymała ją 'grupa przyjaciół, którzy działając niestandardowo na tradycyjnym rynku odnieśli sukces, i zawojowali domy tysięcy Europejczyków': Hanna Kokczyńska, Benjamin Kuna, Mikołaj Molenda i Jacek Majewski z firmy Tylko" - czytamy w komunikacie.

Podano, że "firma Custom, właściciel marki Tylko, to firma technologiczna działająca w branży meblowej", która "za pomocą autorskiej technologii umożliwia tworzenie wysokiej jakości mebli na wymiar oraz automatyzuje produkcję jednostkowych egzemplarzy na masową skalę". Dodano, że "firma jest najmocniej obecna w Niemczech, we Francji, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Niderlandach i zamierza zdobywać kolejne rynki".

"Nagrodę Specjalną 'za udowodnienie, że ciągle można mieć czułą rękę do kosmetyków i podbijać kolejne rynki zagraniczne' otrzymali Kamila Błażejewska i Artur Błażejewski z Cosmo Group" - wskazano.

"Cosmo Group to międzynarodowa firma z sektora beauty, lider sprzedaży lakierów hybrydowych posiadająca marki NEONAIL, MYLAQ, NÉO MAKE UP, NEONAIL Expert. Produkty Cosmo Group dostępne są w 1600 stacjonarnych punktach sprzedaży w Polsce oraz w ponad 40 krajach na świecie. W tym roku firma wdrożyła aplikację mobilną Color Match NEONAIL służącą do wirtualnego przymierzania kolorów lakierów do paznokci" - przekazano w komunikacie.

20. edycja konkursu EY Przedsiębiorca Roku

EY Przedsiębiorca Roku - to konkurs, który promuje najlepszych przedsiębiorców. 21 przedsiębiorców z 12 firm znalazło się w finale 20. edycji konkursu. Oto pełna lista nominowanych:

Kategoria Produkcja i Usługi Kamila i Artur Błażejewscy – Cosmo Group Paweł Jarski – Elemental Holding Arkadiusz Sadowski – Miodziarze Robert Jędrzejowski – Pekabex Kategoria Nowe Technologie/Innowacyjność Paweł Kluczyński – Airoptic Hanna Kokczyńska, Jacek Majewski, Mikołaj Molenda, Benjamin Kuna – Custom Katarzyna i Filip Barańscy – KFB Acoustics Maciej Góralski – Vasco Electronics Kategoria Nowy Biznes Magdalena Górska, Tomasz Kwaśniewski, Jacek Szlendak, Robert Jakub Ołtarzewski – Health Labs Care Piotr Nowosielski – Just Join IT Jakub Pawelski – Livekid Zuzanna i Magdalena Rzymanek – Wege Siostry

Jury konkursu

W skład 15-osobowego gremium wchodzą autorytety ze świata biznesu, w tym zwycięzcy poprzednich edycji konkursu:

Jerzy Koźmiński - Przewodniczący Jury, Prezes Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności Rafał Brzoska – Prezes Inpost, Przedsiębiorca Roku 2021 Filip Granek, Prezes XTPL S.A., Przedsiębiorca Roku 2018 Marcin Grzymkowski – Prezes MKK3, Przedsiębiorca Roku 2016 Marcin Iwiński - Wiceprezes CD Projekt, Przedsiębiorca Roku 2008 Igor Klaja, Prezes OTCF, Przedsiębiorca Roku 2020 Piotr Krupa – Prezes KRUK S.A., Przedsiębiorca Roku 2017 Adam Krzanowski – Prezes Grupy Nowy Styl, Przedsiębiorca Roku 2014 Krzysztof Pawiński - Prezes Grupy Maspex Wadowice, Przedsiębiorca Roku 2011 Ewald Raben – Prezes Grupy Raben, Przedsiębiorca Roku 2012 Artur Rytel - Prezes Green Holding, Przedsiębiorca Roku 2019 Jacek Siwicki – Prezes, Przewodniczący Rady Dyrektorów Enterprise Investors Barbara Sołtysińska – Prezes indahash i Założycielka Lifetube Kinga Stanisławska – Partner Zarządzający i Założycielka Experior Venture Fund Andrzej Wiśniowski – Twórca firmy WIŚNIOWSKI, Przedsiębiorca Roku 2013

Autorka/Autor:kris/dap

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 BiS

Pozostałe wiadomości

Trwają prace nad zmianami w składce zdrowotnej dla przedsiębiorców. Zmiana obejmie składkę od aktywów trwałych i część podstawową składki - poinformowała na platformie X ministra zdrowia Izabela Leszczyna. "Nie trzeba nas poganiać" - dodała.

