Dostawca wszystkiego, zarabiał na pandemii i na wojnie. Dzięki zamówieniom od PiS

Źródło:
Onet
Premier Mateusz Morawiecki odwiedził sklep marki odzieżowej Red is Bad, aby kupić koszulki
Premier Mateusz Morawiecki odwiedził sklep marki odzieżowej Red is Bad, aby kupić koszulki TVN24
wideo 2/5
Premier Mateusz Morawiecki odwiedził sklep marki odzieżowej Red is Bad, aby kupić koszulki TVN24

"Dzięki ekipie Mateusza Morawieckiego Szopa kupił sobie między innymi bmw za milion i siedem mieszkań w Warszawie za gotówkę" - podał Onet, ujawniając sojusz Prawa i Sprawiedliwości z Pawłem Szopą, twórcą marki odzieżowej Red is Bad. Jak twierdzi portal, stworzono układ, który służył do wyprowadzania publicznych pieniędzy. Do tej sprawy odniósł się premier Donald Tusk. "Zadaniem Prokuratora Generalnego będzie sprawdzenie wszystkich przypadków 'kradzieży zgodnej z procedurami'" - napisał w serwisie X.

"Za czasów PiS władze zawarły z twórcą marki odzieżowej "Red is Bad" Pawłem Szopą swoisty sojusz, służący wyprowadzaniu publicznych pieniędzy na nieopisaną dotąd skalę" - napisał Onet.

Jak dodano, "sympatyzujący z prawicą Szopa zarabiał na pandemii i na wojnie. Zawyżał ceny, podnosił stawki nawet dziesięciokrotnie, jego marże były niebotyczne".

"Dzięki ekipie Mateusza Morawieckiego Szopa kupił sobie m.in. bmw za milion i siedem mieszkań w Warszawie za gotówkę. Lamborghini za 4 mln zł ostatecznie nie kupił, ale poważnie to rozważał. Choć zajęło się nim CBA, to włos mu z głowy nie spadł — podsłuchy wskazują na to, że Szopa prowadził farmy internetowych trolli wspomagające obóz władzy. Stenogramy z podsłuchów pokazują, że przed wyborami wyprzedawał majątek i chciał się ewakuować do Hiszpanii" - czytamy w Onecie.

Mateusz Morawiecki odwiedził sklep marki odzieżowej Red is Bad, aby kupić koszulki dla wolontariuszy (zdjęcie z 2018 roku)TVN24

Ubrania Red is Bad promowali politycy PiS. Sklep odwiedzał ówczesny premier Mateusz Morawiecki oraz prezydent Andrzej Duda.

"Stworzono cały system służący wyprowadzaniu pieniędzy"

Onet wyjaśnił, że funkcjonariusze CBA w połowie ubiegłego roku zainteresowali się gigantycznymi przelewami z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych (RARS) do prywatnych spółek. W tym czasie agencją zarządzał Michał Kuczmierowski, bliski współpracownik premiera Mateusza Morawieckiego.

"Przed rządami Prawa i Sprawiedliwości, w latach 2010-2015, Kuczmierowski pracował jako menedżer w banku BZ WBK, którego prezesem był Morawiecki. W ub. roku bez powodzenia walczył o mandat poselski z listy PiS w okręgu siedleckim. Dostał niewiele ponad 3300 głosów" - przypomniał Onet.

Portal wskazał, że "CBA ustaliło, że biznesmenem szczególnie hojnie opłacanym przez Kuczmierowskiego był 31-letni dziś Paweł Szopa, prawnik po Uniwersytecie Warszawskim. Znany jest jako twórca i właściciel marki odzieżowej Red is Bad (z ang. czerwony jest zły), co, jak tłumaczy Onet, ma pokazywać niechęć właściciela do lewicowej ideologii".

"Do wiernych fanów marki należy urzędujący prezydent Andrzej Duda i pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda. Prezydent w polówce Red is Bad wybrał się w oficjalną podróż do Chin w 2015 r., a jego żona w T-shircie tej firmy kibicowała polskim piłkarzom podczas swojej oficjalnej wizyty na Łotwie. W samym środku pandemii w lipcu 2021 r. Andrzej Duda odwiedził nawet salon firmowy "Red is Bad", o czym informowały oficjalne profile głowy państwa w mediach społecznościowych i Kancelaria Prezydenta na swojej stronie internetowej" - czytamy w artykule.

Dziennikarze Onetu dotarli do "oficjalnych dokumentów Centralnego Biura Antykorupcyjnego, które jeszcze za rządów PiS zaczęło przyglądać się współpracy RARS ze spółkami Szopy".

Podano, że w ubiegłym roku wszczęta została operacja specjalna o kryptonimie "Walet", w ramach której podsłuchiwane i rejestrowane były rozmowy telefoniczne Pawła Szopy, jego ludzi oraz niektórych urzędników rządowej agencji.

"To właśnie na podstawie ustaleń CBA, w grudniu ubiegłego roku przeszukane zostały biura RARS, mieszkania i domy niektórych jej urzędników, w tym prezesa Michała Kuczmierowskiego. Według funkcjonariuszy CBA, w RARS stworzono cały system służący wyprowadzaniu pieniędzy poprzez podmioty związane z Pawłem Szopą. Okazją do tego były tragiczne w skutkach zdarzenia – pandemia koronawirusa i rosyjska agresja na Ukrainę" - wytłumaczył Onet.

Portal zacytował dokumenty służb. "W ramach prowadzonych czynności służbowych przez funkcjonariuszy Delegatury CBA w Rzeszowie, uzyskano informacje, z których analizy wynika między innymi, że Michał Kuczmierowski — prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych (dalej RARS), Paweł Pietrzak — pełnomocnik prezesa RARS ds. zakupów, Justyna Gdańska — dyrektor biura zakupów RARS oraz inni pracownicy Agencji, wraz z pracownikami Kancelarii Prezesa Rady Ministrów (dalej KPRM), realizują mechanizm przestępczy polegający na zlecaniu zakupu towarów i usług z wyłączeniem ustawy Prawo zamówień publicznych, korzystając powszechnie z zapisów obejmujących jedynie sytuacje wyjątkowe" — pisał w raporcie z operacji "Walet" kierujący nią funkcjonariusz z delegatury CBA w Rzeszowie. — "Charakterystycznym elementem procederu jest to, że zamówienia RARS są kierowane do z góry wybranej wąskiej grupy osób, w tym przedsiębiorcy Pawła Szopy, który uzyskuje za zbywane do Agencji towary, ceny znacznie wyższe od rzeczywistej wartości rynkowej".

Dalej piszą tak: "Z poczynionych ustaleń wynika, że Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych dokonywała wielu zakupów od Pawła Szopy z tzw. wolnej ręki. Przeprowadzona w tej sprawie analiza przepływów finansowych STIR [wymiana informacji elektronicznych pomiędzy instytucjami finansowymi a Krajową Administracją Skarbową — przyp. red.], potwierdziła między innymi fakt, iż w okresie od 26 sierpnia 2020 r. do 30 maja 2022 r. Paweł Szopa — jako osoba fizyczna prowadząca działalność pn. [pod nazwą — przyp. red]. Aceron (REGON: 146542446) otrzymał z RARS przelewy na kwotę 112.906.766 zł. Jak wynika z informacji zebranych w Departamencie Analiz CBA Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych w dniu 14 grudnia 2020 r. poinformowała CBA o ofercie Pawła Szopy na maski FFP3, wartość zamówienia miała wynosić 10.000.000 zł. Z analizy STIR wynika, że faktyczna wartość zamówienia była ponad dziesięciokrotnie wyższa".

Agregaty dla Ukrainy, bez przetargu

Onet przypomniał sytuację sprzed dwóch lat, po wybuchu wojny w Ukrainie. "Polski rząd jednoznacznie staje po stronie władz w Kijowie, a w kraju rusza spontaniczna akcja solidarności ze zmagającymi się z wojną Ukraińcami. Pomaga też Unia Europejska, która w ramach specjalnego programu przekazuje Polsce setki milionów zł na zakup brakującego w ogarniętej wojną Ukrainie sprzętu. Rozdysponowywanie tych środków rząd Mateusza Morawieckiego zleca kierowanej przez Michała Kuczmierowskiego Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych" - napisali dziennikarze Onetu.

