"Pozew przeciw premierowi to nie polityka"

Najnowsze

Aktualizacja:
BARTOSZ KRUPA/EAST NEWSMarek Sowa o pozwie przeciwko premierowi

- Decyzja o pozwaniu premiera nie ma nic wspólnego z polityką - mówi na antenie TVN CNBC Biznes Marek Sowa nowy prezes Agora SA, właściciela Gazety Wyborczej. Spólka zapowiada pozew przeciwko premierowi za jego czwartkowe słowa

W czwartek Agora zapowiedziała pozew o zniesławienie przeciw premierowi Jarosławowi Kaczyńskiemu. Zarząd spółki zareagował w ten sposób na słowa premiera, który w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" stwierdził, że "związki finansowe Agory z układem oligarchicznym w Polsce też istnieją". - Musimy bronić interesu naszych akcjonariuszy i reagować na nieprawdziwe informacje - tłumaczy decyzję zarządu prezes Marek Sowa. Dodał też, że oczekuje ze strony polityków większej odpowiedzialności za ich słowa.

Prezes Sowa mówił też o planach Agory na przyszłość. Stwierdził, że w najbliższym czasie spółka może wystartować z nowym projektem w segmencie czasopism. Nie chciał jednak zdradzać szczegółów. Przyznał też, że zarząd firmy planuje dalszy rozwój w segmencie mediów audiowizualnych.

- Za wcześnie jeszcze o tym mówić, ale pójście w kierunku tradycyjnej telewizji nie wydaje się najbardziej racjonale - mówił Sowa. Dodał, że obecnie Agora pracuje nad zwiększeniem zawartości multimedialenej w internecie, na portalach i wortalach należących do spółki.

Komentując plany spółki Polska Presse, która chce wejść na rynek z nowym, dużym dziennikiem, który mógłby być konkurencją dla Gazety Wyborczej, Sowa stwierdził, że Agora przygląda się temu projektowi z uwagą. - Przeznaczymy dodatkowe środki na promocję - zapowiedział prezes spółki. Dodał też, że Gazeta ma bardzo silny zespół i jest gotowa do rywalizacji o czytelników.


Źródło: TVN CNBC Biznes

Źródło zdjęcia głównego: BARTOSZ KRUPA/EAST NEWS