Facebook mocno mu pomógł. Do miliarda użytkowników już bardzo blisko

Tech

ShutterstockWhatsApp pozwala na wymianę wiadomości

WhatsApp mocno zyskuje. Ten popularny komunikator w ciągu ostatniego roku zanotowała 50-procentowy wzrost liczby użytkowników. Obecnie miesięcznie korzysta z niego 900 mln ludzi na całym świecie. Nie bez wpływu na taki wynik pozostaje zmiana właściciela, którym rok temu stał się Facebook.

W 2014 roku na kupno WhatsApp zdecydowali się właściciele Facebooka. Transakcja odbiła się szerokim echem na rynku - głównie z powodu ceny, które wyniosła 19 mld dolarów.

Kolejny krok

Teraz komunikator robi gigantyczny krok w swoim rozwoju. Założyciel WhatsApp Jan Koum poinformował bowiem, że jego dzieło może pochwalić się obecnie 900 mln aktywnych użytkowników miesięcznie na całym świecie. Tylko w ciągu ostatnich sześciu miesięcy WhatsApp zyskał ich 100 mln.

Już w kwietniu pojawiały się informacje wskazujące, że WhatsApp jest na dobrej drodze, by przekroczyć 800 mln użytkowników.

To 50-procentowy wzrost od sierpnia 2014 roku, kiedy z WhatApp korzystało 600 mln użytkowników.

Co u innych?

Pozostałe serwisy również mogą pochwalić się ogromną liczbą użytkowników.

Facebook przekroczył 1 mld aktywnych użytkowników dziennie, aplikacja do udostępniania zdjęć Instagram ma ich już 300 mln. Tak samo jak Twitter.

Autor: mb//mn / Źródło: Fortune

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock