"Udoskonalone" Volkswageny do naprawy za kilka miesięcy? Firma ma zmodyfikować 2,4 mln aut


Federalny Urząd Transportu Drogowego nakazał Volkswagenowi rozpoczęcie modyfikacji 2,4 mln pojazdów od początku 2016 roku w ramach działań naprawczych po ujawnionej manipulacji pomiarem emisji spalin - powiedział minister transportu Niemiec Alexander Dobrindt.

Urząd ten (Kraftfahrt-Bundesamt, KBA), podległy resortowi transportu, zajmuje się m.in. homologacją pojazdów i podzespołów.

Plan naprawczy

Zgodnie z wcześniej przedłożonym przez Volkswagena planem naprawczym firma przewiduje rozwiązanie software'owe dla silników dieslowskich o pojemności 2 litrów; ma ono być gotowe jeszcze w tym roku, a od początku przyszłego roku zacznie być wprowadzane. W przypadku silników o pojemności 1,6 litra konieczne będą także modyfikacje techniczne. Wcześniej informowano, że rozwiązanie to nie będzie gotowe przed wrześniem przyszłego roku.

Dobrindt powiedział w czwartek, że w Niemczech modyfikacjom trzeba poddać 2,4 mln aut, zaś w całej Europie - około 8 mln. Dodał, że nie wiadomo, kto, kiedy i jak podjął decyzję o instalowaniu w volkswagenach oprogramowania fałszującego wyniki testów emisji spalin. Szacuje się, że na całym świecie sprawa dotyczy 11 mln samochodów.

Miliardy euro strat, ale obędzie się bez cięć etatów. Obiecuje szef Volkswagena:

Miliardy euro strat, ale obędzie się bez cięć etatów. Obiecuje szef Volkswagena
Miliardy euro strat, ale obędzie się bez cięć etatów. Obiecuje szef VolkswagenaTVN24 Biznes i Świat

Autor: tol / Źródło: TVN24 Biznes i Świat

Raporty:
Pozostałe wiadomości