Dziś premiera Apple Music. Serwis zrewolucjonizuje rynek?

Tech

AppleApple Music debiutuje na rynku

Dzisiaj na rynek strumieniowana muzyki wchodzi nowy, potężny gracz - Apple Music. Przez pierwsze trzy miesiące, korzystanie z serwisu giganta z Cupertino będzie darmowe, później konieczne będzie opłacenie subskrypcji.

Apple Music jest dostępny od dzisiaj w ponad 100 krajach (w tym także w Polsce) na iPhone'a, iPada i iPoda touch z iOS 8.4. Do końca roku serwis będzie dostępny na urządzenia z Androidem.

Rusza także radio internetowe Beats 1, część usługi Apple Music.

Przez pierwsze trzy miesiące usługa będzie darmowa, później trzeba wykupić subskrypcję. Polskie ceny abonamentu wynoszą 4,99 euro za jedną osobę lub 7,99 euro za pakiet rodzinny (obejmujący do 6 osób).

Bez innowacji

Kiedy szef Apple'a Tim Cook w czasie konferencji Worldwide Developers Conference 2015 (WWDC) zaprezentował nową usługę, wielu ekspertów nie kryło rozczarowania. Pomimo, że Apple Music poza strumieniowaną muzyką oferuje również całodobowe radio, teledyski, rozbudowane informacje o artystach, możliwość śledzenia ich aktywności w sieci, czy darmowy trzymiesięczny okres próbny, to jednak wielu oczekiwali czegoś więcej, czegoś ekstra, od firmy z dziedzictwem Steve'a Jobsa. Jednak niczego przełomowego im nie zaoferowano.

Serwis oferuje ponad 37 mln utworów, które mają być dopasowane do preferencji użytkownika. Dzięki nowej funkcji Connect możliwy będzie kontakt fanów ze swoimi idolami. Limit utworów, które można przechowywać, wynosi aż 100 tys. tytułów.

Obawy konkurencji

Pojawienie się na rynku serwisów streamingowych nowego gracza może być dla Spotify, Deezera, czy Tidala dużym wyzwaniem. Wszystko przez to, że klienci żadnej innej marki na świecie nie są w niej zakochani tak mocno, jak ci wielbiący logo z ugryzionym jabłkiem.

Apple, poza niezwykłym przywiązaniem i wiernością fanów, ma coś jeszcze, czyli największy na świecie sklep m.in. z muzycznymi treściami cyfrowymi. Mowa oczywiście o iTunes. Ze sklepu korzysta około 500 mln użytkowników i to właśnie ich chce do siebie przyciągnąć Apple Music.

Autor: tol / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Apple