Rewolucja w składce zdrowotnej. "Nie trzeba nas poganiać"

Rewolucja w składce zdrowotnej. "Nie trzeba nas poganiać"

Źródło:
PAP

W sobotę o północy zakończyły się tymczasowe kontrole na granicy ze Słowacją. Taką decyzję podjął wcześniej minister spraw wewnętrznych i administracji Marcin Kierwiński. Resort przekazał, że była ona spowodowana "ustabilizowaniem się sytuacji migracyjnej na tak zwanym szlaku bałkańskim i ustąpieniem zagrożenia nielegalną migracją na polsko-słowackim odcinku granicy państwowej".

Zmiany na granicy z sąsiadem. Od dzisiaj

Zmiany na granicy z sąsiadem. Od dzisiaj

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Ministerstwo Infrastruktury przekazało, że analizuje temat wysokości opłat za badania techniczne pojazdów. - Resort stara się znaleźć rozwiązanie, które nie uderzy po kieszeni właścicieli samochodów, ale jednocześnie wyjdzie naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców prowadzących stacje kontroli pojazdów - zapewnił rzecznik prasowy resortu Rafał Jaśkowski.

Te opłaty nie zmieniły się przez dwadzieścia lat. Resort szuka rozwiązania

Te opłaty nie zmieniły się przez dwadzieścia lat. Resort szuka rozwiązania

Źródło:
PAP

Liderem podwyżek, jeśli chodzi o ceny mieszkań, została Łódź. - W lutym za metr kwadratowy w tym mieście trzeba było zapłacić średnio ponad 11 tysięcy złotych - wynika z raportu BIG DATA RynekPierwotny.pl. Mieszkania zdrożały też w Krakowie - do 16 tysięcy złotych oraz w Trójmieście - do 15 tysięcy złotych za metr kwadratowy.

Jest nowy lider podwyżek na rynku mieszkań

Jest nowy lider podwyżek na rynku mieszkań

Źródło:
PAP

Nie sądzę, aby te wielkości były rzeczywistymi wielkościami - tak Maciej Bando, wiceminister klimatu, pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej, odpowiedział na pytanie, czy możliwy jest wzrost rachunków za prąd o 80 procent. Dodał, że "mrożenie cen jest sztucznym wytworem, który nic dobrego dla rynku nie robi". - Jeżeli mamy je odmrozić, to tylko teraz - zaznaczył.

Rachunki za prąd wzrosną o 80 procent? Odpowiedź wiceministra

Rachunki za prąd wzrosną o 80 procent? Odpowiedź wiceministra

Źródło:
tvn24.pl

W sobotę w Lotto nie padła szóstka. W następnym losowaniu będzie można wygrać trzy miliony złotych. Oto wyniki Lotto oraz Lotto Plus z 2 marca 2024 roku.

Wyniki Lotto z 2 marca 2024. Jakie liczby padły podczas ostatniego losowania?

Wyniki Lotto z 2 marca 2024. Jakie liczby padły podczas ostatniego losowania?

Źródło:
tvn24.pl

W postępowaniu kwalifikacyjnym dotyczącym wyboru 9 członków zarządu Orlenu wpłynęło 260 zgłoszeń kandydatów i kandydatek - podał Orlen na swojej stronie internetowej. Zgłoszenia będą teraz analizowane przez Komitet Nominacji i Wynagrodzeń rady nadzorczej spółki. 

Ponad 250 chętnych do zarządu Orlenu

Ponad 250 chętnych do zarządu Orlenu

Źródło:
PAP

Z deklaracji pana premiera wynika, że Sejm ma uchwalać, postulować embargo na produkty żywnościowe rolno-spożywcze z Rosji i Białorusi. Uważam to za strzał w dziesiątkę - oceniła na antenie TVN24 Monika Piątkowska, prezeska Izby Zbożowo-Paszowej. - Nie może być tak, że rozmawiamy o zamknięciu granicy polsko-ukraińskiej, a do Unii Europejskiej wjeżdżają produkty rolno-żywnościowe z Rosji czy Białorusi - podkreśliła.

O pomyśle premiera. "Uważam to za strzał w dziesiątkę"

O pomyśle premiera. "Uważam to za strzał w dziesiątkę"

Źródło:
tvn24.pl

Przed wyborami parlamentarnymi w 2023 roku Ministerstwo Aktywów Państwowych, zarządzane wówczas przez Jacka Sasina, zamówiło w mediach publicznych produkcję i emisję spotów z udziałem ministra - podała "Wirtualna Polska". Koszt? Ponad milion złotych.

WP: Ponad milion złotych na spoty Sasina

WP: Ponad milion złotych na spoty Sasina

Źródło:
"Wirtualna Polska"

W sobotę klienci Banku Pekao mieli problemy z płatnościami kartą oraz Blikiem. "Informujemy, że wszystkie usługi działają poprawnie. Przepraszamy za utrudnienia. - napisali po godzinie 14.00 przedstawiciele banku w mediach społecznościowych.

Awaria w dużym banku usunięta. "Wszystkie usługi działają poprawnie"

Awaria w dużym banku usunięta. "Wszystkie usługi działają poprawnie"

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl

Trafiają do nas studenci, którym wydawało się, że wiedzą, co chcą w życiu robić. Jednak jak stykają się z praktyką, to okazuje się, że zmieniają kierunek studiów. Kładą większą uwagę na te obszary, których do tej pory nie dostrzegali - podkreślił w TVN24 Marian Owerko, twórca i szef Programu Kariera, wiceprezes Polskiej Rady Biznesu. Program Kariera to blisko 120 staży w ponad 50 firmach w 14 miastach z wynagrodzeniem od 4500 złotych do 7500 złotych za miesiąc. Aplikacje można składać od 1 marca.

"Kompilacja tych wszystkich doświadczeń powoduje, że mamy sukces, albo go nie mamy"

"Kompilacja tych wszystkich doświadczeń powoduje, że mamy sukces, albo go nie mamy"

Źródło:
tvn24.pl

Zmiana czasu zimowego na letni ma miejsce w ostatnią niedzielę marca. Wtedy to przestawiamy wskazówki zegarów z 2.00 na 3.00. Tego dnia będziemy spali o godzinę krócej. W 2024 roku zmiana na czas letni przypada na 31 marca. 

Zmiana czasu na letni. Kiedy przestawiamy zegarki?

Zmiana czasu na letni. Kiedy przestawiamy zegarki?

Źródło:
tvn24.pl

Przemysław Gacek z Grupy Pracuj został zwycięzcą 21. edycji konkursu EY Przedsiębiorca Roku 2023. Gacek będzie reprezentował Polskę podczas międzynarodowego finału konkursu EY World Entrepreneur Of The Year 2023 w czerwcu w Monte Carlo. Gala finałowa polskiego konkursu transmitowana była w TVN24 BiS.

Przemysław Gacek, prezes Grupy Pracuj, zwycięzcą konkursu EY Przedsiębiorca Roku

Przemysław Gacek, prezes Grupy Pracuj, zwycięzcą konkursu EY Przedsiębiorca Roku

Źródło:
tvn24.pl

Wykluczenie z rad nadzorczych spółek Skarbu Państwa członków partii politycznych oraz osób pełniących funkcje publiczne w ciągu ostatnich pięciu lat zakłada projekt wniesiony do Sejmu przez Polskę 2050.

"Wykluczamy ze składu rad nadzorczych członków partii politycznych". Jest projekt

"Wykluczamy ze składu rad nadzorczych członków partii politycznych". Jest projekt

Źródło:
PAP

W ciągu dwóch tygodni od rozpoczęcia tegorocznej akcji rozliczeń PIT urzędy skarbowe zwróciły podatnikom łącznie ponad 2,8 miliarda złotych tytułem nadpłaconego podatku - przekazał szef Krajowej Administracji Skarbowej Marcin Łoboda.