Wskazali, że "ponad 576 mln zł agencja decyduje się przeznaczyć na zakup agregatów prądotwórczych. Na ich dostawcę, bez żadnego postępowania przetargowego, wybiera świeżo powstałą komandytowo-akcyjną spółkę Seltet z Warszawy, firmę bez doświadczenia w obrocie tego typu sprzętem".

Wyjaśnili, że założycielem i komplementariuszem Seltet jest Paweł Szopa. Wspólniczką jego matka Wiesława, na którą zarejestrowany jest obecnie internetowy sklep z odzieżą marki Red is Bad.

"Za zakup agregatów w okresie pomiędzy 13 lipca 2022 r. i 25 kwietnia 2023 r. RARS wypłaca spółce wynagrodzenie w wysokości ponad 350 mln zł" - czytamy w artykule.

Tusk o "kradzieżech zgodnych z procedurami"

Do tej sprawy odniósł się premier Donald Tusk. Skomentował w mediach społecznościowych, że "na agregatach dla Ukrainy też musieli zarobić!"

Jak dodał: "Zadaniem Prokuratora Generalnego będzie sprawdzenie wszystkich przypadków "kradzieży zgodnej z procedurami".

"Ten rosyjski patent stosowany przez PiS na wielką skalę nie będzie w Polsce patentem na bezkarność - zaznaczył Donald Tusk.

Prokuratura Krajowa nadzoruje śledztwo

W poniedziałek Prokuratura Krajowa poinformowała, że "Śląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach nadzoruje śledztwo w sprawie m.in. przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez przedstawicieli Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych".

Jak czytamy w komunikacie, śledztwo zostało wszczęte 1 grudnia 2023 roku na podstawie materiałów zgromadzonych przez Centralne Biuro Antykorupcyjne oraz w oparciu o zawiadomienie Generalnego Inspektora Informacji Finansowej.

"Postępowanie obejmuje swoim zakresem w szczególności podejrzenie nieprawidłowości podczas organizowania i procedowania zakupu towarów dla Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych, a tym samym działania na szkodę interesu publicznego w okresie od dnia 23 lutego 2021 roku do dnia 27 listopada 2023 roku w Warszawie, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej przez ustalone podmioty gospodarcze" - poinformowano.

PK dodała, że dotychczas w toku postępowania przeprowadzono liczne przeszukania zarówno w siedzibie Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych, jak i siedzibie podmiotów i instytucji mających związek z badanym procederem. "W wyniku tych czynności zabezpieczono obszerną dokumentację handlowo – księgową, a następnie przesłuchano świadków" - napisano w komunikacie.

Jak czytamy dalej, w toku śledztwa prokurator już w grudniu 2023 roku działając w trybie ustawy z dnia 1 marca 2018 roku o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu dokonał blokady rachunków bankowych i zabezpieczeniu środków finansowych w łącznej kwocie ponad 117 milionów złotych.

Czytaj też: Donald Tusk do Jarosława Kaczyńskiego: trudno upaść niżej, Jarosławie. Prezes PiS odpowiada

Autorka/Autor:jr/ams

Źródło: Onet

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości

Prokuratura Regionalna w Gdańsku wszczęła śledztwo w sprawie niedopełnienia obowiązków przez byłego ministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marka Gróbarczyka - poinformował w piątek prokurator Mariusz Marciniak. Jak przekazał w rozmowie z TVN24 wiceminister infrastruktury Arkadiusz Marchewka, politykowi grozi utrata immunitetu.

Minister Gróbarczyk wiedział, ale nie powiedział. Prokuratura wszczyna śledztwo

Minister Gróbarczyk wiedział, ale nie powiedział. Prokuratura wszczyna śledztwo

Aktualizacja:
Źródło:
PAP

Pod koniec XXI wieku liczba ludności w Polsce spadnie do poziomu około 19,4 milionów osób - wynika z raportu ONZ "World Population Prospects 2024". Pierwsze oznaki rozpoczynającej się depopulacji będą widoczne już w 2030 roku. Ministra Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz w tym kontekście we wpisie na platformie X zacytowała słowa hymnu Polski i przestrzegła, by "traktować te mądre słowa naszego Hymnu z najwyższą powagą".

Populacja Polski spadnie prawie o połowę. Niepokojące prognozy ONZ

Populacja Polski spadnie prawie o połowę. Niepokojące prognozy ONZ

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Najbliższe posiedzenie sejmowej Komisji Odpowiedzialności Konstytucyjnej (ODK) w sprawie wstępnego wniosku o Trybunał Stanu dla prezesa Narodowego Banku Polskiego zaplanowane jest na 24 lipca - poinformował przewodniczący komisji Zdzisław Gawlik z PO. Komisja nie otrzymała jeszcze odpowiedzi Adama Glapińskiego na wniosek i nie ustaliła, czy go odebrał.

Glapiński przed Trybunałem Stanu? Jest ważna data

Glapiński przed Trybunałem Stanu? Jest ważna data

Źródło:
PAP

Nowa podaż mieszkań zaczęła przewyższać popyt, przez co spółki coraz częściej oferują klientom bonusy oraz rabaty. Na promocje można liczyć także na rynku wtórnym - wynika z doniesień "Pulsu biznesu". W siedmiu największych miastach oferta lokali deweloperskich urosła ostatnio aż o 30 procent.

Rabaty i bonusy przy zakupie mieszkania. Deweloperzy walczą o klientów

Rabaty i bonusy przy zakupie mieszkania. Deweloperzy walczą o klientów

Źródło:
PAP

W popularnych tureckich kurortach jest w tym sezonie "znacznie spokojniej niż w poprzednich latach" - donoszą lokalne media. "Branża turystyczna w regionie Morza Egejskiego zmaga się z trudnym sezonem" - pisze Türkiye Today. W rozmowie z portalem tureccy hotelarze wskazują powody, dla których klienci wybierają inny kierunek.

"Kolejki" na greckie wyspy. Za to tutaj "znacznie spokojniej niż w poprzednich latach"

"Kolejki" na greckie wyspy. Za to tutaj "znacznie spokojniej niż w poprzednich latach"

Źródło:
euromonitor.com, Gazete Oksijen, Euronews, Türkiye Today, tvn24.pl

Po spadkach w latach 2020 i 2021 spowodowanych pandemią COVID-19 populacja Unii Europejskiej wzrosła drugi rok z rzędu, ale nie w przypadku Polski - wynika z najnowszych danych Eurostatu. Odnotowaliśmy bowiem największy spadek ludności spośród wszystkich państw członkowskich. 

Ubywa nas. To najgorszy wynik spośród krajów UE

Ubywa nas. To najgorszy wynik spośród krajów UE

Źródło:
tvn24.pl

Komisja Europejska nie popiera pomysłu premiera Donalda Tuska, by za unijne pieniądze sfinansować spalanie polskiego węgla na potrzeby Kijowa - przekazała "Rzeczpospolita". Propozycja szefa rządu zaskoczyła nie tylko Brukselę, ale także wiele spółek energetycznych.

Prąd dla Ukrainy bez opłat ETS? Komisja Europejska przeciwna pomysłowi Tuska

Prąd dla Ukrainy bez opłat ETS? Komisja Europejska przeciwna pomysłowi Tuska

Źródło:
PAP

Doradca prezydenta USA ds. bezpieczeństwa narodowego Jake Sullivan powiedział, że po tym jak Kanada przedstawiła swój plan dojścia do wydatków obronnych na poziomie 2 proc. PKB, wszyscy sojusznicy w NATO są na ścieżce, by osiągnąć ten pułap. Jake Sullivan odniósł się także do sytuacji na froncie w Ukrainie i działań węgierskiego premiera Viktora Orbana.

Biały Dom: wszystkie kraje NATO na ścieżce, by wydawać 2 proc. PKB na obronę

Biały Dom: wszystkie kraje NATO na ścieżce, by wydawać 2 proc. PKB na obronę

Źródło:
PAP

W latach 2019-2023 Polska wyeksportowała łącznie 14,3 milionów ton nieprzetworzonego drewna - wynika z komunikatu Lasów Państwowych. Większość trafiła do Niemiec oraz Chin, choć klientami są także Słowacy, Czesi, a nawet Szwedzi. Jak wynika z zapowiedzi rządu, wysyłka drewna za granicę wkrótce zostanie ograniczona.

Miliony ton polskiego drewna trafiło za granicę. Wkrótce mają obowiązywać ograniczenia

Miliony ton polskiego drewna trafiło za granicę. Wkrótce mają obowiązywać ograniczenia

Źródło:
PAP

Po 26 latach nauczycielka przedszkolna z okolic włoskiego miasta Frosinone w centrum kraju doczekała się stałego miejsca pracy z pełnym etatem. Finał jej starań nastąpił, gdy osiągnęła wiek 65 lat, a więc mogłaby już iść na emeryturę.

Jej okres próbny trwał ćwierć wieku. Etat przyszedł, ale przed emeryturą

Jej okres próbny trwał ćwierć wieku. Etat przyszedł, ale przed emeryturą

Źródło:
PAP

Związek Nauczycielstwa Polskiego chce powiązania zarobków nauczycieli ze średnim wynagrodzeniem w gospodarce, co ma odpolitycznić decyzje dotyczące pensji w tym zawodzie. Postulat jest jednym z elementów "katalogu spraw wymagających pilnego uregulowania", który został przesłany do Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Nauczyciele chcą wyższych pensji. Mają być powiązane ze średnią krajową

Nauczyciele chcą wyższych pensji. Mają być powiązane ze średnią krajową

Źródło:
PAP

Niemiecki rząd zawarł porozumienie z krajowymi firmami telekomunikacyjnymi, mające na celu wykluczenie z rynku chińskich dostawców usług 5G. Pierwsze komponenty dostarczane z Państwa Środka będą wycofywane już w 2026 roku, natomiast zakończenie całego procesu zaplanowano na koniec roku 2029. Pekin zapowiada, że decyzja niemieckich władz "nie pozostanie bez konsekwencji".

Niemcy nie chcą już Huawei i ZTE. Zapadła decyzja w sprawie przyszłości 5G

Niemcy nie chcą już Huawei i ZTE. Zapadła decyzja w sprawie przyszłości 5G

Źródło:
Reuters

Ministerstwo Rozwoju i Technologii chce zwiększyć podaż gruntów pod budowę mieszkań, a tym samym obniżyć ceny nieruchomości. Branża liczy też na szereg zmian, które pozwolą na przyspieszenie całego procesu inwestycyjnego. "Wszyscy, w tym gospodarka, tracimy na tym, że ten proces jest obecnie długotrwały i nieczytelny" - wyjaśnia redakcji biznesowej tvn24.pl Michał Leszczyński, prawnik w Polskim Związku Firm Deweloperskich.

Jak załatać lukę mieszkaniową? Branża chce zmian w przepisach

Jak załatać lukę mieszkaniową? Branża chce zmian w przepisach

Źródło:
tvn24,pl, PAP

Po wakacjach do Sejmu ma trafić projekt zmian ustawy o OZE (odnawialnych źródłach energii), który ma zawierać między innymi nowe przepisy dla prosumentów - przekazała ministra klimatu Paulina Hennig-Kloska. Po wakacjach Ministerstwo Klimatu i Środowiska ma też pracować nad zmianą ustawy o offshore.

MKiŚ: projekt ustawy o OZE w Sejmie po wakacjach

MKiŚ: projekt ustawy o OZE w Sejmie po wakacjach

Źródło:
PAP

Prokuratura cofnęła akt oskarżenia w sprawie wyrządzenia szkody majątkowej w spółce PKP Cargo. Oskarżonych było 13 osób - byłych członków zarządu i rady nadzorczej spółki.

Prokuratura cofnęła akt oskarżenia w sprawie PKP Cargo. "Po 1921 dniach"

Prokuratura cofnęła akt oskarżenia w sprawie PKP Cargo. "Po 1921 dniach"

Źródło:
PAP

Firma Apple zobowiązała się do przekazania konkurencji swojej technologii, która umożliwia płatności zbliżeniowe za pomocą iPhonów w sklepach. Komisja Europejska (KE) uznała to rozwiązanie za prawnie wiążące dla koncernu.

