Radio Zet ma nowego szefa

Najnowsze

Aktualizacja:
ENMateusz Kirstein został nowym szefem Radia ZET

O zmianie szefa Radia Zet mówiło się już od dawna. Teraz stacja oficjalnie potwierdziła, że nowym redaktorem naczelnym i dyrektorem programowym Radia Zet został Mateusz Kirstein, dyrektor programowy sieci Chilli Zet i bliski współpracownik dotychczasowego szefa Zetki Roberta Kozyry. Mimo zapowiedzi, właściciel stacji zrezygnował z ogłaszania ogólnopolskiego konkursu na to stanowisko.

Od piątku Mateusz Kirstein łączy funkcję w Radiu Zet ze stanowiskiem w Chili Zet.

Dotychczasowy szef Radia Zet Robert Kozyra pozostanie prezesem stacji do końca sierpnia. Od 1 września Kozyra wejdzie do Zarządu EUROZET, gdzie będzie odpowiadać za projekty rozwojowe tej grupy na rynku telewizyjnym i multimediów.

Kim jest nowy szef Zetki?

Mateusz Kirstein jest związany z Grupą Eurozet od 11 lat. Wcześniej był dyrektorem programowym Planety i Radiostacji.

Mimo zapowiadanego konkursu na stanowisko dyrektora programowego Radia Zet, zarząd EUROZET wycofał się z tego pomysłu i mianował Kirsteina.

- Mateusz Kirstein jest bardzo utalentowanym menedżerem, który doskonale zna i czuje radio - uzasadniła prezes Monika Bednarek. Jak dodała, wizja rozwoju Radia Zet, którą przedstawił zarządowi Kirstein oraz konkretny i merytoryczny plan biznesowy - "to świeże marketingowe spojrzenie".

Sam Kirstein podkreśla, że nowa rola to dla niego "wielkie wyzwanie". - Czuję radość i jeszcze większą odpowiedzialność - stwierdził.

Źródło: tvn24.pl, Bild.de

Źródło zdjęcia głównego: EN