Mark Zuckerberg ma kolejne noworoczne postanowienie. Będzie czytał książki


Mark Zuckerberg zakłada swój klub książki. Stwierdził, że zamierza zostać "molem książkowym" i czytać jedną co dwa tygodnie. Zachęca do przyłączenia się do niego ludzi z całego świata i do podsuwania propozycji lektur. Na Facebooku już wystartowała strona zatytułowana "Rok książek" mająca służyć do dyskusji nad książkami.

Jak pisze CNN Money, "rok książki" to postanowienie noworoczne Zuckerberga. Założyciel Facebooka jest znany ze swoich często ekscentrycznych postanowień noworocznych.

Na przykład dwa lata temu postanowił, że zamierza poznać każdego dnia jedna nową osobę. Jednym z wcześniejszych postanowień było też to, że będzie jadł mięso tylko z tych zwierząt, które sam zabije.

Już działa

Jak powiedział, tak zrobił. Na Facebooku już wystartowała strona zatytułowana "Rok książek", która ma służyć jako swoisty hub dla przyszłych uczestników grupy. Tylko w ciągu doby stronę "polubiło" 62 tys. osób. Obecnie jest to ponad 124 tys. osób. "Weź udział w dyskusji tylko, jeśli naprawdę właśnie czytasz książkę i masz coś do dodania. Grupa będzie moderowana, aby utrzymać jej zwartość" - napisał Zuckerberg. Co ważne, książki proponowane przez Zuckerberga mają poruszać wieloraką tematykę i dotyczyć różnych kultur. Wśród setek tytułów zaproponowanych przez użytkowników portalu społecznościowego znalazły się np. Biblia i Koran.

Autor: mn / Źródło: CNN Money

Pozostałe wiadomości