Apple udostępni konkurencji swoją technologię

Apple udostępni konkurencji swoją technologię

Źródło:
PAP

Mieszkanie z klimatyzacją jest nawet o jedną czwartą droższe, niż wynosi rynkowa średnia - wynika z raportu serwisu Otodom. Popyt na takie nieruchomości rośnie od pięciu lat, ale oferty nadal stanowią mniejszość na rynku.

Te mieszkania zyskują na zainteresowaniu. Cena w górę

Te mieszkania zyskują na zainteresowaniu. Cena w górę

Źródło:
PAP

Ministra rodziny pracy i polityki społecznej Agnieszka Dziemianowicz-Bąk zleciła prace przygotowawcze, których celem jest uregulowanie pracy w wysokich temperaturach oraz ochrona pracownic i pracowników przed upałami - poinformowało w czwartek ministerstwo.

Praca w upale. "Wielu pracodawców zgłasza wątpliwości"

Praca w upale. "Wielu pracodawców zgłasza wątpliwości"

Źródło:
PAP

Dwoje posłów zwróciło się do ministra spraw wewnętrznych z zapytaniem, czy rozważy wprowadzenie zakazu słuchania głośniej muzyki w samochodzie. Wskazali przy tym, że "trudno o zachowanie ostrożności podczas jazdy z głośnikiem rozkręconym do maksymalnych wartości".

Zakaz słuchania głośniej muzyki w samochodzie? Posłowie apelują do ministra

Zakaz słuchania głośniej muzyki w samochodzie? Posłowie apelują do ministra

Źródło:
tvn24.pl

Wszystkie krajowe linie lotnicze w Mali zawiesiły w środę loty lokalne i międzynarodowe z powodu braku paliwa. Kryzys może potrwać co najmniej kilka dni - poinformował dyrektor Krajowej Agencji Lotnictwa Cywilnego płk Yaya Toure.

Wstrzymali loty w całym kraju. Zabrakło paliwa

Wstrzymali loty w całym kraju. Zabrakło paliwa

Źródło:
PAP

Rada nadzorcza Polskich Linii Lotniczych LOT odwołała z zarządu członków do spraw finansowo-ekonomicznych oraz korporacyjnych - Katarzynę Piskorz i Pawła Urbaniaka - podała w czwartek spółka. Za sprawy korporacyjne i finansowo-ekonomiczne będzie odpowiadał Artur Lebiedziński - dodała.

Rada nadzorcza Polskich Linii Lotniczych LOT odwołała dwoje członków zarządu

Rada nadzorcza Polskich Linii Lotniczych LOT odwołała dwoje członków zarządu

Źródło:
PAP

Główny Inspektor Farmaceutyczny wstrzymał na terenie całego kraju obrót lekiem o nazwie Paracetamol Aflofarm. GIF stwierdził, że stosowanie produktu zgodnie z instrukcją zawartą w ulotce nie daje gwarancji podania pacjentowi produktu pełnowartościowego.

Lek przeciwbólowy dla dzieci wstrzymany w obrocie

Lek przeciwbólowy dla dzieci wstrzymany w obrocie

Źródło:
tvn24.pl

Projekt, który zakłada wliczenie do stażu pracy samozatrudnienia i umowy zlecenia, trafił właśnie do konsultacji społecznych. To "ważne zmiany dla milionów Polek i Polaków" - przekonuje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Przepisy mają wejść w życie w 2026 roku.

Rewolucja w Kodeksie pracy dla "milionów Polek i Polaków"

Rewolucja w Kodeksie pracy dla "milionów Polek i Polaków"

Źródło:
tvn24.pl

W 2025 roku Polsce przybędzie siedem nowych miast - wynika z projektu rozporządzenia przygotowanego przez resort spraw wewnętrznych i administracji.

Nowe miasta od 2025 roku. Jest lista

Nowe miasta od 2025 roku. Jest lista

Źródło:
PAP

Próba wynajmu wakacyjnej kwatery w Sopocie skończyła się dla pary z Zielonej Góry utratą pieniędzy. Apartament, który chcieli wynająć, istniał tylko w ogłoszeniu. Przed podobnymi praktykami oszustów ostrzega policja.

Apartament istniał tylko w ogłoszeniu. "Do dziś nie odzyskali pieniędzy"

Apartament istniał tylko w ogłoszeniu. "Do dziś nie odzyskali pieniędzy"

Źródło:
PAP