Pieniądze trafiają nawet w ciągu jednego dnia. Fiskus wyjaśnia

Pieniądze trafiają nawet w ciągu jednego dnia. Fiskus wyjaśnia

Źródło:
PAP

Będziemy starali się uratować tereny w Jaworznie dla dużej inwestycji, w nowym modelu biznesowym - powiedział w piątek szef Ministerstwa Aktywów Państwowych Borys Budka, pytany o plany wobec spółki ElectroMobility Poland, pracującej nad projektem samochodu elektrycznego Izera.

"To jedno z wielu kłamstw poprzedniego premiera Mateusza Morawieckiego"

"To jedno z wielu kłamstw poprzedniego premiera Mateusza Morawieckiego"

Źródło:
PAP

Elon Musk pozwał OpenAI, w tym także prezesa spółki Sama Altmana. Najbogatszy człowiek na świecie zarzuca firmie zajmującej się rozwojem sztucznej inteligencji złamanie wcześniej obietnic.

Elon Musk pozywa OpenAI i Sama Altmana

Elon Musk pozywa OpenAI i Sama Altmana

Źródło:
Reuters, tvn24.pl

Na najbliższym posiedzeniu 5 marca rząd ma zająć się nowym projektem wakacji kredytowych - wynika z zapowiedzi opublikowanych na stronie kancelarii premiera. W ubiegłym tygodniu Rada Ministrów nie przyjęła projektu w tej sprawie.

Rząd podejmie decyzję w sprawie wakacji kredytowych. Jest data

Rząd podejmie decyzję w sprawie wakacji kredytowych. Jest data

Źródło:
PAP

PKO Bank Polski, Santander Bank Polska, ING Bank Śląski, Velo Bank oraz Bank BPS - to banki, które zaplanowały prace serwisowe w najbliższych dniach. W związku z tym klienci muszą przygotować się na utrudnienia. Część osób będzie miała problemy z dostępem do bankowości internetowej i aplikacji mobilnej. Oryginalny komunikat do klientów skierował ING Bank Śląski.

"Daaj mi tę noc, tęę jedną noc". Duży bank wysłał wiadomość do klientów

"Daaj mi tę noc, tęę jedną noc". Duży bank wysłał wiadomość do klientów

Źródło:
tvn24.pl

Dofinansowanie do pomp ciepła ma być przyznawane jedynie dla urządzeń z listy zielonych urządzeń i materiałów - wynika z uchwały Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) w sprawie zmian w programie Czyste Powietrze.

Kłopoty z produktami z Azji. Ważna zmiana w popularnym programie

Kłopoty z produktami z Azji. Ważna zmiana w popularnym programie

Źródło:
PAP

Stacja TVN24 w lutym była najchętniej oglądanym kanałem w kraju, osiągając 6,96 procent udziału w widowni w grupie ogólnej (widzowie powyżej 4. roku życia) - wynika z danych Nielsen TV Audience Measurement. Konkurencję pozostawiły w tyle także "Fakty" TVN oraz portal tvn24.pl. TVN24 była również najbardziej opiniotwórczym medium w styczniu według rankingu Instytutu Monitorowania Mediów.

Doskonałe wyniki TVN24, "Faktów" TVN i tvn24.pl. Dziękujemy widzom i czytelnikom!

Doskonałe wyniki TVN24, "Faktów" TVN i tvn24.pl. Dziękujemy widzom i czytelnikom!

Źródło:
tvn24.pl

Koniec tymczasowych kontroli na granicy ze Słowacją. Taką decyzję podjął minister spraw wewnętrznych i administracji Marcin Kierwiński - przekazał resort w piątkowym komunikacie. Kontrole będą trwały w sobotę do północy.

Zmiany na granicy z sąsiadem. Od niedzieli

Zmiany na granicy z sąsiadem. Od niedzieli

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Linia lotnicza Ryanair poinformowała w piątek, że w najbliższych tygodniach otrzyma mniej samolotów niż planowano. Irlandzki przewoźnik zapowiedział, że w związku z tym będzie musiał zredukować siatkę połączeń w okresie od lipca do września 2024 roku - czytamy w komunikacie. Zapewniono, że zmiany w rozkładzie lotów będą "niewielkie".

Popularny przewoźnik o cięciach w rozkładzie. "Jesteśmy bardzo rozczarowani"

Popularny przewoźnik o cięciach w rozkładzie. "Jesteśmy bardzo rozczarowani"

Źródło:
tvn24.pl