Z kraju

Bank nie dostanie tego, co chciał. Sieć sklepów odpowiada PKO BP

Z kraju

ALMAAlma kwestionuje wypowiedzenie kredytów

Zarząd Spółki Alma Market poinformował, że nie spłacił kredytów we wskazanym przez PKO BP terminie siedmiu dni. Jako powód Alma podała zakwestionowanie trybu wypowiedzenia umów. Chodzi o zobowiązania na ponad 60 mln zł.

Sieć delikatesów Alma dostała tydzień temu wezwanie do spłacenia kredytów opiewających na ponad 60 mln zł. Kredyty powinny zostać spłacone w terminie 7 dni od dnia otrzymania pism.

Zarząd wyjaśnia w komunikacie, że nie spłacił kredytów, ponieważ "kwestionuje skuteczność przedmiotowych wypowiedzeń, jako dokonanych z naruszeniem postanowień Umów Kredytowych oraz art. 75 i art. 75c Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Prawo Bankowe".

Kłopoty Almy

Alma Market w połowie września złożyła w krakowskim sądzie wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego. Spółka uznała za konieczne podjęcie restrukturyzacji, by poprawić sytuację finansową i uniknąć upadłości. W ramach restrukturyzacji ma dojść do zwolnień grupowych pracowników, które mają objąć ok. 1300 osób. Na początku października, Alma poinformowała także o końcu programu lojalnościowego o nazwie Klub Konesera. Mimo tego 14 października spółka poinformowała o złożeniu wniosku o ogłoszenie upadłości.

Zobacz: Podatek handlowy zawieszony (Film z 20.09.2016)

Autor: ag//ms / Źródło: PAP Biznes

Źródło zdjęcia głównego: ALMA